Třinec – Zlín 5:2 (kon.) | Litvínov – K. Vary 3:2 (po pr.) | Sparta – Pardubice 5:4 (1:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (po pr.) | Plzeň – Motor ČB 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Vítkovice 0:4 (kon.)
Mountfield HK – Olomouc 3:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 07.02.2021, 16:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 44. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost a zase někdy na počtenou. (18:24:38)

Dobojováno jest, Boleslav tak i ve druhém letošním domácím zápase podlehla Liberci v prodloužení. Nervózní duel rozsekl až v nastaveném čase Petr Jelínek poté, co ve třetí třetině využili početní výhody hostující Adam Musil a domácí David Šťastný.

Střely na branku celkem:
    MBL 22:26 LIB

61:43 Petr JELÍNEK - 1:2

61:43
    Liberec právě vstřelil branku!
    Druhý bod vezou domů Tygři! Bulíř v situaci dvou proti jednomu nesobecky přihrál kapitánovi PETRU JELÍNKOVI, který pálil do odkryté části domácí branky. Asistence: Michal Bulíř, Ondřej Vitásek.

61:34
    Bernad namazal Musilovi, jeho ránu ale vzápětí dokázal zablokovat a odčinil své zaváhání.

60:51
    Šťastný rozvlnil boční síť liberecké pokladnice.

60:12
    Jääskeläinen našlápl dopředu a řítil se na Kváču, který ale jeho zakončení vychytal.

60:01

Ve třetí třetině už góly padly – nerozhodlo se však. V přesilovce poslal Tygry do vedení dorážející Musil, na jeho trefu ale dokázal odpovědět nejproduktivnější hráč Boleslavi Šťastný. Po šedesáti minutách si tedy oba týmy dělí po jednom bod, o vítězi rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Střely ve třetí třetině
    MBL 10:9 LIB

60:00

59:36
    Dlapa i Flynn teď krátce po sobě stříleli nepřesně.

58:44
    Růžička zapisuje důležitý zákrok proti Vlachově ráně.

58:18
    Šidlík vystřelil od modré, Kváča měl dobrý výhled a puk v pohodě kryje.

56:57
    Flynnova rána skončila až v ochranné síti, bylo to ale bez teče. Vhazuje se tak v neutrální zóně.

56:30
    Knotova podledovka proklouzla od modré čáry skrz chumel hráčů a těsně kolem brány.

56:25
    Zakázané uvolnění, hra se vrací do obranného pásma Boleslavi.
    55:11 David ŠŤASTNÝ - 1:1

55:11
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    I domácí si pomohli početní výhodou, a potřebovali jen jedenáct sekund! Ševcova rána se odrazila na pravý kruh, kde byl úplně volný DAVID ŠŤASTNÝ a do poloprázdné branky se nemohl mýlit. Asistence: Martin Ševc, Adam Zbořil.

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 56. Šťastný (Ševc, A. Zbořil) – 49. A. Musil (Knot, Birner), 62. P. Jelínek (Bulíř, Vitásek)

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Allen, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Moravec, Šidlík, Vacík – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.
    Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – D. Špaček, Šír, Průžek.

Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Lederer, Lhotský