Tampa – Dallas 6:2 (kon.) | NY Rangers – Washington 2:4 (kon.) | Columbus – Nashville 4:2 (kon.)
Ottawa – Montreal 5:1 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:3 (0:1 po s.n.) | Minnesota – Vegas 2:3 (po pr.)
San Jose – Colorado 3:2 (kon.) | Calgary – Winnipeg 0:4 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Nashville Predators
Čtvrtek 06.05.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný čtvrteční den. Na počtenou! (03:45:41)

3. Mikko Lehtonen (CBJ) – 0+2

Skončilo nám utkání mezi Columbusem a Nashvillem, které dopadlo proti papírovým předpokladům. Columbus v utkání zvítězil 4:2 a potvrzení postupu Predátorů do play-off se dnes nekoná. Blue Jackets dvakrát dotahovali ztrátu a ve třetí třetině duel překlopili na svou stranu. V 54. minutě se totiž trefil Michail Grigorenko a v poslední sekundě ještě pečetil výhru domácích svým druhým gólem v utkání Oliver Bjorkstrand.

59:59 Oliver BJORKSTRAND - 4:2

59:59
    Columbus právě vstřelil branku!
    V závěrečných sekundách ještě Nashville zatlačil, ale střela Romana Josiho byla zablokovaná. Poté si domácí hráči vyměnili puk a OLIVER BJORKSTRAND to ze středního pásma ještě stihl. Vstřelil tak svou druhou branku v tomto zápase. 4:2. Asistence: Max Domi a Cam Atkinson.

59:22
    Atkinson tentokrát netrefil zcela prázdnou bránu. Teď doslova odmítl potvrzení náskoku domácích.

58:50
    Saros se před chvílí musel vrátit do brány. Úplně sám na něj mířil Atkinson, ale gólman Predators se zaskvěl.

58:35
    Hostující kouč si své svěřence pozval na poradu. Nashville si tedy vzal oddechový čas.

58:28
    Columbus hrál celkem dlouho mimo své pásmo. Tohle je samozřejmě voda na mlýn pro tým kouče Johna Tortorelly.

57:54
    Brána hostů je prázdná! Na řadu tak přichází nashvillská powerplay.

57:28
    Teď ale první formace Columbusu ušetřila cenné vteřiny v útočném pásmu. Predátoři se musí do třetiny soupeře dostávat znovu.

57:00
    Blue Jackets se brání dalším vyhozením na zakázané uvolnění. Nashville má velkou snahu vyrovnat.

56:39
    Elvis Merzlikins se výtečně natáhl proti zakončení Ryana Johansena z bezprostřední blízkosti. Tohle byl vynikající zákrok domácího brankáře.

56:06
    Josiho střílená pobídka z otočky byla Sethem Jonesem zastavena. Nicméně hokejisté v bílých dresech pokračují v náporu.

55:52
    Columbus se pro tuto chvíli vymanil z tlaku alespoň odpalem puku na zakázané uvolnění.

55:19
    Nashville znatelně přidal a nyní to bylo cítit. Až před bránu si sjel Alexandre Carrier, který velmi zajímavě zakončoval. Elvis Merzlikins svůj tým podržel.

54:43
    Poslední reklamní přestávka třetiny je za námi. Nashville má už jen pět minut na to, aby utkání minimálně srovnal.
    53:50 Michail GRIGORENKO - 3:2

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 23. Roslovic (Atkinson, Bjorkstrand), 40. Bjorkstrand (Lehtonen, Gavrikov), 54. Grigorenko (Gavrikov, Lehtonen), 60. Bjorkstrand (Domi, Atkinson) – 4. Jeannot, 38. Järnkrok

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Kivlenieks) – S. Jones (A), Del Zotto, Lehtonen, Gavrikov, Kukan, Bayreuther – Atkinson (A), Domi, Bjorkstrand – Bemström, Roslovic, Grigorenko – Laine, Stenlund, Foudy – Robinson, MacInnis, Gerbe.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Fabbro, Harpur – Tolvanen, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Duchene, Richardson, Haula – Jeannot, Sissons, Trenin.

Rozhodčí: St. Laurent, Charron – Flemington, Mills

Diváci: 4 084