Vítkovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:2 (kon.) | Liberec – Motor ČB 4:2 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 2:1 (kon.) | Zlín – Třinec 2:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 23.02.2021, 16:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 7. kolo

Vítkovičtí i počtvrté v sezóně porážejí tým Mladé Boleslavi, těsným výsledkem, který ale nemá na počet bodů žádný vliv. Do utkání nastoupili domácí sebevědomě, ale hosté se jejich hře přizpůsobili a také pozorní gólmani způsobili, že po první třetině se týmy do kabin rozcházely bez branek. Před polovinou druhé části využil domácí přesilovku kapitán Krenželok, hosté ale při následném oslabení srovnali po individuální akci Ciencialy. Vítkovické to ale nakoplo a po krátké chvíli strhával vedení na vítkovickou stranu Pyrochta. Zkraje třetí třetiny hosté znovu srovnali, ale ještě v téže minutě se trefil Svačina a pěkným gólem oslavil svůj 700. zápas v nejvyšší domácí soutěži. Hosté si šli za vyrovnáním, ale domácí byli proti a směr hry se tak velmi rychle měnil a udržoval oba gólmany v prvotřídní pohotovosti. Hosté si v závěru vytvořili určitý tlak, ale lepila se na ně nervozita a tak ke srovnání nepomohlo ani odvolání Růžičky z branky necelou minutu před třetí sirénou. Vítkovice tak mohou slavit čtvrtou a zaslouženou výhru v řadě.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit zase brzy na počtenou. (18:55:32)

Střely na branku:
    1/3 – 9:10
    2/3 – 10:4
    3/3 – 6:14

Celkem – 25:28

59:59
    Poslední rána patří Allenovi, jeho střelu od modré vytěsňuje Svoboda vyrážečkou do rohu.

59:55
    Oddechový čas pro hostující tým.

59:55
    Mladá Boleslav v ofsajdu.

59:52
    Puk se dostává ke Svobodovi, ten rychle rozehrává.

59:26
    Bernad na útočné modré zápasí s pukem.

59:14
    Růžička míří na střídačku!!!

59:02
    Vítkovičtí se snaží držet kotouč co nejdál od své branky.

58:27
    Mallet vjel do pásma, nahrál křižně na Deje, ale ten kotouč nezachytil.

58:09
    Mikyska poslal puk na Irgla, ale ten pálí nepřesně do vzdálenějšího rohu.

57:47
    Mikyska protlačil puk do útočného pásma, hosté musejí znovu rozehrát.

57:16
    Hosté v pásmu, ale nervozita se jim lepí na hokejky.

56:55
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

56:48
    Teď je to Flick, který za brankou brání mladoboleslavské rozehrávce.

56:26
    Dej se přesunuje do útoku a narušuje hostující souhru.

55:37
    Galvinš vybojoval za brankou puk proti Bičevskisovi a posílá jej do středního pásma,

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 28. L. Krenželok (Hruška, Svačina), 36. Pyrochta (Hruška), 42. Svačina (Koch) – 33. Cienciala, 42. Bičevskis (Claireaux)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, Dej – Fridrich, Stach, Schleiss.
    BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Schwarz) – Dlapa (A), Pláněk, Moravec, Šidlík, Allen, Fillman, Bernad – Bičevskis, J. Stránský (C), P. Kousal – Najman (A), Šťastný, Cienciala – Claireaux, Jääskeläinen, Flynn – G. Szturc, Kotala, Polák.

Rozhodčí: Horák, Mrkva – Lederer, Rampír