Buffalo – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Boston 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Pittsburgh 3:7 (kon.)
Carolina – Chicago 6:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 1:4 (kon.)
Vancouver Canucks
1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Edmonton Oilers
Středa 05.05.2021, 04:05 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (06:33:09)

3. Nils Höglander (VAN) – 0+1

Je dobojováno. Hokejisté Vancouveru sice vstoupili do utkání skvěle a už po 34 sekundách hry se zásluhou Brocka Boesera ujali vedení, to ale bylo ze strany Canucks vše. Domácí sice svůj těsný náskok drželi až do poloviny zápasu, pak ale dvakrát v rozmezí tří minut skóroval Draisaitl, ještě před druhou sirénou přidal další trefu Bouchard a pět minut před koncem šance Canucks definitivně pohřbil Nurse. Connor McDavid si připsal dvě asistence, jeho naděje na zisk 100 kanadských bodů tak zůstává velmi reálná!

59:36
    Ryan Nugent-Hopkins právě opouští trestnou lavici, do konce utkání už zbývá odehrát jen pár sekund.

59:01
    Nyní zkusil štěstí Quinn Hughes, jehož nahození od modré ale bylo pro Smithe snadným soustem.

58:23
    Střelu J. T. Millera zblokoval Nurse, tato přesilovka zatím svěřencům Travise Greenea příliš nevychází. Chybí střelba.

57:36
    Oilers půjdou do čtyř, Ryan Nugent-Hopkins (EDM) vyfasoval dvě minuty za sekání.

56:57
    V NHL debutující Jack Rathbone vystřelil z pravé strany, Mike Smith ale pokus o generaci mladšího hokejisty bez potíží zlikvidoval.

56:15
    Zack MacEwen se natlačil až do mezikruží, odkud ale vypálil příliš slabě. Snadná práce pro Mikea Smithe.
    54:53 Darnell NURSE - 1:4

54:53
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Tak toto je velmi studená sprcha pro domácí. Oilers se dostali do přečíslení dva na jednoho, DARNELL NURSE dostal od Archibalda nabito mezi kruhy a edmontonský zadák přesnou střelou našel recept na Demka – 1:4! Asistence: Josh Archibald a Alex Chiasson.

54:29
    Vancouverští se ještě nevzdávají a v posledních minutách se ženou za snížením, Hughes teď ve středním pásmu vybojoval puk pro svůj tým.

53:45
    Mike Smith teď měl o zábavu postaráno, když musel během asi půlminuty řešit střely Hughese, Hamonica a Veseyho. Se všemi třemi si ale poradil a po pokusu Jimmyho Veseyho z pravého kruhu přerušil hru.

52:47
    Nyní se ale Canucks usadili v útočném pásmu soupeře, Bouchard zblokovaal střelu Myerse a hosté pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění.

51:50
    Veseym tečované nahození si Mike Smith pohlídal, Oilers už zakládají další protiakci.

50:59
    Na konci pěkné kombinace Edmontonu stál Tyson Barrie, jehož střelu z levého kruhu Demko dokázal vytěsnit.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:15
    Po Highmorově pokusu z mezikruží Mike Smith raději přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

49:58
    Nakonec z toho aale byla pouze nepřesná střela Schmidta z vrcholu levého kruhu. Smith nemusel zasahovat.

49:42
    Pokus Kolea Linda z mezikruží zblokoval William Lagesson, Canucks ještě mohou ve své akci pokračovat.

48:59
    Právě Hughes to nyní vzal na sebe z pravého kruhu, Mike Smith měl ale dobrý výhled a snadno si poradil.

48:06
    Adam Larsson (EDM) se vrátí na trestnou lavici, tentokrát za faul loktem na Quinna Hughese.

47:20
    Matthew Highmore vybojoval puk ve středním pásmu, ale poté uvízl v ofsajdu. Následovat bude komerční přestávka.

46:28
    Jayce Hawryluk už je zpět na ledě, toto oslabení Canucks dokázali ubránit.

45:51
    Connor McDavid ztratil puk na modré, hosté se tak sami připravují o útočné pásmo.

45:04
    Ryan Nugent-Hopkins se dostal ke střele ze spodku pravého kruhu, Demko ale jeho ránu lapil!

44:53
    Draisaitlovu střelu z ostrého úhlu Thatcher Demko lapil a raději poté přerušil hru.

44:25
    Vancouverští nyní špatně vystřídali a chvíli hráli v šesti, trest půjde odpykat Jayce Hawryluk (VAN).

44:16
    Tyler Myers od modré pálil mimo, Oilers už jsou v plném počtu a mohou založit protiútok.

43:44
    Nils Höglander to v závěru této přesilovky zkoušel dvakrát v krátkém časovém sledu, bekhendem ani forhendem ale proti Smithovi neuspěl.

42:47
    Ani Bo Horvat si na Smithe nepřišel, pokus Boesera o pár okamžiků později zblokoval William Lagesson.

42:06
    Krátce po Horvatem vyhraném buly to od modré zkusil Quinn Hughes, jeho střelu švihem si ale Mike Smith pohlídal.

41:44
    Nyní si však Canucks zahrají přesilovku, Adam Larsson (EDM) vyfasoval dvě minuty za hrubost.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:27
    Oilers se hned v prvním střídání usadili v útočném pásmu, což pramenilo ve střelu Tysona Barrieho z vrcholu levého kruhu. Demko si poradil.

40:01

Canucks postupem času rezignovali na ofenzivu a začali se pouze bránit, což proti Edmontonu rozhodně není dobrým receptem na úspěch. Leon Draisaitl dvěma góly v rozmezí tří minut otočil skóre a v poslední minutě druhé třetiny zvýšil na 3:1 pro Oilers obránce Bouchard.

Další třetina začne přibližně v 5:54.

40:00
    39:13 Evan BOUCHARD - 1:3

39:13
    Oilers na konci druhé třetiny naprosto dominují a už vedou o dvě branky! EVAN BOUCHARD vystřelil zápěstím z vrcholu kruhů a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Darnell Nurse a Dominik Kahun.

38:21
    Thatcher Demko musel být opět na pozoru, se střelou Puljujärviho z bezprostřední blízkosti si ale poradil!
    37:25 Leon DRAISAITL - 1:2

37:25
    Oilers přesilovku rychle využívají a otáčejí skóre ve svůj prospěch! Opět se jednalo o kombinaci po tradiční ose Connor McDavid – LEON DRAISAITL, německá hvězda tentokráte pálila z levého kruhu. Asistence: Connor McDavid a Tyson Barrie.

37:15
    Rázem je tu přesilovka pro Edmonton, Miller (VAN) si nepohlídal hokejku a trefil Barrieho vysokou holí.

37:09
    Connor McDavid to zkusil z vrcholu pravého kruhu, na Demka však nevyzrál.

36:54
    Domácí přesilovka je u konce. Tanner Pearson (VAN) zbytečně fauloval v útočném pásmu a posílá svůj tým do čtyř – dvě minuty, hákování.

36:44
    William Lagesson (EDM) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění.

35:47
    Canucks vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levici Thatchera Demka.

34:57
    Tyler Myers si v rohu počíhal na Joshe Archibalda a čistým hitem jej odstavil od puku.
    34:29 Leon DRAISAITL - 1:1

34:29
    Hosté se nakonec dočkali vyrovnání! Connor McDavid našel milimetrově přesným pasem na pravém kruhu LEONA DRAISAITLA, který tvrdou ranou propálil Demka. Asistence: Connor McDavid.

33:37
    Uspěl útočník Oilers a o chvilku poté to od modré zkusil Darnell Nurse, ani on si ale na Demka nepřišel.

32:53
    Domácí pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění, Horvat a Draisaitl půjdou proti sobě na buly v útočném pásmu Edmontonu.

32:05
    Oba týmy vstoupily do druhé třetiny aktivně a útočně, v posledních minutách se toho na ledě ovšem děje jen pramálo zajímavého.

31:11
    J. T. Miller zblokoval pokus Boucharda a pokusil se založit protiakci, načež mu ale nastavil tělo Connor McDavid.

30:22
    Na opačné straně to zkoušel Jesse Puljujärvi, jeho ránu však zblokoval Alexander Edler.

29:10
    Höglanderovu střelu zblokoval Dmitrij Kulikov, akvizice Edmontonu z New Jersey během uzávěrky výměn, puk vyletěl až na tribunu.

28:17
    Zlý muž v sestavě Oilers Jujhar Khaira se hned dvakrát odhodlal ke střele. Tu první ještě zblokoval Hughes, po té druhé už musel Demko zasahovat.

27:20
    Travis Hamonic to zkoušel od modré, Smithovu svatyni ovšem minul.

26:14
    Tyson Barrie si z mezikruží na Demka nepřišel, hráči Edmontonu pomalu přebírají iniciativu.

25:30
    Thatcher Demko po nahození ze středního pásma přerušil hru, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

24:16
    Thatcher Demko po střele Adama Larssona ihned po buly raději přerušil hru.

23:49
    McDavid s Draisaitlem se dostali do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný ale promáchl!

22:53
    Oilers v posledních čtyřech venkovních zápasech nastříleli neuvěřitelných 17 gólů, dnes stále čekají na první. McDavid teď z levé strany těsně minul.

22:07
    Nurse byl u vyhozeného puku jako první, Vancouveru je pískán další icing.

21:46
    Nepovedená rozehrávka Travise Hamonica nikoho v modrém nenašla, puk doletěl až na zakázané uvolnění.

21:05
    Domácí kapitán Horvat vyslal na Smithe štiplavou střelu z mezikruží, edmontonský brankář si ale nakonec poradil.

20:33
    J. T. Miller byl na levém kruhu připraven o puk, na druhou stranu už rychle vyráží Leon Draisaitl.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 4:56.

První třetina je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:0 pro Vancouver. Canucks do utkání vstoupili skvěle a už po 34 sekundách hry se dostali do vedení, což byla pro hosty studená sprcha. Edmonton si krom tyčky Chiassona nedokázal vytvořit velké šance ani souvislý tlak, McDavid i Draisaitl zatím ofenzivně mlčí.

20:00

19:55
    Trma-vrma před Demkem, nikomu v bílém dresu se ale nepodařilo zakončit!

19:24
    Běží poslední minuta první třetiny, Dominik Kahun se snaží uvolnit se s pukem mezi kruhy.

18:27
    Tyler Ennis to zkoušel á la Granlund, nedokázal ale puk za a) dostatečně zvednout a za b) pořádně trefit.

17:35
    Travis Hamonic vypálil od modré, jeho rána ale letěla příliš vysoko.

16:40
    Přihrávka na Barrieho do předbrankového prostoru letěla příliš rychle, hostující zadák si nedokázal skákavý puk zpracovat.

15:46
    Alex Chiasson střelou z levého kruhu orazítkoval tyč!

14:38
    Leon Draisaitl se pokoušel tečovat nahození od modré tak, aby změnilo směr a zmátlo Demka, německé hvězdě se to ale nepodařilo podle představ.

13:49
    V další velké šanci se teď ale objevil Nils Höglander, který tváří v tvář Smithovi edmontonského gólmana nepřekonal!

12:51
    Ethan Bear vyčkává ve vlastním pásmu na dostřídávající spoluhráče, zatím kdovíjak ofenzivní podívanou nesledujeme.

12:05
    Nyní se to pokoušel změnit Alex Chiasson nahozením do předbrankového prostoru zpoza Demkovy branky, brankář Canucks radši přerušil hru.

11:17
    Hráči v modrých dresech se zatím velmi dobře brání, Connor McDavid ani Leon Draisaitl zatím neohrozili domácího gólmana.

10:38
    Právě Nils Höglander měl být příjemcem křižné přihrávky na levý kruh, jeden z bránících hráčů Oilers ale do trajektorie tohoto pasu vložil hůl a puk tak vyletěl až na tribunu.

08:15
    Tyson Barrie v rohu kluziště uštědřil čistý hit Höglanderovi, čímž domácího útočníka připravil o puk.

07:23
    Po Myersově ztrátě ve středním pásmu se vydal kupředu Dominik Kahun, po jehož nenápadném nahození Demko raději přerušil hru.

06:20
    Na pravý kruh teď dostal nabito Tanner Pearson, jeho střelu však Mike Smith bez potíží polapil.

04:43
    Quinn Hughes zavezl puk do útočného pásma a z ostrého úhlu ho nahodil na Smitha, gólman Oilers byl však tentokrát pozorný.

03:54
    Bouchardovu ránu od modré Thatcher Demko vyrazil, puk poté vyletěl až přes mantinel. Vhazovat se bude v útočném pásmu Edmontonu.

02:19
    Connor McDavid uvízl po příliš pozdním pasu od Kulikova v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:25
    Boeser tímto gólem dosáhl na svůj 200. kanadský bod v NHL, Oilers se mezitím pokouší o rychlou odpověď – zatím neúspěšně.
    00:34 Brock BOESER - 1:0

00:34
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé, Canucks se po 34 sekundách hry dostávají do vedení! Nils Höglander ujel po levé straně a poté našel v předbrankovém prostoru nepokrytého BROCKA BOESERA, který usměrnil puk za Smithova záda. Asistence: Nils Höglander a Alexander Edler.

00:01

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Edler, Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Juolevi, T. Myers – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Pearson, Horvat, Lind – Highmore, Graovac, Hawryluk – Vesey, Boyd, MacEwen.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Barrie, D. Kulikov, A. Larsson, Jones, Bear – Draisaitl, McDavid, Puljujärvi – Kahun, Nugent-Hopkins, Yamamoto – J. Archibald, Khaira, Ennis – Neal, R. McLeod, Chiasson.

Rozhodčí: Joannette, Furlatt – Cormier, Murchison.

EDMONTON OILERS

Oilers si dobrou formou z posledních týdnů (a také díky bídným výsledkům Winnipegu) prakticky zajistili druhé místo v divizi zajišťující výhodu domácího prostředí v prvním kole play-off. Edmonton ale stále bojuje i o první místo, na vedoucí Toronto sice svěřenci Davea Tippetta ztrácejí osm bodů, mají ale dva zápasy k dobru. V závěru základní části bude zajímavé zaměřit se na statistiky Connora McDavida, který během 50 zápasů nasbíral už neuvěřitelných 91 bodů (31+60)! Dosáhne i ve zkrácené sezóně na magickou stovku?