Tampa – Chicago 5:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 5:3 (kon.) | Buffalo – Washington 1:2 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 8:0 (kon.) | New Jersey – Boston 2:1 (po pr.)
Arizona – San Jose 5:3 (kon.)
Buffalo Sabres
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Washington Capitals
Sobota 16.01.2021, 01:08 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (03:41:48)

Vítek Vaněček (WSH) – 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8%, odchytal 60:00

Hokejisté Washingtonu zvládli na ledě Sabres i druhý zápas, který přinesl o poznání méně gólů. Po bezbrankové první třetině se hosté dostali do vedení ve 22. minutě zásluhou Jakuba Vrány, který vyřešil samostatný únik forhendovou střelou do pravého horního rohu. Hráči Buffala byli po většinu času aktivnějším týmem, ale na Vítka Vaněčka, který si dnes odbyl svou premiéru v NHL, marně hledali recept. Kouzlo českého gólmana prolomil až na počátku třetí dvacetiminutovky Rasmus Ristolainen, jehož nahození ztečoval do vlastní brány Wilson. Kanadský útočník Tom Wilson ovšem smolnou teč odčinil rozhodujícím zásahem ve 48. minutě, kdy se po zadovce Bäckstroma prosadil z pravého kruhu svižnou střelou na bližší tyč. Domácí v závěru zkusili powerplay, ani ta však nepomohla ke kýženému vyrovnání.

59:49
    Sam Reinhart musel střílet, neboť věděl, že čas na kombinaci Buffalu nezbývá. Z velkého úhlu českého brankáře nepřekvapil, Washington stejného soupeře poráží podruhé během 24 hodin!

59:17
    Rasmus Ristolainen nabil na modrou krajanovi Dahlinovi, jenž pálil na vzdálenější tyč. Vaněček zasahovat nemusel, kotouč proletěl vedle pravé tyče.

59:02
    John Carlson zkoušel trefit prázdnou bránu přes celé kluziště. Odvážný pokus americkému útočníkovi nevyšel, navíc se píská zakázané uvolnění, hra se vrací před Vaněčka.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:26
    Nahození Ristolainen s velkým přehledem udržel ve výstroji Vítek Vaněček. Domácí stratég si v přerušené hře bere oddechový čas.

58:00
    Šavle se usadili v útočném pásmu a trenér Krueger neváhá, odvolává Linuse Ullmarka na střídačku. Poweplay!

57:47
    Zdeno Chára pobyl na trestné lavici celé dvě minuty, Buffalo velkou šanci nevyužilo! Na vyrovnání má už jen něco málo přes dvě minuty.

57:20
    Domácí znovu přišli o pásmo. přičinil se o to Nick Jensen, který i s notnou porcí štěstí prostrkal kotouč za obrannou modrou.

56:51
    Domácí spustili velký zámek v útočné třetině. Po sérii nahrávek vystřelil obránce Rasmus Dahlin, střelu tečoval mimo bránu Oshie.

56:26
    Snahu Sabres nelze upřít, ale Capitals brání v obranné třetině výborně. Dmitrij Orlov zvládl osobní souboj s Riederem a vyhodil přes všechny čáry.

55:58
    Po vyhraném buly Eichela proběhla rychlá výměna puku mezi Ristolainenem a Olofssonem. Dělovka švédského beka rozezvučela plexisklo za Vaněčkovou bránou.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 41. Ristolainen (Hall, Eichel) – 22. J. Vrána (T. Wilson), 48. T. Wilson (Bäckström)

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, McCabe (A), Montour, Dahlin, Jokiharju, C. Miller – T. Thompson, Eichel (C), Hall – S. Reinhart, E. Staal, Olofsson – Cozens, Eakin, Rieder – Sheahan, Lazar, Skinner.
    Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Jensen, Chára – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Sheary, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Justin St. Pierre (CAN), Chris Lee (CAN) – Bryan Pancich (USA), Libor Suchánek (CZE)