Philadelphia – New Jersey 1:4 (kon.) | Washington – Pittsburgh 0:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal – Ottawa 3:2 (po pr.) | NY Islanders – NY Rangers 3:0 (kon.) | Toronto – Vancouver 5:1 (kon.)
Minnesota – St. Louis 4:3 (po pr.) | Colorado – San Jose 4:3 (kon.) | Chicago – Florida 4:5 (kon.)
Nashville – Dallas 1:0 (po pr.) | Arizona – Vegas 2:3 (po pr.) | Edmonton – Calgary 4:1 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 6:2 (kon.) | Detroit – Tampa 1:2 (kon.)
Montreal Canadiens
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Ottawa Senators
Neděle 02.05.2021, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (03:55:09)

Střely na branku: 39 – 23

Montreal slaví důležitou výhru v boji o postup do play-off, ačkoliv ještě jedenáct minut před koncem prohrával o dvě branky. Na úvodní branku jsme museli čekat více než polovinu zápasu, když v 35. minutě otevřel skóre Tim Stützle. Když se o deset minut později prosadit Thomas Chabot, s domácími to vypadalo bledě. Jenže už za dvě minuty po parádní individuální akci snížil Jeff Petry, a i když úspěšná trenérská výzva vzala přesilovkovou trefu Suzukimu, Montreal se nakonec využité početní výhody dočkal, v 55. minutě vyrovnal Tyler Toffoli. V prodloužení pak o výhře Canadiens rozhodl Cole Caufield.

62:25 Cole CAUFIELD - 3:2

62:25
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Petry využil volnějšího prostoru po levé straně a zavezl puk do pásma, z prostoru kruhu pak vyslal parádní přihrávku před branku, kde jen kotouč usměrnil za Gustavssonova záda COLE CAUFIELD! Asistence: Jeff Petry, Jake Evans.

61:21
    Až nyní se Canadiens dostali k zakončení, střelu Chiarota od modré ale Gustavsson vyráží.

60:40
    Domácí vyhráli úvodní buly prodloužení, zatím ale s pukem krouží pouze ve středním pásmu.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině (celkem): 18 – 3 (36 – 23)

Utkání Montrealu s Ottawou půjde do prodloužení. Ve třetí třetině sice nejprve zvýšil vedení hostů na 2:0 Chabot, domácí ale zásluhou parádní individuální akce Petryho a přesilovkové trefě Toffoliho stihli vyrovnat.

60:00

59:45
    Po vyhraném buly pálil tvrdě od modré jeden z domácích beků, Gustavsson sice jeho ránu pouze vyrazil před sebe, kde však nebyl nikdo na dorážku.

59:40
    Posledních dvacet sekund základní hrací doby, vhazuje se v útočné třetině Canadiens

58:34
    Parádní zákrok Gustavssona teď zabránil obratu Montrealu ve skóre! Armia zpoza branky načasoval krásnou přihrávku mezi kruhy, kam si sjel Suzuki, který mířil výborně nad beton, Gustavsson ale puk krásně chytil do lapačky!

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 49. Petry (Toffoli), 55. Toffoli (Suzuki, Perry), 63. Caufield (Petry, Evans) – 35. Stützle (Zub, White), 46. Chabot (Dadonov, Pinto)

Montreal Canadiens: Primeau (Allen) – Petry (A), Edmundson, Chiarot, A. Romanov, Merrill, Kulak – J. Anderson (A), Danault, Kotkaniemi – Armia, Suzuki, Toffoli – Caufield, Evans, Lehkonen – Perry (A), E. Staal, Frolík.
    Ottawa Senators: Gustavsson (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, Stützle – Co. Brown, Tierney, Dzingel – N. Paul (A), Pinto, Amadio.

Rozhodčí: Pollock, Schlenker – Toomey, Nansey