Rusko – Nizozemsko 33:27 (kon.) | Francie – Chorvatsko 30:19 (kon.) | Norsko – Dánsko 27:24 (kon.)
Norsko
27:24 (10:13)
Dánsko
Pátek 18.12.2020, 20:30 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství Evropy žen • Semifinále

Norsko – Dánsko 27:24 (10:13)
    Nejvíce branek: Mörková 7/3, Oftedalová 4, Reistadová 3 – Bidstrupová 7/1, Haugstedová 3, Jensenová 3. Rozhodčí: Nastaseová, Stancuová (obě ROU). Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 1:3. (22:14:59)

Z pátečního večera už není nic, co bych vám mohl nabídnout. Viděli jsme dnes skvělé utkání, které se povedlo i po stránkách férovosti a výkonu rozhodčích, vždyť se ve druhé půli ani jednou nemuselo vylučovat!

Mějte se krásně, užijte si vánoční svátky. Já se s vámi od komentování evropského šampionátu v Dánsku loučím a budu se na vás těšit při mužském mistrovství světa v Egyptě, které proběhne v lednu. Dobrou noc!

Za první poločas však může Dánsko končit se vztyčenou hlavou, tak trochu ukázalo Francii, jaká může vést cesta k výhře v nedělním finále. Především přes pevnou a agresivní obranu s kvalitní brankářkou. Podrážděné Norky se však v poločase dokázaly uklidnit a nakonec strhnout zápas na svoji stranu.

Dánské hráčky opouštějí hřiště v slzách, malou náplastí však může být souboj o třetí místo s Chorvatskem, kde by měly být favoritkami naopak oni a na domácím mistrovství skončit alespoň na bedně, Každopádně je neuhraný postup může mrzet, neboť Norsko dnes hratelné bylo.

Třígolové vedení Dánska ve druhé půli rychle vzalo za své, neboť už ve 36. minutě Oftedalová srovnala na 14:14. Od té doby to byla tahaná o každý míč a útok. Ve vedení se střídaly oba týmy, zlom však přišel v poslední desetiminutovce. Na jejím začátku se totiž začala projevovat mizerná produktivita dánského výběru, který často volil ukvapené zakončení z nevýhodných pozic. Střely poté mířily mimo branku, nebo končily právě na skvělé Lundeové.

V 52. minutě Sanna Solbergová-Isaksenová dala poprvé v poločase dvoubrankové vedení Norsku (24:22) a Dánsko na to nedokázalo vůbec reagovat. Naopak šest minut neskórovalo, tým pod vedením trenéra Hergeirssona se urval až na +5 a bylo hotovo.

Finálová dvojice je jasně daná, Norsko přetlačilo díky povedené druhé půli rivala z Dánska a postupuje dále po výhře 27:24!

Skvělý zápas v pátečním večeru končí a v největší dánské aréně slaví Norsko, které předvedlo fantastický obrat a postupuje tak do finále! Důvodů, proč nakonec slaví Norsko, lze najít více, ten největší ale patří přímo k tomu, díky čemu se dostalo do tříbrankového vedení v první půli. Tedy obrana v čele se Sandrou Toftovou. Ta totiž přestala fungovat, několikrát pustila Norsko do osvědčené kombinace spojka – pivot, která začala rázem fungovat.

Nedařilo se ani už tak Sandře Toftové, zatímco na druhé straně ukázala Katrine Lundeová i ve svých 41 letech, proč stále patří ke světové špičce. V závěru už poté zlomené Dánky začaly kazit, naopak Norsko si sebevědomě došlo pro postup do finále.

Konec zápasu. (27:24)
    60
    A tak ještě osm sekund před koncem snižuje Bidstrupová, tahle branka je však pro ni hodně hořká... (27:24)

60
    Herremová mohla dát razítko na norský postup, ze samostatného úniku ale napálila jenom břevno! (27:23)

60
    Poslední minuta, teď už je rozhodnuté. Norsko sice musí bránit, má ale velký náskok v kontextu zbývajícího času. (27:23)

59
    Mörková neprocpala přihrávku do pivota, Dánsko šlo do útoku. Anne Mette Hansenová se snažila ještě rychle dát svému týmu naději, ale střílí jenom do sítě za brankou! (27:23)

59
    Anne Mette Hansenová ale špatnou přihrávkou v sevření pravděpodobně definitivně odstřeluje dánské naděje! Trenér Jensen okamžitě nařizuje osobní obranu, Norsko bere poslední oddechový čas! (27:23)
    58
    Jensenová ještě dává Dánsku naději, dostala možnost zakončení z pravého křídla a přidává třetí branku v zápase! (27:23)
    58
    Norky jsou jednou nohou ve finále! Oftedalová ukázala důrazný průnik až na šestku a Toftová tentokrát nezasáhla! (27:22)

57
    Anne Mette Hansenová trefuje vzdálenější tyčku norské branky! Je to již třetí tyčka z posledních osmi střel a úspěch se Dánsku vzdaluje. (26:22)

57
    Dánsko jde do varianty bez brankářky a musí hrát all-in, moc času už mu vůbec nezbývá. (26:22)

56
    O to více, když Heindahlová šla do zakončení zleva, ale trefila jenom boční síť norské kasy! (26:22)
    56
    Daleová se z pivota úspěšně prosadila, Norsko vede o čtyři branky a zřejmě láme zápas na svou stranu! (26:22)

55
    Zhruba pět minut do konce, norská lavička bere druhý oddechový čas, aby uklidnila rozjeté hráčky do posledních minut! (25:22)

55
    Mette Tranborgová vyslala tvrdou střelu z výskoku, která byla sražena blokem do země, Kathrin Lundeová však i v této pozici skvěle zasahuje a míč vyráží ve spolupráci s břevnem mimo! (25:22)