Toronto – Vancouver 5:1 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Edmonton 6:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 4:7 (kon.) | Vegas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (po pr.) | Florida – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – Carolina 5:6 (kon.)
Florida Panthers
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Detroit Red Wings
Neděle 07.02.2021, 21:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Z mé strany už je to pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (23:49:37)

3. Alexander Wennberg (FLA) 0+0
    Detroit slaví po osmi prohrách v řadě vítězství!

Statistiky utkání

Střely na branku: 37:37
    Vyhraná vhazování: 51% : 49%
    Využití přesilovek: 0/1 : 0:0
    Trestné minuty: 9:11
    Hity: 25:24.

Zápas skončil, Detroit se postaral o překvapení, když vyhrál na ledě Floridy 4:1. První třetina branku nepřinesla, lehce navrch přitom měla Florida. Druhá třetina vyšla mnohem lépe Detroitu, ve 23. minutě poslal hosty z dorážky do vedení Marc Staal. Na konci třetiny pak zvyšoval na 2:0 Givani Smith, který překonal Driedgera střelou z předbrankového prostoru. Ve třetí třetině se povedlo Floridě snížit na rozdíl jediného gólu, trefil se z dorážky do prázdné branky Alexander Wennberg . Jenže drama se nakonec nekonalo, protože v 50. minutě nejprve zvýšil na 3:1. Robby Fabbri a v závěru pak pečetil výhru Red Wings gólem do prázdné branky Vladislav Naměstnikov.

59:57
    Thomas Greiss si připsal poslední zákrok tohoto zápasu, když do rohu vyrazil Vatranovu střelu.

59:16
    Chris Driedger chytil nahození ze středního pásma a rychle rozehrál.

58:39
    Detroit už si jen hlídá závěr zápasu, nyní hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

57:18
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí po špatné přihrávce ztratili útočné pásmo, ke kotouči se dostal VLADISLAV NAMĚSTNIKOV a ruský útočník ho bez problému nikým nerušený zavezl až do prázdné branky. Bez asistence.

57:04
    Yandleova střela od modré byla sražena mimo branku.

56:47
    Florida vyhrála vhazování a brankář Panthers Chris Driedger si to okamžitě namířil na střídačku.

56:41
    Hned po vyhraném vhazování střílel Frank Vatrano, Thomas Greiss však předvedl další pohotový zákrok a drží dvoubrankový náskok svého týmu.

56:18
    Alexander Wennberg našel skvělou přihrávkou Hörnqvista, jeho střela z pravého kruhu ale byla příliš vysoká.

55:47

55:42
    Anton Strälman střílel od modré, jeho pokus byl ale sražen do rohu hřiště.

55:17
    Patric Hörnqvist dostal nabito mezi kruhy, jeho tvrdá rána však byla obětavě zablokovaná.

54:42
    Detroit se zatím brání dobře, znovu se mu podařilo vyhodit kotouč.

53:56
    Střela od modré čáry nepříjemně trefila Staala do helmy, ta však splnila svůj účel a obránce Detroitu je v pořádku.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 43. Wennberg (Strälman, Vatrano) – 23. M. Staal (Gagner, Stecher), 38. Smith (B. Ryan), 50. Fabbri (Smith, Stecher), 58. Naměstnikov

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Juulsen, Gudas, Yandle – Duclair (C), Barkov, Verhaeghe (A) – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Acciari, Lammikko, Marchment.
    Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Hronek, Djoos, Stecher, M. Staal, Merrill, Nemeth – Smith, D. Larkin (C), Zadina – B. Ryan, Fabbri, Bromé – Gagner, Naměstnikov, Nielsen (A) – Erne, Glendening (A), Helm.

Rozhodčí: Morton, L’Ecuyer – Racicot, Toomey