Southampton – Wolverhampton 1:2 (kon.) | West Brom – Manchester Utd. 1:1 (kon.) | Arsenal – Leeds 4:2 (kon.)
Everton – Fulham 0:2 (kon.)
Arsenal FC
4:2 (3:0)
Leeds United
Neděle 14.02.2021, 17:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 24. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek víkendu. (19:35:05)
    Aubameyang dnes dal nejen hattrick, ale také jubilejní dvoustý gól v TOP 5 evropských ligách.

Fauly: 8:17

Arsenal se díky tomuto vítězství posunul v tabulce před Leeds na desáté místo, United ale stále mají zápas k dobru a jen o dva body méně.

Zápas je u konce a Arsenal nakonec porazil Leeds v šestigólovém dramatu Leeds United 4:2. Od začátku byli aktivnější domácí a už ve 13. minutě byli odměněni gólem, prosadil se Pierre-Emerick Aubameyang. Leeds se dostal jen k jedné hlavičce Bamforda a jedné střele Harrisona, ty ale Leno bez problému kryl. V závěru poločasu se zase dostal ke slovu Arsenal. Rozhodčí první penaltu pro Arsenal ještě odvolal, ale na druhý pokus už se po faulu Mesliera na Saku kopala a Pierre-Emerick Aubameyang ji bez problému proměnil. Ve 45. minutě si pak Arsenal znovu vytvořil velký tlak ve vápně a byl z toho gól Héctora Bellerína na 3:0. Také vstup do druhého poločasu Arsenalu vyšel po centru Smitha-Rowa uzavřel hlavou svůj hattrick Pierre-Emerick Aubameyang. Jenže Leeds se ani za tohoto stavu nevzdal a dvěma góly zápas ještě zdramatizoval. Nejprve se trefil v 58. hlavou po rohovém kopu svým premiérovým gólem v klubu Pascal Struijk a v 69. minutě pak snížil na 2:4 Hélder Costa. Arsenal ještě dvakrát nastřelil brankovou konsktrukci, povedlo se to Aubameyangovi a Sakovi. Hosté měli v závěru velký tlak, ale dalších gólů se už nedočkali.

90+6

90+6
    Stuart Dallas se snažil zastavit Aubameyanga skluzem, dostává ale žlutou kartu.

90+5
    Leeds ještě zahrával rohový kop, ale Bernd Leno dokázal míč spolehlivě vyboxovat.

90+5
    Už se hraje přes čas a vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto, už jen těžko stihnou hosté dva góly.

90+3
    Jamie Shackleton si nepozorovaně zaběhl na dlouhý míč za obranu Arsenalu, ale zakončit nedokázal, rychle u něj byl Gabriel.

90+2
    Střelec hattricku ve dnešním zápase naštěstí není nijak vážně zraněný a bude se moci vrátit do hry.

90+1
    Hra byla přerušena, protože na hřišti zůstává ležet po souboji s Aylingem Pierre-Emerick Aubameyang a potřebuje ošetření.

90+1
    Centr Raphinhy z pravé strany dokázal odhlavičkovat Bellerín, ale hosté pokračují ve svém tlaku.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

89
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Rob Holding.
    87. Soaresova střela z dálky.

87
    Z dálky se rozhodl zakončit levý krajní obránce Arsenalu Cédric Soares, jeho střelu levačkou však dokázal Ilan Meslier a až nyní si připsal svůj první zákrok v zápase.

86
    Bellerín hledal centrem z pravé strany před brankou Aubameyanga, ale připravený byl Struijk a jeho přihrávku vystihl.

Petr Sumbal

Branky: 13. Aubameyang (Xhaka), 41. Aubameyang (pen.), 45. Bellerín (D. Ceballos), 47. Aubameyang (Smith-Rowe) – 58. Struijk (Raphinha), 69. Costa (T. Roberts)

Karty:   71. Struijk (LDS), 90+6. Dallas (LDS), 90+6. Dallas (LDS)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:17.
    Arsenal FC: Leno – Bellerín, David Luiz, Gabriel, Soares – D. Ceballos (89. Holding), Xhaka – Smith-Rowe (62. Willian), Odegaard (78. Alnaní), Saka – Aubameyang (C).
    Náhradníci: Ryan – Alnaní, Holding, Chambers, A. Lacazette, Marí, Martinelli, Pépé, Willian.

Leeds United: Meslier – Ayling, Struijk, Cooper (C), Alioski (53. Huggins) – Klich (46. T. Roberts) – Raphinha, Dallas, Shackleton, Harrison (46. Costa) – Bamford.
    Náhradníci: Casilla – Costa, Cresswell, L. Davis, Gelhardt, P. Hernández, Huggins, Jenkins, T. Roberts.

Rozhodčí: Attwell – Cook, Long