New York Islanders
1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Stav série: 1:2
Tampa Bay Lightning
Pátek 18.06.2021, 02:10 • Nassau Coliseum, New York • Play-off NHL • Semifinále

Z mé strany je to už pro dnešní utkání všechno, přeji hezké časné páteční ráno. (04:53:05)

Ztráty puku: 16:14

Je konec, z vítězství 2:1 na ledě Islanders se raduje Tampa Bay a Lightning se dostávají v sérii finále konference do vedení 2:1 na zápasy. Tampa otevřela skóre zápasu už v 10. minutě, kdy se trefil z dorážky Yanni Gourde. Od druhé třetiny začali být aktivnější hráči Islanders, kteří se také dočkali vyrovnání, ve 38. minutě se puk dostal za Varlamova po vlastním gólu Černáka, gól byl připsán Calu Clutterbackovi. Jenže nerozhodný stav nedokázali Islanders udržet, už o necelé tři minuty později se Tampa vrátila zpět do vedení, prosadil se krátce po neúspěšné přesilovce střelou v pádu Brayden Point. Ve třetí třetině se domácí dostali do několika šancí, ale ty zneškodnil skvělý Vasilevskij a jinak si Tampa zkušeně hlídala své těsné vedení.

59:46
    Hraje se v pásmu Islanders. To už asi bude pro Tampou dobré.

59:16
    Killorn ale znovu dokázal vyhodit a Islanders už se čas hodně rychle krátí.

59:02
    Domácí se konečně usazují v útočném pásmu. Mají přesilo šest na pět.

58:34
    Tampa dokázala šikovně obloučkem vyhodit puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

58:10
    Varlamov už odjíždí z branky a Islanders to zkusí v šesti!

57:41
    Ryan McDonagh mohl svůj tým výrazně přiblížit k vítězství, ale jeho střelu z levého kruhu skvěle chytil lapačkou Semjon Varlamov.

57:25
    Tampa zvládá poslední minuty skvěle, místo obrany se zaměřuje na útočení a obrana Islanders má plné ruce práce.

56:09
    Ondřej Palát našel výbornou přihrávkou mezi kruhy Jana Ruttu, ten ale druhý gól ve dvou zápasech nepřidal, zadáci Islanders jeho pokus dokázali zablokovat.

55:03
    Islanders ještě chvíli pokračovali v tlaku, ale střela Pulocka na branku neprošla a poté se hosté osvobodili.

54:20
    Eberle našel skvělou přihrávkou Lea Komarova, ale finský obránce odmítl šanci vyrovnat, když minul z velké části odkrytou branku.

54:11
    Rutta nedokázal dostat puk z pásma, takže se k puku dostal Pulock a následně Komarov. Jeho střelu z blízka znovu pokryl Vasilevskij.

52:50
    Kyle Palmieri objel branku a pak oslovil skvělou přihrávkou Andyho Greena. Proti střele obránce Islanders však předvedl Andrej Vasilevskij vynikající zákrok.

52:02
    Mathew Barzal se pěkně prokličkoval ke střele, ale hráči Tampy znovu byli ve velkém počtu v cestě dráhy puku a střelu zablokovali.

51:20
    Martin se pokusil překvapit Vasilevského střelou z velmi ostrého úhlu. Ruský brankář však ponechal svůj beton na ledě a puk pokryl.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 38. Clutterbuck (M. Martin, Cizikas) – 11. Gourde (Coleman, Černák), 40. B. Point (Hedman, Kučerov)

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Zajac, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (C), Cizikas, M. Martin.
    Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Maroon, T. Johnson, Colton.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois