Ufa – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 5:1 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 5:0 (kon.)
Kazaň – N.Novgorod 4:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
5:0 (1:0, 1:0, 3:0) Stav série: 2:0
Jokerit Helsinky
Pátek 05.03.2021, 17:30 • Arena 2000, Jaroslavl • Play-off KHL • Osmifinále

60:00
    Se závěrečným hvizdem přichází ještě jedno vyloučení na straně Jokeritu, dvě minuty za krosček dostal Iiro Pakarinen.

59:48
    Tak ještě vyloučení, a obě na straně Jokeritu. Jesse Joensuu dostal 2+2 minuty za hrubost, Jakub Krejčík dvě minuty za hrubost.

55:36
    Tak a tady je souhrn trestů. Nikita Čerepanov dostal dvě minuty za hrubost, Marko Anttila 2+2 minuty za hrubost a 10 minut osobní trest za nesportovní chování a hostující Alex Grant dvě minuty za hrubost a 10 minut za nesportovní chování.
    52:57 Krátká šarvátka mezi Kajumovem a Löövem

52:57
    Měli jsme tu krátkou šarvátku mezi domácím Arturem Kajumovem a hostujícím Viktorem Löövem. Oba za ni dostali pětiminutový trest.
    50:07 Teemu PULKKINEN - 5:0

50:07
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Rozklad Jokeritu pokračuje. Krejčím ve vlastním pásmu ztratil puk, Kajumov jej bleskově zpoza branky servíroval a najetý TEEMU PULKKINEN střelou z první překvapil Lindbäcka – 5:0. Asistence: Artur Kajumov.
    46:48 Vladimir A. Tkačov - 4:0

46:48
    Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto. Lokomotiv předvedl dokonalou rozborku soupeřova týmu a po rychlé výměně puku se k zakončení dostal VLADIMIR A. TKAČOV a s pomocí teče jednoho z obránců Jokeritu dostal puk za Lindbäcka – 4:0. Asistence: Jegor Korškov, André Petersson.
    43:27 Alexejev ve velké šanci na další gól Lokomotivu

43:27
    Mnoho nescházelo a bylo to 4:0. Najednou tu bylo přečíslení, Alexejev dostal přihrávku a stál sám před Lindbäckem. Gólman Jokeritu ale loženou šanci zvládl pokrýt rychlou lapačkou.
    40:59 Vladimir A. Tkačov - 3:0

40:59
    Hned v úvodu třetí třetiny tu máme pojistku domácích na náskok. Na levou stranu dostal přihrávku VLADIMIR A. TKAČOV, švihem se mu povedlo překonat Lindbäcka a upravit na 3:0. Asistence: Jegor Korškov.

35:00
    Je tu ale přesilovka pro finský tým, neboť Denis Barancev se dopustil podrážení.
    33:15 André PETERSSON - 2:0

33:15
    Už je to ale o dvě branky. Tkačov zkušeně podržel puk u modré čáry, poté přihrál doleva na Rafikova a ten svým švihem našel na brankovišti ANDRÉHO PETERSSONA, kterému jen stačilo nastavit hůl a sklepnout za brankovou čáru – 2:0. Asistence: Rušan Rafikov, Vladimir A. Tkačov.

28:31
    No a je z toho dvouminutový trest pro Briana O'Neilla za zdržování hry...

28:01
    Po dvou minutách za hrubost dostali domácí Denis Barancev a hostující Iiro Pakarinen.

24:31
    Na trestnou lavici zamířil Sami Lepistö, který se provinil hrou vysokou holí, když trefil do obličeje Arťoma Iljenka.

20:00
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (André Petersson – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

17:57
    Vylučuje se na obou stranách a to za vzájemnou strkanici. Jak André Petersson, tak Tommi Kivistö dostali dvě minuty za hrubost.
    15:22 André PETERSSON - 1:0

15:22
    Je tu první gól utkání. Tkačov po nahození přebruslil obránce, z pravého kruhu poslal bekhendovou přihrávku na nepokrytého ANDRÉHO PETERSSONA a ten z první trefil odkrytou část Lindbäckovy branky – 1:0. Asistence: Vladimir. A. Tkačov, Atte Ohtamaa.

07:46
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Lokomotiv. Dvě minuty za podrážení dostal Sami Lepistö.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 16. A. Petersson (V. A. Tkačov, Ohtamaa), 34. A. Petersson (Rafikov, V. A. Tkačov), 41. V. A. Tkačov (Korškov), 47. V. A. Tkačov (Korškov, A. Petersson), 51. Pulkkinen (Kajumov)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – A. Marčenko (A), Rafikov, Barancev, M. Osipov, Ohtamaa, Čerepanov, Malyšev – Kovalenko, Kraskovskij, Alexejev – Korškov, V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Ivanov, Kajumov – J. Averin (A), Iljenko, Beljajev – Ťutněv.
    Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lepistö, Lööv, A. Grant, D. Sklenička, J. Krejčík, Kivistö – O'Neill (A), Schroeder, Joensuu (A) – Nicklas Jensen, Regin, Junttila – Pakarinen, Mäenalanen, Hännikäinen – Anttila (C), Pihlström, Savinainen.

Rozhodčí: Gofman, Fraňo – Sivov, Šišlo

Diváci: 3 065