Cádiz – Ath. Bilbao 0:4 (kon.)
Cádiz CF
0:4 (0:3)
Athletic Bilbao
Pondělí 15.02.2021, 21:00 • Estadio Ramón de Carranza • Španělská LaLiga • 23. kolo

Z tohoto střetnutí je to všechno. Děkujeme vám za pozornost a u fotbalu zase někdy na viděnou. (23:04:53)

Vyhlídky na ukončení černé série nemá Cádiz zrovna ideální. Příští týden se představí na Nou Campu, kde bude čelit Barceloně. Bilbao doma přivítá Villarreal.

Bilbao si díky třem bodům polepšilo na desátou příčku. Cádiz zůstal patnáctý.

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:13.

Fotbalisté Bilbaa uštědřili Cádizu už čtvrtou porážku v řadě. O svém vítězství rozhodl Athletic už v prvním poločase. Skóre otevřel v 5. minutě po šikovném uvolnění Berenguer, na kterého o deset minut později navázal krásně trefeným přímým kopem Unai López. Ve 29. minutě se pak podruhé trefil Berenguer, jenž přehodil Ledesmu šikovným dloubáčkem. O pauze udělali domácí hned čtyři změny v sestavě, aktivní nástup ale zchladila ledová sprcha. Núñez našel pasem přes půl hřiště Williamse, který vyhrál běžecký souboj na pravém křídle a dostal Cádiz definitivně do kolen.

90+3

90+2
    Athletic Bilbao drží míc na útočné polovině. Duel už se pouze dohrává.

90+1
    Ivan Šaponjić vrazil při čekání na padající balon do nic netušícího Unaie Núñeze. Rozhodčí Hernández ještě v samém závěru naposledy sáhl do kapsičky pro žlutou kartu.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90
    Alfonso Espino hledal přihrávkou z levé strany v pokutovém území Rubéna Sobrina, ten byl ale přistižen v ofsajdu.

89
    Pokud bych si měl tipnout, příliš se nastavovat nebude. Hned čtyři střídání proběhla rovnou o pauze, o výsledku je pak dávno rozhodnuto.

88
    Juan Cala zažehnal útočnou akci Bilbaa hlavičkou za postranní čáru. Athletic bude vhazovat kousek od rohového praporku.

87
    Unai Simón ukryl do rukavic centrovaný balon vyslaný z levé strany. Dnes hostující brankář příliš práce neměl. Vadit mu to určitě nebude.

85
    Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Isaac Carcelén, přichází Álex Martin.

84
    Hraje se teď především na polovině Cádizu. Žluto-modří museli právě odvracet další rohový kop.

83
    Po přetaženém centru z levé strany přišel zablokovaný pas na hranici pokutového území. Fali obětoval svůj obličej a je po zásahu do tváře otřesen. To muselo bolet.

82
    Iker Muniain se prokličkoval ke střele z levé strany šestnáctky. Jeremías Ledesma ale prostor u bližší tyče utěsnil a vyrážel na další roh.

80
    Jeremías Ledesma nadvakrát krotil rohový kop vyslaný z levé strany.

79
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Ibai Gómez.

Filip Lefenda

Branky: 5. Berenguer (I. Williams), 15. Unai López, 29. Berenguer (Muniain), 52. I. Williams (Núñez)

Karty:   33. Cala (CAD), 47. Fali (CAD), 90+1. Šaponjić (CAD) – 19. Núñez (ATB), 70. Vesga (ATB)

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén (85. Martin), Alcalá, Cala, Espino – Salvi (46. Šaponjić), Fali, Garrido (C), Perea (46. Sobrino) – Negredo (46. Izquierdo), Lozano (46. Alejo).
    Náhradníci: Flere, Gil – Alejo, Izquierdo, Mari, Malbašić, Pombo, Šaponjić, Sobrino, Martin.

Athletic Bilbao: Simón – Capa (79. Lekue), Núñez, Yeray, Berchiche – Berenguer (79. I. Gómez), Unai López (76. Vencedor), Vesga, Muniain (C) – I. Williams (66. Morcillo), Raúl García (66. Villalibre).
    Náhradníci: Ezkieta – Balenziaga, de Marcos, Dani García, I. Gómez, Lekue, I. Martínez, Morcillo, Sancet, Vencedor, Villalibre, Zarraga.

Rozhodčí: A. Hernández – C. Soto, C. Álvarez