Třinec – Zlín 5:2 (kon.) | Litvínov – K. Vary 3:2 (po pr.) | Sparta – Pardubice 5:4 (1:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (po pr.) | Plzeň – Motor ČB 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Vítkovice 0:4 (kon.)
Mountfield HK – Olomouc 3:2 (kon.)
HC VERVA Litvínov
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 07.02.2021, 15:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 44. kolo

Skončilo nám poslední podkrušnohorské derby základní části, které vyznělo lépe pro domácí Litvínov v poměru 3:2 po nastavené hrací době. Je tak přerušena bilance z prvních tří duelů, ve kterých se vždy radoval hostující tým. Litvínov sice neudržel své vedení 2:0, ale bonusový bod za výhru v prodloužení si připsal díky Richardu Jarůškovi, který se dnes stal dvougólovým střelcem.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle. Na počtenou! (17:52:09)

Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov zvládl prodloužení rozhodně lépe, a proto si připisuje dva body on. Ščotka vybídl na pravé straně Zdráhala, který našel mezi kruhy RICHARDA JARŮŠKA, jenž parádní střelou k zadní tyči prostřelil Filipa Novotného. Domácí tak využili chvilkovou převahu 3 na 2, neboť v obranném pásmu zrovna zůstal ležet hostující Martin Kohout. 3:2 po prodloužení. Asistence: Patrik Zdráhal a Jan Ščotka.

60:52
    Aktivní dvojice útočníků domácích pokračuje ve hře. Znovu to zkoušel Jarůšek, ale nechal vyniknout Novotného rameno.

60:26
    Patrik Zdráhal hledal před bránou Richarda Jarůška, který jemnou tečí pořádně protáhl hostujícího brankáře.

60:01

Karlovy Vary se z přesilovky v úplném závěru neprosadily, takže nyní je jisté, že oba celky si dnes připíšou minimálně bod. O ten druhý bonusový budou týmy soupeřit za pár minut. Čeká nás totiž prodloužení.

Střely na bránu po 3. třetině: 37 – 29

60:00

59:44
    Dělovka Václava Skuhravého z vrcholu pravého kruhu zamířila pouze do ramene Denise Godly.

59:15
    Pulpán musí zakládat útok z vlastní třetiny. Karlovy Vary mezitím prostřídaly.

58:53
    Gerhát skvěle zvládl své defenzivní povinnosti a kotouč stačil vyvézt do střední třetiny.

58:24
    Hosté mají ideální možnost k tomu, aby utkání překlopili na svou stranu. Zatím je však jejich přesilovkové snažení bez střelby.

58:00
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Aaron Irving – 2 min., podrážení).

57:31
    Irving rozhodně neváhal. Jakmile mohl, tak vystřelil. Pokus předsezonní posily Litvínova ale skončil na bruslích Petra Šenkeříka.

56:46
    Na druhé straně se zase v kvalitní pozici ocitl Václav Skuhravý. Rána karlovarského kapitána z mezikruží ale minula svůj cíl.

56:22
    Látal u modré čáry vybídl Cibulskise, jehož nahození skvěle přečetl vyrážečkou Filip Novotný.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 15. Jarůšek (M. Hanzl, Štich), 24. Ščotka (V. Hübl, Balinskis), 62. Jarůšek (P. Zdráhal, Ščotka) – 36. Černoch (Koblasa, Plutnar), 52. Černoch (Šenkeřík, Flek)

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), Irving, Ščotka, D. Zeman – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Látal, Gerhát, Zygmunt – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – Helt, Žejdl, L. Stehlík.
    HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – Šenkeřík, Weinhold, Plutnar, D. Mikyska, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – Koblasa, Černoch, Flek – O. Beránek, Hladonik, Kohout – T. Mikúš, Skuhravý (C), Vondráček (A) – Redlich, Vildumetz, Osmík.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Ondráček, Špůr