Southampton – Sheffield Utd. 3:0 (kon.) | Crystal Palace – Tottenham 1:1 (kon.) | Fulham – Liverpool 1:1 (kon.)
Arsenal – Burnley 0:1 (kon.) | Leicester – Brighton 3:0 (kon.)
Arsenal FC
0:1 (0:0)
Burnley FC
Neděle 13.12.2020, 20:15 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 12. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek večera. (22:16:20)

Fauly: 5:11

Zápas je u konce, Arsenal prožil další velké zklamání, prohrál už třetí ligový zápas v řadě, tentokrát na domácím hřišti 0:1 s Burnley. První poločas byli domácí lepším týmem, ale vytvořili si jedinou šanci, kterou Lacazette neproměnil. Do druhého poločasu pak Arsenal nastoupil ve skvělém tempu a do šancí se dostali Kieran Tierney, Pierre-Emerick Aubameyang a Bukayo Saka, ale všechny dokázal vychytat Nick Pope. Klíčový okamžik zápasu se pak odehrál v 58. minutě, kdy došlo po faulu Xhaky ke strkanici a Švýcar chytnul soupeře pod krkem a vyfasoval červenou kartu. Přesilovku hosté zužitkovali v 73. minutě, po jejich rohovém kopu si vstřelil nešťastný vlastní gól Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal už na tento gól nedokázal reagovat, v závěru si zahrál také útočník Burnley Matěj Vydra a dostal se k jedné střele, ale neprosadil se.

90+6

90+6
    Do vápna Burnley si to namířil i brankář Leno, ale on ani nikdo jiný se do zakončení nedostal.

90+6
    Ceballos poslal ještě jeden centr do vápna a po hlavičce Meeho je z toho rohový kop, poslední v zápase.

90+5
    Už běží poslední minuta nastaveného času a Arsenal ani nehraje na polovině Burnley.

90+4
    Saka nacentroval míč do vápna, ale Pope byl znovu jistý a míč vyboxoval. I po druhém centru Arsenalu skončil míč u brankáře Burnley.

90+3
    Ještě jednu standardní situaci bude mít k dispozici Arsenal.

90+2
    Zpoza vápna pak ještě pálil Holding, ale trefil pouze Nketiaha.

90+2
    Míč poslal do vápna Ceballos, ale hosté míč ubránili.

90+2
    Arsenal ještě nevzdává své snahy alespoň o vyrovnání a bude kopat standardní situaci.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Na druhé straně se dostal do zakončení Matěj Vydra, ale Lena střelou po zemi nepřekvapil.

90
    Nakonec se domácí uchýlili jen k obligátnímu centru, který skončil v moci Popeho.

89
    Arsenal se usadil před pokutovým územím Arsenalu, ale zatím nenachází cestu do něj.

88
    Nketiah našel dobrým centrem na zadní tyči Aubameyanga, ale ten místo střely podklouzl a skončil na zemi.

87
    Z následného rohového kopu už k žádnému ohrožení branky Burnley nedošlo.

86
    Saka si hodil míč na levačku a z pravé strany zpoza vápna vypálil. Pope ale zasahovat nemusel, protože míč srazil na rohový kop Ben Mee.