Ufa – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 5:1 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 5:0 (kon.)
Kazaň – N.Novgorod 4:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
5:0 (1:0, 1:0, 3:0) Stav série: 2:0
Jokerit Helsinky
Pátek 05.03.2021, 17:30 • Arena 2000, Jaroslavl • Play-off KHL • Osmifinále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:13:14)

Trestné minuty: 17:61

Utkání je u konce a Lokomotiv si připisuje druhé vítězství v sérii. Poslední třetina se nesla v duchu nervozity a šarvátek, které vznikly hlavně z důvodu podrážděnosti hostů z nepříznivého stavu. Domácí totiž hned v úvodu dali Vladimirem A. Tkačovem na 3:0 a tlak pokračoval. Vladimir A. Tkačov navíc ve 47. minutě přidal další gól a na začátku 51. minuty pečetil na konečných 5:0 Teemu Pulkkinen. Stav série je tak 2:0 pro Jaroslavl a Jokerit má o čem přemýšlet, neboť v obou zápasech vyšel gólově naprázdno.

60:00
    Se závěrečným hvizdem přichází ještě jedno vyloučení na straně Jokeritu, dvě minuty za krosček dostal Iiro Pakarinen.

59:48
    Tak ještě vyloučení, a obě na straně Jokeritu. Jesse Joensuu dostal 2+2 minuty za hrubost, Jakub Krejčík dvě minuty za hrubost.

59:48
    Závěr zápasu je hodně nervózní, na ledě se nám množí strkanice, hosté mají nervy na pochodu.

59:27
    Tkačov je v útočném pásmu, jenže daleko od nějaké střelecké pozice a případného hattricku.

58:26
    Prostor na pravé straně dostal domácí Iljenko, tlačil švih na vzdálenější tyčku, Lindbäck už ale další pohromu nedopustil.

57:54
    Pasquale vytáhl úspěšný zákrok proti golfáku z levé strany, puk už je ve středním pásmu.

56:45
    Další pošťuchování, tentokrát už ale bez trestů.

55:36
    Tak a tady je souhrn trestů. Nikita Čerepanov dostal dvě minuty za hrubost, Marko Anttila 2+2 minuty za hrubost a 10 minut osobní trest za nesportovní chování a hostující Alex Grant dvě minuty za hrubost a 10 minut za nesportovní chování.

55:36
    A další bitka, tentokrát u brankáře Pasqualeho. Do sebe se pustili Čerepanov s Anttilou a i oni za chvíli vyfasují nějaké ty tresty.

55:13
    Lokomotiv už duel pouze dohrává, ale i s polevením je jasně lepším celkem na ledě.

54:07
    Domácí vymysleli rychlou kombinaci, na konci byl Kovalenko a ten zakončil uprostřed vykolejené obrany Jokeritu. Trefil gólmana Lindbäcka do masky.

53:30
    Od modré čáry to zkusil hostující Grant, tohle ale nemohlo Pasqualeho vůbec překvapit.
    52:57 Krátká šarvátka mezi Kajumovem a Löövem

52:57
    Měli jsme tu krátkou šarvátku mezi domácím Arturem Kajumovem a hostujícím Viktorem Löövem. Oba za ni dostali pětiminutový trest.

52:54
    Nahození od modré čáry, Osipov Lindbäcka ale nepřekvapil.

52:02
    Tkačov se už nadechoval k sólu, jenže mu dalo více práce zpracování neposedného puku a rázem u něj byl obránce, který jej zastavil.

51:15
    Jak to tak vypadá, tak Jokerit už rezignoval, naopak domácí tým předvádí exhibici. Mezi kruhy se objevil Alexejev, tentokrát ale byl vítězem brankář finského celku.
    50:07 Teemu PULKKINEN - 5:0

50:07
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Rozklad Jokeritu pokračuje. Krejčím ve vlastním pásmu ztratil puk, Kajumov jej bleskově zpoza branky servíroval a najetý TEEMU PULKKINEN střelou z první překvapil Lindbäcka – 5:0. Asistence: Artur Kajumov.

49:45
    Hraje se dlouho bez přerušení, teď převážně ve středním pásmu.

48:52
    Krátká akce u Pasqualeho, ten se přilepil ke své pravé tyčce a o zbytek se postarali jeho spoluhráči. A už zase vše míří na opačnou stranu.

47:58
    A Lokomotiv je při chuti, opět je usazen v útočném pásmu a hosté zažívají slušný kolotoč.
    46:48 Vladimir A. Tkačov - 4:0

46:48
    Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto. Lokomotiv předvedl dokonalou rozborku soupeřova týmu a po rychlé výměně puku se k zakončení dostal VLADIMIR A. TKAČOV a s pomocí teče jednoho z obránců Jokeritu dostal puk za Lindbäcka – 4:0. Asistence: Jegor Korškov, André Petersson.

45:44
    Zprava si do útočného pásma najel hostující Mäenalanen, zvolil rychlý švih, jenže pouze do lapačky připraveného Pasqualeho.

44:47
    Je to teď hokej na jednu branku. Přes obránce zakončoval Pulkkinen a Lindbäck si musel u své pravé tyčky dávat velký pozor.

44:19
    A opět hostující brankář, teď musel zakročit proti střílejícímu Ivanovovi.
    43:27 Alexejev ve velké šanci na další gól Lokomotivu

43:27
    Mnoho nescházelo a bylo to 4:0. Najednou tu bylo přečíslení, Alexejev dostal přihrávku a stál sám před Lindbäckem. Gólman Jokeritu ale loženou šanci zvládl pokrýt rychlou lapačkou.

42:49
    Švih po ledě vytáhl Pakarinen, Pasqualeho branku ale o kousíček minul.

42:22
    Veli-Matti Savinainen čekal za brankou domácích na to, až se mu nabídnou spoluhráči pro pohotovou střelu, jenže obrana Lokomotivu dnes hraje opravdu výtečně a soupeřovy hráče dobře pokrývá.

41:59
    Hra před Pasqualem neměla dlouhého trvání, Lokomotiv vyvážel, nicméně puk byl sražen mimo led.
    40:59 Vladimir A. Tkačov - 3:0

40:59
    Hned v úvodu třetí třetiny tu máme pojistku domácích na náskok. Na levou stranu dostal přihrávku VLADIMIR A. TKAČOV, švihem se mu povedlo překonat Lindbäcka a upravit na 3:0. Asistence: Jegor Korškov.

Trestné minuty: 10:22

Čtyřicet minut hry je za námi a Lokomotiv navýšil své vedení na dvě branky. Ve druhé třetině jsme sledovali hodně nervózní hokej, hlavně ze strany Jokeritu a dlouho jsme čekali na pořádné šance. Nakonec jsme se dočkali jednoho gólu, před brankou se po rychlé kombinaci nejlépe zorientoval André Petersson a svou dnes druhou brankou upravil na současných 2:0. Jaroslavl tak má skvěle nakročeno k druhé výhře v sérii.

40:00

39:31
    Sami Lepistö sice předvedl hezkou kličkovanou, jenže nebylo to pro Jokerit nic platné, když nakonec nevystřelil...

38:39
    Průnik hostů do útočného pásma byl zastaven čárovým sudím – postavení mimo hru.

38:02
    Krejčíkovi se málem povedlo překvapit domácího brankáře nenápadným nahozením od modré čáry. Jokerit teď předvádí dobrý hokej a snaží se ještě do konce třetiny snížit.

37:12
    Lepší pokus předvedl Mäenalanen, jeho golfák z levého kruhu Pasquale vyrazil k rohu.

37:00
    Jaroslav je zase v pěti hráčích na ledové ploše.

36:39
    Pakarinen neúspěšně hledal najíždějícího spoluhráče před brankovištěm.

35:53
    Jaroslavl se v oslabení dokonce snaží o forčekink a případný přechod do útoku. Je vidět, že domácí hrají ve velké pohodě.

35:00
    Je tu ale přesilovka pro finský tým, neboť Denis Barancev se dopustil podrážení.

34:33
    Nahození od pravého mantinelu pouze prolétlo před brankovištěm Lokomotivu, k Pasqualeho ohrožení nedošlo.

33:37
    Před Jokeritem tak stojí velice těžký úkol, stáhnout dvoubrankovou ztrátu, což se v současné situaci, kdy mají hosté potíže s finální fází, jeví jako neřešitelná úloha.
    33:15 André PETERSSON - 2:0

33:15
    Už je to ale o dvě branky. Tkačov zkušeně podržel puk u modré čáry, poté přihrál doleva na Rafikova a ten svým švihem našel na brankovišti ANDRÉHO PETERSSONA, kterému jen stačilo nastavit hůl a sklepnout za brankovou čáru – 2:0. Asistence: Rušan Rafikov, Vladimir A. Tkačov.

32:30
    Není to teď zrovna špičkový hokej, spíše se bojuje o každý metr ledu.

31:55
    Tvrdá Rafikovova střela od modré čáry, Lindbäck ji vyrazil směrem do rohu. Lokomotiv pokračuje v útočení.

30:31
    Po delší době máme zase oba celky v plném počtu.

30:00
    Osipovovo nahození se zastavilo o jednoho z bránících hráčů, hosté poté vyhodili.

29:14
    Hraje se čtyři na tři, v první šanci se objevil Ohtamaa, svou střelou z kruhu ale Lindbäcka vůbec nepřekvapil.

28:31
    No a je z toho dvouminutový trest pro Briana O'Neilla za zdržování hry...

28:31
    Na hostech je vidět velká nervozita a podrážděnost. Po O'Neillově přejetí modré čáry se pískalo postavení mimo hru a to se mu moc nelíbilo. Navíc směrem k hlavnímu sudímu nahodil puk. Ten však vylétl ven z ledové plochy.

28:01
    Po dvou minutách za hrubost dostali domácí Denis Barancev a hostující Iiro Pakarinen.

28:01
    Zase tu máme šarvátku, tentokrát u branky Lokomotivu, přidal se do toho i brankář Pasquale a bude se vylučovat.

27:54
    Jako vítr se do útočného pásma prohnal Saku Mäenalanen, po kličkách vytasil bekhendové zakončení, které Pasquale pokryl. Vzápětí se pískalo pro posunutí jeho branky.

27:04
    Poměrně nepříjemný bekhend hostů z pravého kruhu, Pasquale si musel dávat velký pozor, kam puk klouzal. Skončil nakonec těsně vedle jeho branky.

26:31
    Jokerit oslabení přečkal a zase hraje v plném počtu.

26:05
    Zpoza branky dostal přihrávku Barancev, musel ale zpracovávat ztratil možnost střely z první a jeho pokus si Lindbäck pohlídal.

25:32
    A znovu doplachtil puk až k Pasqualemu, bránící čtveřice střídá.

24:43
    Už to vypadalo, že se domácí po vyhraném buly dostanou do kombinace, po ztrátě ale Jokerit vyhodil přes všechny čáry.

24:31
    Na trestnou lavici zamířil Sami Lepistö, který se provinil hrou vysokou holí, když trefil do obličeje Arťoma Iljenka.

24:28
    Bude se zase vylučovat, Lokomotiv si zahraje přesilovku.

23:21
    Na druhé straně dostal prostor pro průnik a střelu Tkačov, prudký švih Lindbäck vyrazil pouze dobrým reflexem.

23:06
    Markus Hännikäinen se snažil sklepnout puk, Pasquale chvíli nevěděl, kde puk je, ale nakonec čistý štít ubránil.

22:36
    Junttila pouze nahodil do útočného pásma, zatím sledujeme urputný souboj o puk v rohu kluziště.

22:00
    Je po přesilovce, tohle domácí celek zvládl opravdu na jedničku.

21:29
    A opět letí puk z pásma Lokomotivu...

20:45
    Jokerit se samozřejmě snaží o co nejrychlejší srovnání, přesilovka mu ale zatím moc nejde.

Trestné minuty: 6:16

Je za námi první třetina, ve které měli více ze hry hráči Lokomotivu a ti byli za svou snahu odměněni jednou brankou. Tu dal v 16. minutě po rychlé akci André Petersson a Jaroslavl tak vede 1:0. Úvod druhé třetiny bude poznamenán vyloučeními, neboť po konci té první se nám strhla šarvátka, kterou rozhodčí zcela jistě ohodnotí tresty.

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (André Petersson – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

20:00
    Rozhodčí se u boxu časoměřičů radí s rozdělením trestů, kapitáni obou celků čekají na verdikt.

20:00
    Po siréně, ukončující první třetinu se nám na ledě strhla slušná mela, kde aktivitou hýřil zejména hostující Jensen. Každopádně se bude vylučovat.

19:19
    Marčenko si z modré čáry sjel ke kruhům a zkusil takový nenápadný oblouček bekhendem. Lindbäck si nebyl zrovna jistý, přesto si připsal úspěšný zákrok.

18:27
    Přihrávku na pravou stranu dostal Mäenalanen, ihned mířil k tyčce, Pasquale se však stačil přemístit a lapačkou puk vytěsnil.

17:57
    Vylučuje se na obou stranách a to za vzájemnou strkanici. Jak André Petersson, tak Tommi Kivistö dostali dvě minuty za hrubost.

17:43
    Krejčík ve vlastním pásmu udržel na zádech duo hráčů Lokomotivu a nepustil je k přihrávce před branku. Jokerit jde do pozvolného útoku.

16:44
    Krátký zmatek před Pasqualem, zprava na něj nahazoval O'Neill a gólman Lokomotivu musel vsedě řešit změť hokejek na jeho brankovišti. Nakonec si poradil a hráči v červeném následně vyhodili.

15:57
    Hra se nám zase vrátí před Lindbäcka, jeho spoluhráči se totiž provinili zakázaným uvolněním.
    15:22 André PETERSSON - 1:0

15:22
    Je tu první gól utkání. Tkačov po nahození přebruslil obránce, z pravého kruhu poslal bekhendovou přihrávku na nepokrytého ANDRÉHO PETERSSONA a ten z první trefil odkrytou část Lindbäckovy branky – 1:0. Asistence: Vladimir. A. Tkačov, Atte Ohtamaa.

14:43
    Nenápadné Junttilovo nahození od levého mantinelu, Pasquale pro jistotu nepustil puk z lapačky a přerušil hru.

13:53
    Zpětná přihrávka na modrou čáru na Rafikova, jeho bombě ale scházelo více přesnosti.

13:18
    Šikovně vyhozený puk ze strany Jaroslavle, z toho nebude ani zakázané uvolnění. Hráči Helsinek musí pospíchat.

12:54
    Kajumov se zničehonic dostal do pravého kruhu, kde měl dostatek prostoru pro zakončení, ale i on situaci prováhal a Lindbäck si mohl oddechnout.

11:48
    Možná trochu prohospodařený brejk Lokomotivu, z akce dva na jednoho se postupně stala tři na dva a poté pouze klasická akce s nahozením.

10:59
    Akce skončila krátkým závarem před Lindbäckem a střelou Averina. Ten ale po ledě trefil pouze boční konstrukci branky.

10:24
    Jokerit se nemůže moc dostat do tempa, nahození do útočného pásma zastavil Marčenko a už otáčí hru opačným směrem.

09:46
    Oslabení Jokeritu je u konce, Lepistö naskočil znovu do hry.

09:09
    A znova. Pasquale zastavuje puk a pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

08:22
    Hráči Jokeritu vystihli rozehru soupeřů a jednomu z obránců se povedlo vyhodit bekhendem ven z pásma.

07:46
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Lokomotiv. Dvě minuty za podrážení dostal Sami Lepistö.

06:24
    Z pravé strany se do útočného výpadu dostal Brian O'Neill, jeho následnou střelu z kruhu zvládl Pasquale zastavit.

05:38
    Lokomotiv pokazil rozehrávku, puk skončil na zakázaném uvolnění.

04:44
    Pasquale máchl lapačkou a skryl puk. Na tohle viděl opravdu dobře, pro jistotu ale přerušil hru.

03:58
    Jak Pasquale v brance domácích, tak i Lindbäck na opačné straně si připsali několik drobných zákroků, byly na zahřátí.

02:59
    Zatím sledujeme poklidný úvod utkání, oba celky si uvědomují, že je ve hře opravdu mnoho.

01:42
    Výpad Jokeritu tak úspěšný nebyl, akce skončila za brankou Jaroslavle.

00:36
    Lokomotiv se objevil v první šanci, puk se odrazil k Barancevovi, ten ihned vytáhl prudký švih a Lindbäck musel zasahovat.

00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – A. Marčenko (A), Rafikov, Barancev, M. Osipov, Ohtamaa, Čerepanov, Malyšev – Kovalenko, Kraskovskij, Alexejev – Korškov, V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Ivanov, Kajumov – J. Averin (A), Iljenko, Beljajev – Ťutněv.

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lepistö, Lööv, A. Grant, D. Sklenička, J. Krejčík, Kivistö – O'Neill (A), Schroeder, Joensuu (A) – Nicklas Jensen, Regin, Junttila – Pakarinen, Mäenalanen, Hännikäinen – Anttila (C), Pihlström, Savinainen.

Rozhodčí: Gofman, Fraňo – Sivov, Šišlo.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
    Povzbuzující vzkazy pro hráče Jokeritu

Rozhodčí

Zápas budou jako hlavní řídit Roman Gofman a Martin Fraňo, kterým budou na čárách pomáhat Dmitrij Sivov a Dmitrij Šišlo.

Osmifinále play off svedlo proti sobě dva velmi vyrovnané týmy! Podle predikcí nelze čekat hladký průběh této série mezi těmito týmy.
    O tom nás přesvědčilo hned první utkání, které nabídlo jen jednu brankovou příležitost. Až v 6. minutě třetí třetiny se Jaroslavl dostal do vedení, kdy branku vstřelil Osipov a Jokerit již nedokázal na změnu skóre reagovat.
    Hosté mají určitě za cíl mít po dvou zápasech vyrovnaný stav, uvidíme zda se jim to po druhém zápase podaří plán splnit.

Nejproduktivnějším hráčem Jokeritu po základní části se stal Brian O´Neill, který dosáhl 54 bodů (12+42). Tomuto hráči se v týmu říká dvorní nahrávač.
    Za tým Jaroslavl lze vyzdvihnout jméno Pavel Kraskovskij, který nasbíral 38 bodů (17+21). Nicméně třiceti bodové hranice dosáhli další čtyři hráči v týmu a celek Lokomotivu je velmi vyrovnaný ve všech formacích.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 16. A. Petersson (V. A. Tkačov, Ohtamaa), 34. A. Petersson (Rafikov, V. A. Tkačov), 41. V. A. Tkačov (Korškov), 47. V. A. Tkačov (Korškov, A. Petersson), 51. Pulkkinen (Kajumov)

Rozhodčí: Gofman, Fraňo – Sivov, Šišlo

Diváci: 3 065