Plzeň – Vítkovice 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 5:2 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Liberec 4:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 26.02.2021, 16:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 48. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pátečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (18:54:53)

Je dobojováno, Plzeň vítězí 3:1 a potřetí v sezóně poráží Vítkovice. Základ dnešního vítězství nastal v první třetině, kdy domácí díky brankám Kracíka a Roba utekli do dvoubrankového vedení. O to sice ve druhé periodě zásluhou Flicka přišli, leč v poslední třetině Martin Lang šikovnou tečí na brankovišti dal domácím klid do posledních minut utkání. Škodovka tak bere důležité tři body a nadále je ve hře o čtvrté místo, které jako poslední zaručuje přímý postup do čtvrtfinále.

Střely na bránu: 27 – 33

59:50
    David Jiříček měl měl možnost vystřelit na prázdnou bránu, leč mladý obránce nechtěl nic riskovat a zpětnou přihrávkou dal domácím do posledních vteřin klid.

59:18
    Plzeň může během oslabení vyhazovat kotouče jak potřebuje, což se jí teď hodilo.

58:43
    Jakub Pour dostal puk alespoň do středního pásma, hosté musejí začít další útok až od své branky.

58:13
    I hned po buly pálil kdo jiný, než Lakatoš. Puk opět v lapačce Pavláta.

Oddechový čas pro hosty.

58:09
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Budík – 2 min., podrážení).

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:12
    Hosté ztratili kotouč, nicméně Petr Straka neobehrál při kličce vlastního spoluhráče. Následně je hostům pískán úmyslný ofsajd a Dolejš se tak bude muset vrátit do své klece.

56:31
    Dolejš na střídačce, hosté to zkoušejí v šesti!

56:31
    Petr Straka dal do rány spoustu razance, puk nakonec přejel všechny čáry a pískáno je zakázané uvolnění.

55:59
    Vladimír Svačina zakličkoval na modré čáře, během té doby mu do útočného pásma vjel spoluhráč a pískán je tak ofsajd.

55:30
    Indiáni velice dobře brání modrou čáru, s postupným útokem to budou mít hosté už jen velice těžké.

54:40
    Hosté podnikli rychlý výpad do třetiny, avšak v brance místo puku skončil Rastislav Dej. To se jako gól nepočítá a tak domácí stále vedou o dvě branky.

53:50
    Vítkovice teď musejí vrhnout všechny síly do útoku, pokud chtějí se zápasem ještě něco provést, nic jiného jim ani nezbývá.

52:49
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Pavel Musil – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Alexandre Mallet – 2+2 min, hrubost).
    52:49 Martin LANG - 3:1

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 3. Kracík (Jiříček, Kantner), 17. Rob (Michnáč), 53. M. Lang (P. Musil, Pour) – 39. Flick (Lakatoš)

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (A), Budík, Stříteský, L. Kaňák, Jiříček, Houdek – Pour, P. Musil, M. Lang – Straka (C), Kodýtek, Eberle – Kantner, Kracík (A), Dočekal – Michnáč, Přikryl, Rob.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Dolíška) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, Dej – Fridrich, Stach, Schleiss.

Rozhodčí: Hodek, Micka – Brejcha, Votrubec