Tampa – Dallas 6:2 (kon.) | NY Rangers – Washington 2:4 (kon.) | Columbus – Nashville 4:2 (kon.)
Ottawa – Montreal 5:1 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:3 (0:1 po s.n.) | Minnesota – Vegas 2:3 (po pr.)
San Jose – Colorado 3:2 (kon.) | Calgary – Winnipeg 0:4 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Nashville Predators
Čtvrtek 06.05.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Přeji příjemné čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Hokejisté Columbusu Blue Jackets dnes změří síly s Nashvillem Predators. Start klání je na programu v 1:00. Příjemnou zábavu!

COLUMBUS BLUE JACKETS

Hokejisté Columbusu už sezonu 2020/2021 jen dohrávají. V tabulce Centrální divize jsou na poslední příčce s bilancí 53 odehraných zápasů a 44 bodů na kontě. V měsíci dubnu měli Blue Jackets hrozivou formu, padli hned dvanáctkrát ze svých čtrnácti vystoupení. V předešlých dvou už květnových duelech padli vždy v prodloužení. Nejprve v něm nestačili poměrem 1:2 na Carolinu a poté i 3:4 na Nashville. Nejproduktivnějším hráčem tohoto týmu je dánský útočník Oliver Bjorkstrand s patnácti góly a čtyřiadvaceti asistencemi.

NASHVILLE PREDATORS

Nashville bojuje ve své divizi o poslední postupové místo do play-off. Jeho největším konkurentem je Dallas, na který Predátoři drží čtyřbodový náskok, avšak právě oni mají odehrán oproti Stars duel navíc. Celkově posbírali svěřenci Johna Hynese 60 bodů v třiapadesáti odehraných zápasech. V posledních týdnech nemají špatnou formu, třeba z uplynulých pěti klání prohráli jen jednou. V týmové produktivitě si vede nejlépe švýcarský obránce Roman Josi, jenž vstřelil 8 branek a na dalších 25 asistoval.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

15.01.2021 Nashville - Columbus 3:1

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Kivlenieks) – S. Jones (A), Del Zotto, Lehtonen, Gavrikov, Kukan, Bayreuther – Atkinson (A), Domi, Bjorkstrand – Bemström, Roslovic, Grigorenko – Laine, Stenlund, Foudy – Robinson, MacInnis, Gerbe.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Fabbro, Harpur – Tolvanen, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Duchene, Richardson, Haula – Jeannot, Sissons, Trenin.

Rozhodčí: St. Laurent, Charron – Flemington, Mills.

00:01

00:08
    Hned je pískáno zakázané uvolnění hostujícího celku. Těžiště hry se stěhuje do útočné třetiny Columbusu.

00:44
    Nyní se už bojovalo za bránou Merzlikinse, avšak hosté touš na své hokejky nedokázali dostat.

01:17
    Tvrdá střela od modré čáry minula jen o kousek levou tyč brány Blue Jackets. Nashville už přebírá iniciativu.

01:48
    Jack Roslovic se neprobil do útočného pásma. Stopku mu vystavil hostující obránce Mattias Ekholm.

02:08
    Juuse Saros po rychlém zákroku raději přerušil hru. Vhazovat se bude po levici hostujícího gólmana.

02:25
    Matt Duchene nedokázal udržet kotouč na své hokejce za svatyní soupeře. Dá se říct, že zatím se hraje z obou stran opatrně.

03:00
    Roman Josi neměl na středu kluziště podporu spoluhráčů, a proto touš poslal pouze na zadní mantinel.

03:22
    Nashville právě vstřelil branku!
    Důraz čtvrté lajny Nashvillu se vyplatil a navíc Elvis Merzlikins si vybral slabší chvíli. Nedokázal pohlídat místo u přední tyče, a proto inkasoval. TANNER JEANNOT si zpoza brány povyjel a dokonale domácího brankáře překvapil. 0:1. Bez asistence.
    03:22 Tanner JEANNOT - 0:1

04:08
    Columbus měl problémy s celkem vysokým napadáním hostujících hokejistů. Hlavně Filip Forsberg hýřil aktivitou.

04:39
    Duchene vyhodil obloučkem kotouč na zakázané uvolnění. Opět máme hru zastavenou.

04:58
    Merzlikins musel zasahovat proti rychlé souhře hostů. Josi přečetl rozehrávku domácích a následně se k puku dostal Haula. Ten ještě vybídl Duchenea, jehož rána orazítkovala pravý beton gólmana.

05:29
    Saros řešil komplikace před svým brankovištěm, kotouč ale holí dokázal dostat co nejdále.

06:03
    Obránci Predátorů drží kotouč u své brány. Oba celky v tuto chvíli střídají.

06:27
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Alexandre Carrier – 2 min., podrážení).

07:16
    V úvodní minutě přesilovky se zatím hokejisté v tmavě modrých dresech nedokázali usadit před Sarosem.

07:49
    Kevin Stenlund se už z vrcholu kruhu chystal k zakončení příklepem, jenže černá guma mu nakonec přeskočila přes čepel.

08:18
    Patrik Laine dostal prostor na levém kruhu a rozhodně nebyl daleko k tomu, aby trestal. Jeho pokus ale zaplul těsně nad horní tyč.

08:27

08:54
    Roslovic nedokázal zastavit rozehrávku hostujícího brankáře, který si pomohl odpalem puku po mantinelu.

09:21
    Roman Josi předvedl výborný manévr na modré čáře. Jeho následný projektil zapadl kousek vedle zadní tyče.

09:56
    Oliver Bjorkstrand ztratil na útočné modré čáře rovnováhu, hosté se tak celkem zadarmo dostávají ke kotouči.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:26
    Gavin Bayreuther si sice povyjel z prostoru na pravém kruhu, ale poté už přesně nedokázal přihrát.

10:56
    Opatrný hokej z obou stran pokračuje. Nashville si je moc dobře vědom svého vedení. V obranném pásmu se snaží hrát bez chyb a zatím se mu to daří.

11:38
    Domácí tým se ubránil se štěstím. Ellis neudržel puk v zóně soupeře. Columbus tak měl dostatek času k vystřídání.

12:22
    Lehtonen zvládl sprintérský souboj s Forsbergem. Je tak pískáno zakázané uvolnění Nashvillu.

12:58
    Erik Haula měl chvíli problémy s tím, aby touš vyvezl. Nyní už je však ze strany týmu v bílých dresech vše v pořádku.

13:28
    Nathan Gerbe se snažil přihrát do rohu kluziště, avšak jeho pobídka byla velice nepřesná.

14:12
    Michail Grigorenko vyrazil do otevřenější obrany, ale svého postavení využít nedokázal. Od obránce Ekholma totiž nedostal ani kousek prostoru.

14:46
    Cam Atkinson se snažil ze vzduchu sklepnout přihrávku na svého kolegu, jenže s přesností si pravé křídlo elitní lajny Columbusu zrovna nepotykalo.

15:21
    Elvis Merzlikins zastavil snažení hostujícího týmu. Při přerušení tedy proběhne druhá komerční pauza v rámci první periody.

15:51
    Ekholm vybídl Forsberga, jehož přízemní pokus nebyl vůbec špatný. Brankář Columbusu ale přesně zakročil pravým betonem.

16:44
    Calle Järnkrok sice udržel kotouč na své hokejce v obležení hned dvou hráčů, následně ale nepřihrál lépe postavenému Johansenovi.

17:22
    Třetí lajna Nashvillu znovu předvádí svůj hokejový um a důraz. Nastěhovala se v pásmu Columbusu a zvlášť aktivní je Matt Duchene.

17:56
    Nashville i po další komerční přestávce pokračuje v útočné třetině. Rozhodně bude chtít navýšit své vedení.

18:28
    Josiho přihrávku zastavil Grigorenko. Útočník domácích ale už neměl moc sil, a proto touš poslal jen k Sarosovi.

19:14
    Kevin Stenlund posunul na Patrika Laineho, jenž však nedostal čas a prostor ke střele. Obrana hostů zatím působí velmi přesvědčivě.

19:48
    Na konci třetiny se ještě Johansen snažil uvolnit pod sebou hrajícího Tolvanena, jenže posledně jmenovaný puk netrefil ideálně.

20:00

Střely na bránu po 1. třetině: 10 – 8

Skončila nám první třetina, která dopadla lépe pro hokejisty Nashvillu. Ti se ujali vedení velmi brzy, konkrétně ve 4. minutě zásluhou Tannera Jeannota. Útočník hostů dokázal využít menší chyby Merzlikinse, který si nepohlídal přední tyč. Poté se už hrálo bez větších šancí, Predátoři tak o gól vedou.

20:01

20:13
    Bjorkstrand se snažil využít drobné chyby Nashvillu, jenže jeho střílený pokus byl sražen k zadnímu mantinelu.

20:46
    Michael Del Zotto při rozehrávce upadl. Měl štěstí, že Predátorům byl signalizován ofsajd, jinak by to pro Columbus nemuselo dopadnout dobře.

21:14
    Nashville bude hrát druhé oslabení v utkání. Saros vyhodil kotouč do hlediště. Trest za něj odpyká Luke Kunin.

21:50
    Laine dostal nabito na svou pozici na levém kruhu. Jeho tvrdý pokus z první byl zastaven obětavým bekem.

22:08
    Columbus právě vstřelil branku!
    Přesilovková formace Columbusu předvedla kvalitní souhru, ze které na brankovišti čerpal JACK ROSLOVIC. Útočník domácích s číslem 96 byl pohotový. Po vyražené střele se puk otřel i od Atkinsona a následně jej Roslovic doklepl do sítě. 1:1. Asistence: Cam Atkinson a Oliver Bjorkstrand.
    22:08 Jack ROSLOVIC - 1:1

23:46
    Columbus pokračoval i po skončení přesilovky v útočném pásmu, ale palebnou pozici si tentokrát nevytvořil.

24:16
    Na druhé straně vypomohl útoku Josi, jehož rána ale zapadla vedle přední tyče Merzlikinsovy brány.

25:02
    Stenlund vydoloval kotouč k Lainemu, který ale nevyužil volného prostoru v mezikruží. Předvedl kličku, kterou mu bránící hráč Duchene přečetl.

25:44
    Tanner Jeannot byl před svatyní Blue Jackets znovu aktivní, avšak v tuto chvíli si už na Elvise Merzlikinse nepřišel.

26:49
    Nyní to domácí se svou akcí na jeden dotek lehce překombinovali. Poslední předávka na Michaila Grigorenka už nebyla ideální.

27:19
    Patrik Laine předal do tandemu Gavinu Bayreutherovi. Obránce Columbusu vystřelil rychle, zařízení však netrefil.

27:28
    S bekhendovým pokusem Erika Hauly si brankář Elvis Merzlikins bez větších potíží poradil.

28:01
    Z ničeho nic se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho! Luke Kunin skvostnou žabičkou našel Jakova Trenina, který tváří v tvář brankáři neuspěl. Merzlikins vytáhl pravé rameno.

28:35
    Dante Fabbro vystřelil od modré čáry velmi tvrdě. Mladý bek hostů ale trefil připravenou Merzlikinsovu vyrážečku.

29:19
    Eeli Tolvanen díky své aktivitě vybojoval kotouč pro Filipa Forsberga, jenž si stáhl touš a následně zakončil. Také nyní ale předvedl Elvis Merzlikins jistý zákrok.

29:59
    Prudká střela v podání Roslovice skončila na pravém betonu Sarose. Také finský brankář si po delší době sáhl na kotouč.

31:04
    Nyní si oba celky dvakrát po sobě nevyměnily kotouč úplně nejlépe ve středním pásmu.

31:27
    Ryan MacInnis nedokázal proniknout po pravém křídle, od soupeřů nedostal ani milimetr volného prostoru.

31:47
    Na řadu přichází komerční pauza. Pokračovat budeme za okamžik.

31:50
    Hned po buly střílel od modré čáry Roman Josi. Merzlikins ale jeho pokus moc dobře viděl a lapačkou také zasáhl.

32:28
    Michael Del Zotto se sice snažil pomoct útoku, ale při svém snažení byl až příliš osamocen. Kotouč tak musel odevzdat pouze za bránu Nashvillu.

33:22
    Tanner Jeannot parádně tečoval nahození Fabbra z velké dálky. Změna směru puku byla evidentní, bohužel pro hosty ale černá guma zapadla jen do boční sítě.

34:17
    Vladislav Gavrikov se vymanil od bránících hráčů a rázem se objevil zcela sám na levém kruhu. Na střelu měl dostatek času, jenže jeho ránu dokázal Juuse Saros výborně přečíst.

34:33
    Domácí vyslali sérii hned tří ran za sebou. Se všemi si ale Juuse Saros dokázal poradit. O chvíli později ale už útočí Nashville.

35:18
    Gerbe po levém křídle získával prostor, jenže jeho průnik byl včas zastaven.

35:47
    Ducheneho přihrávka do předbrankového prostoru byla hokejkou Setha Jonese sražena za bránu.

36:17
    Oliver Bjorkstrand z pravé strany útočného pásma jen o chlup minul šibenici u zadní tyče. Zde si musel Saros pořádně oddechnout.

36:46
    Columbus ale je v posledních sekundách aktivnější. Atkinson v rychlosti vracel puk na brankoviště, ale Saros si mezírku mezi betony pohlídal.

37:53
    Patrik Laine nebude trenérským štábem Columbusu pochválen. Z rohu útočného pásma vyslal nepřesnou přihrávku, kterou si ve střední třetině zastavil CALLE JÄRNKROK. Švédský útočník následně mířil sám na bránu a přesnou střelou podél lapačky uspěl. 1:2. Bez asistence.
    37:53 Calle JÄRNKROK - 1:2

38:38
    Columbus ale chce co nejrychleji odpovědět. Snaží se něco vymyslet v útočné zóně.

39:09
    A to se Columbusu opravdu povedlo! Šestnáctý gól v sezoně střílí dánský forvard OLIVER BJORKSTRAND. Gavrikov právě jemu posunul puk a střelec branky si jej vyměnil i s obráncem Lehtonenem. Následně už Bjorkstrand naprosto přesně vypálil mezi Sarosovo tělo a vyrážečku. 2:2. Asistence: Mikko Lehtonen a Vladislav Gavrikov.
    39:09 Oliver BJORKSTRAND - 2:2

40:00

Střely na bránu po 2. třetině: 19 – 17

Druhá dvacetiminutovka nabídla hned 3 branky, a proto platí před třetí částí nerozhodný stav 2:2. Columbus hned na začátku prostředního dějství využil přesilovku, když se dobře na brankovišti zorientoval Jack Roslovic. Na další gól se čekalo 15 minut, to se dokázal trefit při samostatném úniku Calle Järnkrok. V poslední minutě ale bylo opět srovnáno zásluhou Olivera Bjorkstranda.

40:01

40:23
    Elvis Merzlikins si musel vyjet za bránu, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

40:36
    Následně přišlo zakázané uvolnění domácího celku. Právě před Elvisem Merzlikinsem se nyní bude vhazovat.

40:56
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Vladislav Gavrikov – 2 min., podrážení).

41:05
    Hned po vhazování osvobodil Seth Jones svůj celek vyhozením puku přes všechny čáry.

41:40
    Mikael Granlund se objevil v ofsajdu. Nashvillu se tedy přechod do pásma soupeře nepovedl.

41:59
    Cam Atkinson vyrazil vpřed ve vlastním oslabení. Jeho tvrdá střela z levého kruhu ale byla Sarosem vyražena do rohu hrací plochy.

42:44
    Až na konci přesilovky se hosté pořádně usazují na kotouči v pásmu Blue Jackets.

42:56

43:39
    Roman Josi našel velmi chytrou a zároveň překvapivou přihrávkou zcela volného Jakova Trenina na pravém křídle. Útočník Nashvillu ale zamířil přímo do nastavené Merzlikinsovy lapačky.

44:12
    Po dobré práci Harpura za bránou se kotouč odrazil k Fabbrovi, jehož tvrdá střela minula bránu o pár čísel.

44:46
    Rozhodně ale sledujeme zajímavý začátek třetí třetiny. Oba celky chtějí překlopit utkání na svou stranu.

45:08
    Gerbe se ocitl v osobním souboji s Kuninem, který ale lépe zvládl hráč nashvillských Predátorů.

45:48
    Ryan Johansen zpoza brány vybídl Mattiase Ekholma, jemuž se ale střelecký pokus vůbec nepovedl.

46:32
    Columbus se zmohl jen na posunutí puku do útočného pásma. Nyní tahají za delší konec provazu svěřenci Johna Hynese.

47:12
    V akci dva na dva se Liam Foudy nedokázal probít okolo pozorného zadáka Ryana Ellise.

47:42
    I snaha Patrika Laineho vyšla vniveč. Třetí formace Columbusu už potřebuje po náročném střídání odjet na střídačku.

48:22
    Ryan MacInnis to nadvakrát zkoušel zleva. Forvard Blue Jackets ale nechal vyniknout pravý beton brankáře Sarose.

48:47
    Filip Forsberg se parádně dokázal vymíchat až před bránu, ale tam na Elvise Merzlikinse nevyzrál. Po delší pasáži bez přerušení zde máme komerční pauzu.

49:15
    Přechod do útočného pásma v podání domácích nebyl zrovna nejrychlejší. Oliver Bjorkstrand tak kotouč celkem rychle ztratil.

49:49
    Nashville se trápil s rozehrávkou, nyní už ale hosté hrají v zóně soupeřova týmu.

50:27
    Nepřesnosti na obou stranách byly k vidění při dlouhých předávkách. Nyní je hra taková neučesaná.

51:02
    Z brány musel vystartovat Juuse Saros, jenž dokázal včas odehrát puk před dotírajícím hráčem.

51:30
    Colton Sissons jemně tečoval nahození z rohu útočného pásma. Elvis Merzlikins byl na změnu směru puku připraven a napodruhé už dokázal kotouč zakrýt pod výstrojí.

52:08
    Oba celky se už mnohem více soustředí na obranu. Do konce třetí části chybí necelých osm minut. Dočkáme se v této třetině nějaké branky?

52:39
    Luke Kunin nabral na levém křídle velkou rychlost. Jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě.

53:16
    Domácí hokejisté si dlouho měnili kotouč v útočném pásmu, ale finální fáze jim nevyšla. Zvlášť aktivní ale byl Jack Roslovic.

53:50
    Domácí pokračovali v aktivitě a díky svému výbornému střídání překlápí duel na svou stranu. Vladislav Gavrikov nahodil od modré čáry směrem na bránu. Těsně před brankovištěm si skvěle počínal MICHAIL GRIGORENKO, který tečí nasměroval puk mezi Sarosovy betony. 3:2. Asistence: Vladislav Gavrikov a Mikko Lehtonen.
    53:50 Michail GRIGORENKO - 3:2

54:43
    Poslední reklamní přestávka třetiny je za námi. Nashville má už jen pět minut na to, aby utkání minimálně srovnal.

55:19
    Nashville znatelně přidal a nyní to bylo cítit. Až před bránu si sjel Alexandre Carrier, který velmi zajímavě zakončoval. Elvis Merzlikins svůj tým podržel.

55:52
    Columbus se pro tuto chvíli vymanil z tlaku alespoň odpalem puku na zakázané uvolnění.

56:06
    Josiho střílená pobídka z otočky byla Sethem Jonesem zastavena. Nicméně hokejisté v bílých dresech pokračují v náporu.

56:39
    Elvis Merzlikins se výtečně natáhl proti zakončení Ryana Johansena z bezprostřední blízkosti. Tohle byl vynikající zákrok domácího brankáře.

57:00
    Blue Jackets se brání dalším vyhozením na zakázané uvolnění. Nashville má velkou snahu vyrovnat.

57:28
    Teď ale první formace Columbusu ušetřila cenné vteřiny v útočném pásmu. Predátoři se musí do třetiny soupeře dostávat znovu.

57:54
    Brána hostů je prázdná! Na řadu tak přichází nashvillská powerplay.

58:28
    Columbus hrál celkem dlouho mimo své pásmo. Tohle je samozřejmě voda na mlýn pro tým kouče Johna Tortorelly.

58:35
    Hostující kouč si své svěřence pozval na poradu. Nashville si tedy vzal oddechový čas.

58:50
    Saros se před chvílí musel vrátit do brány. Úplně sám na něj mířil Atkinson, ale gólman Predators se zaskvěl.

59:22
    Atkinson tentokrát netrefil zcela prázdnou bránu. Teď doslova odmítl potvrzení náskoku domácích.

59:59
    V závěrečných sekundách ještě Nashville zatlačil, ale střela Romana Josiho byla zablokovaná. Poté si domácí hráči vyměnili puk a OLIVER BJORKSTRAND to ze středního pásma ještě stihl. Vstřelil tak svou druhou branku v tomto zápase. 4:2. Asistence: Max Domi a Cam Atkinson.
    59:59 Oliver BJORKSTRAND - 4:2

Skončilo nám utkání mezi Columbusem a Nashvillem, které dopadlo proti papírovým předpokladům. Columbus v utkání zvítězil 4:2 a potvrzení postupu Predátorů do play-off se dnes nekoná. Blue Jackets dvakrát dotahovali ztrátu a ve třetí třetině duel překlopili na svou stranu. V 54. minutě se totiž trefil Michail Grigorenko a v poslední sekundě ještě pečetil výhru domácích svým druhým gólem v utkání Oliver Bjorkstrand.

3. Mikko Lehtonen (CBJ) – 0+2

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný čtvrteční den. Na počtenou! (03:45:41)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 23. Roslovic (Atkinson, Bjorkstrand), 40. Bjorkstrand (Lehtonen, Gavrikov), 54. Grigorenko (Gavrikov, Lehtonen), 60. Bjorkstrand (Domi, Atkinson) – 4. Jeannot, 38. Järnkrok

Rozhodčí: St. Laurent, Charron – Flemington, Mills

Diváci: 4 084