Augsburg – RB Lipsko 0:3 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Osnabrück 1:0 (kon.) | Hoffenheim – Fürth 2:2 (6:7 po pen.)
Ulm – Schalke 1:3 (kon.) | Braunschweig – Dortmund 0:2 (kon.) | Union Berlín – Paderborn 2:3 (kon.)
Elversberg – Mönchengladbach 0:5 (kon.) | Dynamo Drážďany – Darmstadt 0:3 (kon.)
1. FC Union Berlín
2:3 (1:3)
SC Paderborn 07
Úterý 22.12.2020, 20:45 • An der Alten Försterei, Berlín • Německý pohár • 2. kolo

Děkuji vám za pozornost! Přeji vám příjemný zbytek večera, dobrou noc. (22:43:04)

Z nečekaného postupu se tak raduje hostující celek, který na půdě bundesligového týmu předvedl skvělý výkon. Berlínští mohou litovat nepovedených částí první půle, ale jinak obě mužstva předvedla parádní fotbalovou podívanou ve vysokém tempu s góly a šancemi.

Fantastické drama končí senzačním triumfem Paderbornu! Základní kámen byl položen už v první půli, ale pak Union potrestal hostující chybu a dostal se na dostřel. Hosté se nezalekli, pokračovali v tlaku, ale v závěrečných minutách čelili enormnímu tlaku, při němž Andrich trefil břevno a Awoniyi orazítkoval v posledních vteřinách pravou tyč!

90+5

90+5
    Neskutečné! Union okamžitě po rozehrávce zaútočil, načež Bülter na pravé straně hezky obešel obránce a vyslal přízemní centr do vápna, který Awoniyi usměrnil z malého vápna jen do pravé tyče!

90+4
    Chyba Kariuse! Brankář Unionu špatně odkopl míč, čímž dal hostujícímu týmu rohový kop, po němž Paderborn nabral cenné vteřiny.

90+4
    To se jim podařilo, protože po dlouhém odkopu bude Karius vykopávat od své branky. Paderborn navíc ušetřil vteřiny střídáním.

90+3
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Michel, přichází Pröger.

90+3
    Paderborn vhazuje u svého rohového praporku. Úkol zní jasně – dostat míč co nejdále od branky.

90+2
    Zakroucený míč na přední spojnici letí jen nad paderbornskou brankou. Tlak Unionu však nadále pokračuje!

90+1
    Bastian Schonlau (PDN) vidí zaslouženou žlutou kartu.

90+1
    Awoniyi mohl jít do gólové šance, ale Schonlau ho před vápnem zatáhl za dres, čímž mu situaci zkomplikoval. Zajímavý přímý kop Unionu!

90+1
    Nepřesná rozehrávka Unionu končí v autu. Paderborn vhazuje na vlastní polovině hrací plochy.

90
    Už běží poslední minuta řádné hrací doby. Na tahu je Union, jehož centr do vápna hosté odvrací.

89
    Aby toho nebylo málo, domácí se dopouští útočného faulu. Ideální scénář pro Paderborn.

88
    Berlín se tlačí do zakončení, obléhá šestnáctku, ale už je vidět křečovitost v rozehrávce. Času moc nezbývá.

87
    Union zkouší uspět vzduchem i po zemi, jenže poslední pokus byl neúspěšný a odkopávat bude Zingerle.

86
    Opakovala se situace z třetího gólu hostů, jen opačně. V tomto případě ale defenziva Paderbornu včas zařadila zpátečku a zabránila zakončení.

85
    V rozehrávce chybují pro změnu domácí, když obránce Unionu pod tlakem vracel míč Kariusovi za brankovou čáru – rohový kop.

Daniel Ryl

Branky: 6. Prömel, 57. Hünemeier (vla.) – 3. Michel, 31. Srbeny, 36. Michel

Karty:   63. Dörfler (PDN), 90+1. Schonlau (PDN)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:10.
    1. FC Union Berlín: Karius – Trimmel (77. Ryerson), Friedrich, Knoche, Lenz (77. Giesselmann) – Andrich – Becker (70. Gogia), Prömel, Teuchert (C, 58. Griesbeck), Endo (58. Bülter) – Awoniyi
    Náhradníci: Luthe – Bülter, Giesselmann, Gogia, Griesbeck, Hübner, Maciejewski, Ryerson

SC Paderborn 07: Zingerle – Dörfler (78. Ananou), Hünemeier, Schonlau (C), Okoroji – Führich (67. Antwi-Adjej), Thalhammer (67. Justvan), Schallenberg, Ingelsson, Michel – Srbeny (79. Owusu)
    Náhradníci: Schulze – Ananou, Antwi-Adjej, Correia, Justvan, Nkaka, Owusu, Pröger, Terrazzino

Rozhodčí: F. Willenborg

Diváci: bez diváků