Toronto – Vancouver 5:1 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Edmonton 6:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 4:7 (kon.) | Vegas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (po pr.) | Florida – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – Carolina 5:6 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:6 (2:1, 1:3, 2:2)
Carolina Hurricanes
Neděle 07.02.2021, 21:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Skončilo nám utkání mezi Columbusem a Carolinou, které nabídlo hned 11 branek. Body na kontě ale přibyly Carolině, která dnes zvítězila 6:5. Klíčová pro ni byla druhá třetina, v ní totiž překlopila skóre ze stavu 2:3 na 4:3 během necelých dvou minut. Také ve třetí periodě padaly branky, a tu rozdílovou vsítil v 51. minutě poměrně šťastným způsobem obránce Canes Dougie Hamilton. Jediným dvougólovým střelcem zápasu se stal finský kanonýr Patrik Laine.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na počtenou! (23:56:56)

59:55
    Laineho tentokrát Reimer vychytal, takže je hotovo. Carolina dnes vítězí!

59:39
    Už mohlo být hotovo. Domácí ztratili puk a Jordan Staal mohl skórovat do prázdné brány, ještě však chtěl hledat spoluhráče a svou přihrávku přesně nenamířil.

59:22
    Domácí mají před sebou velkou šanci k vyrovnání skóre. Osmatřicet sekund před koncem třetí periody totiž budou hrát v šesti proti čtyřem bránícím hráčům Caroliny.

59:22
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., sekání).
    59:04 Patrik LAINE - 5:6

59:04
    Columbus právě vstřelil branku!
    Columbus se nechce je tak vzdát! Nyní snížil na rozdíl jediného gólu po brilantní střele PATRIKA LAINEHO z levého kruhu. Znovu mu na brance asistovali Seth Jones s Jackem Roslovicem. 5:6. Asistence: Seth Jones a Jack Roslovic.

58:35
    Carolina se musela rychle vracet do vlastní třetiny. V jednu chvíli zůstal sám před bránou Cam Atkinson, ale brankář James Reimer tuto těžkou situaci zvládl přečíst.

58:12
    Seth Jones byl u odraženého kotouče jako první. Aha tedy ke střele do prázdné brány nepustil.

57:59
    John Tortorella si podle očekávání bere oddechový čas. Před jeho týmem je ještě 120 sekund, ve kterých se musí pokusit smazat dvoubrankovou ztrátu.

57:59
    Patrik Laine a Oliver Bjorkstrand měli celkem kvalitní střelecké pozice. Ani jeden z těchto kanonýrů ale netrefil bránu Caroliny.

57:25
    Columbus už načíná svou powerplay. Na ledě je šest hráčů Blue Jackets a brankář Korpisalo zamířil na střídačku.

56:51
    Nino Niederreiter mohl trestat zaváhání, ale kotouč si rovnal na hůl v prostoru mezi kruhy až příliš dlouho.

56:16
    Carolina se ke střele neodhodlala, ale moc ji to mrzet nemusí. Čas plyne a zisk dvou bodů je stále blíže.

55:49
    Jake Gardiner přitlačil soupeře u mantinelu, následně získal kotouč na hůl a založil útočnou akci.

55:01
    Fast je zpět na ledě. Columbus přesilovku nevyužil. Do konce třetí třetiny už mu zbývá necelých pět minut.

54:42
    Korpisalo musel vyjet za svou bránu, aby spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Blue Jackets potřebují znovu do útočného pásma.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. Laine (S. Jones, Roslovic), 16. Riley Nash (N. Foligno, D. Savard), 35. N. Foligno (Gavrikov, D. Savard), 43. Domi (Harrington, Bjorkstrand), 60. Laine (S. Jones, Roslovic) – 11. B. McGinn (Aho, Svečnikov), 28. Foegele (J. Staal, Dzingel), 37. Pesce (Martinook), 39. Trocheck (Pesce, Skjei), 46. J. Staal (Trocheck, D. Hamilton), 51. D. Hamilton (Dzingel, J. Staal)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Johnson) – S. Jones, Kukan, D. Savard, Gavrikov, Del Zotto, Harrington – Atkinson (A), Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Texier, Domi – Robinson, Riley Nash, N. Foligno (C) – Foudy, M. Koivu, Jenner (A).
    Carolina Hurricanes: Reimer (Nedeljkovic) – Pesce, Slavin (A), D. Hamilton, Skjei, H. Fleury, Gardiner – B. McGinn, Aho, Svečnikov – T. Teräväinen, Trocheck, Niederreiter – Fast, Geekie, Martinook (A) – Dzingel, J. Staal (C), Foegele.

Rozhodčí: Hebert, Rooney – J. Murray, Baker

Diváci: bez diváků