Columbus – Dallas 3:6 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:3 (kon.) | St. Louis – Arizona 4:3 (kon.)
Winnipeg – Calgary 3:2 (kon.) | Chicago – Carolina 3:4 (0:1 po s.n.) | Colorado – Minnesota 2:1 (kon.)
Edmonton – Ottawa 4:2 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 1:3 (kon.) | Tampa – Detroit 5:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:6 (0:1, 1:4, 2:1)
Dallas Stars
Středa 03.02.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To už je z tohoto utkání vše. Na shledanou! (03:48:06)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:33 (6:13, 8:14, 12:6)
    Zblokované střely – 7:14
    Vyhraná vhazování – 24:31
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 12:10

Columbus nakonec podlehl Dallasu 3:6. Hosté zápas rozhodli především ve druhé třetině, v níž čtyřikrát skórovali. Do třetí části se tak nastupovalo za stavu 1:5, ovšem Modrým kabátům se ještě přeci jen podařilo utkání zdramatizovat. Ve 44. minutě se nejprve zužitkoval dobrou práci Robinsona zblízka Michail Grigorenko a ve 48. minutě snížil na 3:5 od modré čáry Dean Kukan. Víc toho už ale domácí hráči nedokázali a v čase 58:19 naopak zpečetil skóre trefou do prázdné klece Alexandr Radulov.

59:29
    Domácí se ještě snaží alespoň o korekci. Po akci Maxe Domiho končí puk pod lapačkou Oettingera.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a asi i celého zápasu.
    58:19 Alexandr RADULOV - 3:6

58:19
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Na obranné modré se dostal k puku Jamie Benn, který ho posunul na levou stranu k Joeovi Pavelskimu. Ten ještě nahrál ALEXANDROVI RADULOVI, jenž trefil od modré čáry prázdnou branku. Asistence: Joe Pavelski a Jamie Benn.

58:02
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Domácí navíc musejí rozehrávat od své branky.

57:27
    Domácí už samozřejmě pokračují ve hře bez brankáře.

57:25
    Max Domi zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho na Oettingera, který si netroufl rozehrát a raději přerušil hru. Reklamní přestávka a vítaný čas pro domácí se poradit, aniž by museli sáhnout k oddechovému času.

56:58
    Domácí to už zkoušejí bez brankáře!

56:29
    Domácí se po delší době dostali do útočného pásma. Střelu od modré čáry teď vyrazil Oettinger.

55:01
    Pět minut schází do konce třetí třetiny.

54:32
    Domácí Roslovic se ve středním pásmu zbavil Dickinsona, ale jeho kličkování nebylo efektivní. Následně totiž přišel o puk.

53:56
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazovat se bude před Jakeem Oettingerem.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 26. S. Jones (Roslovic, N. Foligno), 44. Grigorenko (Robinson), 48. Kukan (Grigorenko, Gavrikov) – 4. Pavelski (J. Klingberg, Ja. Benn), 21. Pavelski (J. Klingberg), 26. Ja. Benn (Pavelski), 32. Gurjanov (Radulov, Hintz), 34. Faksa (Comeau, Cogliano), 59. Radulov (Pavelski, Ja. Benn)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (34. Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Del Zotto, Kukan – Atkinson (A), Texier, Laine – Bjorkstrand, Roslovic, Jenner (A) – Domi, N. Foligno (C), Grigorenko – Foudy, M. Koivu, Robinson.
    Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Oleksiak, Heiskanen, Pysyk, Hanley – Gurjanov, Hintz, Ja. Benn (C) – Radulov, Pavelski, Dickinson – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Dowling, L'Esperance, Caamano.

Rozhodčí: Blandina, Charron – Alphonso, Toomey