Newcastle – Leeds 1:2 (kon.) | Crystal Palace – West Ham 2:3 (kon.) | West Brom – Manchester City 0:5 (kon.)
Southampton – Arsenal 1:3 (kon.)
Crystal Palace FC
2:3 (1:2)
West Ham United
Úterý 26.01.2021, 19:00 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 20. kolo

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (21:08:45)

Fauly: 9:8
    Mužem zápasu byl dnes zvolen dvougólový Tomáš Souček. Český záložník si vylepšil své střelecké statistiky z této sezony na sedm branek.

West Ham se díky čtvrté ligové výhře v řadě posouvá na čtvrté místo tabulky a bude čekat na výsledky konkurentů, zda na této příčce bud i po dvacátém kole. Crystal Palace zůstává na svém třinácté místě, dostat by se před něj mohl Wolverhampton, pokud zítra vyhraje na hřišti Chelsea.

Zápas skončil, West Ham v pohledném zápase vyhrál na hřišti Crystal Palace 3:2. Byli to ale domácí, kteří šli už ve třetí minutě do vedení, když se prosadil střelou z hranice šestnáctky přesně k tyči Wilfried Zaha. Jenže už po šesti minutách bylo vyrovnáno, po přihrávce od Antonia se hlavou trefil Tomáš Souček. Český záložník obstaral také druhou branku večera a otočku ve skóre, do vedení 2:1 svůj tým poslal po standardní situaci, kdy ukázkově zavíral zadní tyč. Pro West Ham to dokonce mohlo být ještě veselejší, ale dvě střely Antonia skončily na tyči a další Součkovu střelu chytil Fanbianski. I ve druhém poločase byli hosté lepším týmem na hřišti. V 59. minutě ještě spálil další šanci Antonio, ale 65. minutě už se West Ham radoval z branky na 3:1, z rohového kopu se hlavou trefil stoper Craig Dawson. Hosté už si zbytek zápasu pohlídali, až na střely z dálky domácí k ničemu nepustili. Ti se sice nakonec korigující branky dočkali, ale až v poslední minutě nastaveného času, kdy se trefil střídající Michy Batshuayi.

90+7
    90+7. Michy BATSHUAYI - 2:3

90+7
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    Domácím se přeci jen ještě povedlo alespoň snížit! Po krásné kombinaci středem pole vyslal Ayew svou přihrávkou do vápna střídajícího MICHYHO BATSHUAYIE, který se protlačil ke koncovce a střelou po zemi překonal Fabianského. Ten inkasoval z první a poslední střely na braku v zápase. Asistence: Jordan Ayew.

90+6
    Čas na ještě poslední akci mají domácí fotbalisté.

90+5
    Znovu upalovali hosté do brejku, který táhl španělský záložník Pablo Fornals. Toho ještě podporoval Andrij Jarmolenko, ale nakonec z toho nic nebylo.

90+4
    Hosté ještě dostali chuť si i zaútočit, ale kapitán Mark Noble přihrával do ofsajdu.

90+3
    Ještě létají další centry před branku West Ham, hosté se ale zatím s přehledem brání.

90+2
    Do vápna West Hamu si nabíhal Jordan Ayew, ale dostal nepřesnou přihrávku, ke které měli blíž hosté.

90+1
    Nastavuje se šest minut, takže šance na vyrovnání pro Crystal Palace ještě žije.

89
    Crystal Palace je v posledních minutách aktivnějším týmem, ale čas se velmi rychle krátí. Domácí by museli rychle vstřelit kontaktní gól, aby ještě mohli pomýšlet na vyrovnání.

88
    Wilfried Zaha byl tentokrát vytlačen na levé křídlo, odkud se mu nepovedlo odcentrovat, ale domácí ještě budou alespoň vhazovat.

87
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Saïd Benrahma, přichází Mark Noble.

86
    Ryan Fredericks už míč na hrací ploše nestihl, takže nemohl z pravé strany odcentrovat.

Petr Sumbal

Branky: 3. Zaha (Ch. Benteke), 90+7. Batshuayi (J. Ayew) – 9. T. Souček (Antonio), 25. T. Souček (Cresswell), 65. C. Dawson (Bowen)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:8.
    Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Kouyaté, Cahill, T. Mitchell – A. Townsend (66. Batshuayi), McArthur, Milivojević (C) (73. Riedewald), Eze – Ch. Benteke (73. J. Ayew), Zaha.
    Náhradníci: Butland – van Aanholt, Dann, Clyne, Kelly, James McCarthy, Riedewald, J. Ayew, Batshuayi.

West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – T. Souček, Rice (C) – Bowen (81. Fredericks), Fornals, Benrahma (87. Noble) – Antonio (83. Jarmolenko).
    Náhradníci: Martin – Balbuena, Diop, Fredericks, Johnson, Lanzini, Noble, Jarmolenko, Odubeko.

Rozhodčí: Attwell – Cook, Kirkup