Carolina – Chicago 1:2 (po pr.) | Boston – NY Rangers 4:0 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Buffalo 8:4 (kon.) | Toronto – Montreal 5:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:6 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Montreal Canadiens
Pátek 07.05.2021, 01:05 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je z mé strany již vše, dobrou noc a příště na počtenou! (03:38:26)

3. Mitchell Marner TOR) – 1+1

Je dobojováno. Maple Leafs díky parádní první třetině porážejí Montreal 5:2 a zvyšují si tak sebevědomí před blížícím se play-off, kde je dost možná čekají právě Canadiens. Ti začali hrát až ve druhé polovině zápasu, ve třetí třetině už se ale na nějaký větší odpor nezmohli. Definitivní tečku za skóre udělal svým 40. gólem v sezóně Auston Matthews.

59:32
    Marner nabil na pravý kruh Matthewsovi, jeho střela ale byla zblokována. Montreal už hraje v plném počtu.

58:31
    William Nylander si ani napodruhé na Allena nepřišel, o chvilku poté Joel Edmundson dokázal vyhodit puk z obranné třetiny.

57:54
    Mitchell Marner našel v předbrankovém prostoru volného Nylandera, který ale z otočky neuspěl!

57:25
    Ve stejném čase byli vyloučeni Corey Perry (MTL) za podrážení a Cole Caufield (MTL) za hrubost. Dvojnásobná početní výhoda pro Toronto!

56:27
    Caufield to zkusil z otočky, jeho pokus byl ale zblokován a nikdo v bílém dresu už se k dorážce nedostal.
    55:41 Auston MATTHEWS - 5:2

55:41
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Marner na levém kruhu šikovně přenechal puk AUSTON MATTHEWS, který svou jedinečnou střelou nedal Allenovi sebemenší šanci! Matthews tak dosáhl na svůj 40. gól v sezóně. Asistence: Mitchell Marner a Jake Muzzin.

55:22
    Tavares vyřešil přečíslení dva na jednoho střelou z pravého kruhu, která skončila těsně vedle!

54:53
    Corey Perry si udělal prostor ke střele z pravého kruhu, z otočky ale pálil nad.

54:32
    Suzuki v předbrankovém prostoru nedosáhl na prudký pas od Joela Armii.

53:54
    Auston Matthews zpoza branky nabil na vrchol levého kruhu Muzzinovi, jehož dělovou ránu Allen vsedě lapil!

53:15
    Na opačné straně pálil Cole Caufield, Campbell se ale přemístil včas a bez potíží zasáhl.

52:36
    William Nylander ujížděl sám na Allena, brankář Montrealu ale předvedl skvělý zákrok vyrážečkou!

52:04
    Domácí teď vyhodili puk na zakázané uvolnění, Habs se ještě nevzdávají a pokoušejí se o zdramatizování zápasu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Galchenyuk (W. Nylander, Tavares), 4. Tavares (Muzzin), 11. Engvall (Spezza, Brodie), 18. Marner (J. Thornton, Sandin), 56. Matthews (Marner, Muzzin) – 34. Caufield (Perry, E. Staal), 44. Lehkonen (Toffoli, Petry)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Rittich) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Sandin, Dermott – J. Thornton, Matthews, Marner (A) – Galchenyuk, Tavares (C), W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Noesen – Engvall, Spezza, Simmonds.
    Montreal Canadiens: Primeau (21. Allen) – Edmundson, Petry (A), Kulak, Chiarot, A. Romanov, Merrill – Tatar, Danault, Caufield – Toffoli (A), Suzuki, Armia – Lehkonen, Kotkaniemi, J. Anderson – E. Staal, Evans, Perry (A).

Rozhodčí: Pollock, Nicholson – Shewchyk, Brisebois