Newcastle – Leicester 1:2 (kon.) | Chelsea – Manchester City 1:3 (kon.)
Chelsea FC
1:3 (0:3)
Manchester City
Neděle 03.01.2021, 17:30 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League • 17. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera. (19:30:15)
    Manchester City vyhrává na hřišti Chelsea 3:1.

Fauly: 11:10

Zápas skončil, Chelsea doma předvedla bezkrevný výkon a prohrála s Manchesterem City 1:3. Domácí sice nastoupili do zápasu aktivně, ale dlouho jim to nevydrželo, Citizens se už v 18. minutě dostali do vedení zásluhou Ilkaye Gündoğana. Do poločasu pak hosté zápas prakticky rozhodli, protože se ještě trefili Phil Foden a Kevin De Bruyne. Ve druhém poločase už si Manchester hlavně hlídal své vedení a držel poctivě obranný blok. Gól mohl přidat Rodri, ale jeho hlavičku Mendy parádně chytil. V samotném závěru utkání pak ještě skóre korigoval na konečných 1:3 střídající Callum Hudson-Odoi.

90+3
    90+2. Callum HUDSON-ODOI - 1:3

90+2
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jen alespoň čestně prosazují, a to až v poslední minutě nastaveného času! Havertz poslal výbornou přihrávku před branku a na zadní tyči se trefil střídající talentovaný záložník CALLUM HUDSON-ODOI. Asistence: Kai Havertz.

90+1
    Nastavují se pouze dvě minuty.

90
    Bernardo Silva si ještě trochu pokazil individuální statistiky žlutou kartou.

90
    Hosté dostali výhodu po faulu na Rodriho, ale když o míč za chvíli přišli, rozhodčí Taylor se k předchozímu faulu už nevrátil.

89
    Chelsea zůstává usazena před pokutovým územím soupeře a pokouší se alespoň o to, aby překazila soupeři čisté konto.

89
    Nakonec rohový kop rozehrál Mount, ale s jeho centrem si obrana Citizens v pohodě poradila.

88
    Werner vybojoval pro Chelsea rohový kop. Pak ho sám chtěl rychle rozehrál, ale kopl do rohového praporku a trochu si ublížil. Snad to nebude vážné.

87
    Cancelo z pravé strany servíroval míč před branku Chelsea, ale situaci měl pod kontrolou Edouard Mendy a míč bez problému chytil.

86
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Sergio Agüero.
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Rijád Mahríz.

85
    Havertz se dostal ke střele z pravé strany pokutového území, ale dvojblok fotbalistů hostů před sebou nepropálil.

84
    Rohový kop dokázala Chelsea ubránit a nyní se znovu pokusí o to, co se jí ještě dnes nepovedlo, tedy zaskočit pevnou defenzívu City.

83
    Míč poslal ze standardky do vápna právě Belgičan, od Azpilicuety se ale míč odrazil na rohový kop.

83
    Thiago Silva zastavil De Bruyneho jen za cenu faulu, takže City budou mít zajímavou standardní situaci z pravé strany.

Petr Sumbal

Branky: 90+2. Hudson-Odoi (Havertz) – 18. Gündoğan (Foden), 21. Foden (De Bruyne), 34. De Bruyne

Karty:   45+1. Pulisic (CHE), 53. Kanté (CHE), 71. Kovačić (CHE) – 90. B. Silva (MAC)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:8. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:10.
    Chelsea FC: Mendy – Azpilicueta (C), K. Zouma, Silva, Chilwell – Kovačić (77. Havertz), Kanté (64. Gilmour), Mount – Zijach (64. Hudson-Odoi), Werner, Pulisic.
    Náhradníci: Arrizabalaga – Rüdiger, Emerson, Jorginho, Gilmour, Havertz, T. Abraham, Giroud, Hudson-Odoi.

Manchester City: Steffen – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – Gündoğan (75. Fernandinho), Rodri – B. Silva, De Bruyne (C) (86. Agüero), Foden (86. Mahríz) – Sterling.
    Náhradníci: Carson – B. Mendy, Fernandinho, Agüero, Mahríz, Delap, Harwood-Bellis, Mbete.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn