Pittsburgh – Philadelphia 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 4:1 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 1:2 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 3:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 5:2 (kon.)
Nashville – Carolina 2:4 (kon.) | Dallas – Tampa 0:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Detroit Red Wings
Středa 03.03.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné středeční ráno. Na počtenou! (03:46:52)

3. Riley Nash (CBJ) – 1+0

Je dobojováno! Columbus s přehledem utnul svou sérii pěti porážek v řadě a dnes si vyšlápl na hokejisty Detroitu poměrem 4:1. Rozhodla hlavně druhá třetina, ve které domácí tým vstřelil hned tři branky. Gólový účet načal ve vlastním oslabení Cam Atkinson, ale hosté v 16. minutě vyrovnali zásluhou přesilovkového gólu Anthonyho Manthy. Pak přišla na řadu už zmíněná druhá perioda, ve které se postupně prosadili Riley Nash, Jack Roslovic a Boone Jenner. Ve třetí třetině se už nic vážnějšího nestalo, takže dva body zůstávají v Columbusu.

59:46
    Detroitu se nepovede ještě přidat alespoň čestný úspěch. Sám sebe totiž vymanil z útočného pásma.

59:22

59:05
    Rozběhla se nám poslední minuta dnešního utkání. Columbus stále pokračuje v aktivní hře při své přesilovce.

58:42
    Greiss přežil těžké chvíle. Oliver Bjorkstrand dokonce vypálil z pravého kruhu přesně do břevna, takže na tyčky je srovnáno.

58:24
    Kotouč pro Detroit nepříjemně poskakoval před bránou, ale branka z tohoto tlaku zatím nevzešla.

57:58
    Michael Del Zotto pálil z levé strany. Thomas Greiss toho moc neviděl, i tak ale ramenem zakročil.

57:22
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Robby Fabbri – 2 min., vysoká hůl).

57:22
    Dlouhou dobu se hrálo bez přerušení. Až nyní přichází poslední komerční pauza ve třetí třetině.

56:44
    Na opačné straně kluziště zase útočil Riley Nash. Pokus útočníka Columbusu ale skončil na rameni Thomase Greisse, který si brilantně pokryl přední tyč.

56:12
    Patrik Nemeth zkusil štěstí z vrcholu kruhu, ale jeho přízemní střela nebyla pro Joonase Korpisala nikterak nebezpečnou.

55:38
    Domácí posunuli za bránu Greisse. Brankář Red Wings opět pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

55:03
    Joonas Korpisalo si nebyl zrovna jistý situací před svou bránou. Nevěděl, kde kotouč má, i když ten pobýval těsně u jeho levého betonu.

54:30
    Marc Staal na druhé straně nabil Manthaovi, který se ale už ke střele neprotlačil. Kevin Stenlund totiž proti němu dokázal vybruslit.

54:03
    Columbus stále pobývá v útočném pásmu, což mu v tento čas nesmírně vyhovuje.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 8. Atkinson, 28. Riley Nash (Bemström, Bjorkstrand), 30. Roslovic (Werenski, Atkinson), 38. Jenner (Werenski, S. Jones) – 16. Mantha (Djoos, B. Ryan)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Vehviläinen) – S. Jones, Werenski, D. Savard, G. Carlsson, Del Zotto, Gavrikov – Atkinson (A), Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Riley Nash, Bemström – Stenlund, Texier, Domi – N. Foligno (C), Jenner (A), Robinson.
    Detroit Red Wings: J. Bernier (41. Greiss) – Hronek, DeKeyser, Merrill, M. Staal, Nemeth, Djoos – B. Ryan, Fabbri, Svečnikov – Mantha, Rasmussen, Bromé – Gagner, Naměstnikov, Zadina – Erne, Glendening (A), Helm.

Rozhodčí: Walsh, Chmielewski – Sericolo, MacPherson

Diváci: 1 953