Kajrat – CZ Bělehrad 2:1 (kon.) | Malmö – Helsinki 2:1 (kon.) | Mura – Ludogorec 0:0 (kon.)
Slovan Bratislava – Young Boys 0:0 (kon.) | Eindhoven – Galatasaray 5:1 (kon.) | Olympiakos – Neftçi Baku 1:0 (kon.)
Legia – Flora 2:1 (kon.)
Legia Varšava
2:1 (1:0)
Flora Tallinn
Středa 21.07.2021, 21:00 • Stadion Wojska Polskiego, Varšava • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropského klubového fotbalu. V tomto zápase druhého předkola Ligy mistrů proti sobě nastoupí Legia Varšava a FC Flora Tallinn.

FC Flora Tallinn nastoupil v prvním předkole proti Hibernians. Úvodní zápas vyhrála Flora 2:0 díky brankám Sappinena, který skóroval v 75 a 89. minutě. V odvetném zápase vyhrál Tallin 3:0 (Zenjov, Sappinen, Reinkort). Bez inkasovaného gólu postoupila Flora do druhého předkola.

Legia Varšava měla cestu do druhého předkola poněkud komplikovanější, v prvním předkole hrála s norským Bodo/Glimtem. Liquinhas a Emreli poslali Varšavu do vedení 2:0, v závěru poločasu snížil Botheim. V 61. minutě navýšil vedení Legie Emreli. Za norský klub na konečných 2:3 snížil Pernambuco. Varšava domácí odvetný zápas vyhrála 2:0 díky gólům Luquinhase a Tomáše Pekharta. Díky tomu Varšava postoupila do druhého předkola.

Hlavním sudím zápasu bude Vitali Meškov, jeho asistenty Aleksej Lunev a Dmitrij Safjan. Všichni pochází z Ruska.
    Varšava se na zápas poctivě připravuje.
    Hostující celek přiletěl na zápas.

Legia Varšava: Boruc – Jedrzejczyk, Wieteska, Holownia – Juranovič, Kapustka, Luquinhas, Andé Martins, Mladenovič – Emreli, Pekhart
    Náhradníci: Kochalski, Tobiasz – Nawrocki, Muci, Rafael Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Josué, Rose, Kostrotz, Rosolek, Slisz

FC Flora Tallinn: Igonen – Lilander, Pürg, Kuusk, Lukka, Ojamaa – Zenjov, Vassiljev, Soomets, Miller – Sappinen
    Náhradníci: Nomm, Gründvald – Reinkort, Shein Välja, Kallaste, Hussar,Room, Seppik, Kuraksin

Rozhodčí: Meškov – Lunev, Safjan.

Zápas se o něco opozdí, protože pracovníci musí opravit jednu ze sítí.

1

1
    Domácí fotbalisté oblékli bílé dresy, hosté zelené.

1
    Domácí fotbalisté postupně rozehrávají od své branky, Holownia se pokoušel o rychlou kombinaci, ale neuspěl.

3
    Legia Varšava právě vstřelila branku!
    Domácí fotbalisté se bleskově po začátku zápasu dostávají do vedení. Střelou z osy hrací plochy kousek před vápnem se prosazuje BARTOSZ KAPUSTKA.
    3. Bartosz KAPUSTKA - 1:0

5
    Jeden z domácích hráčů je nyní zraněný a míří k němu lékaři.

6
    Vypadá to, že je to autor úvodní branky, ano Kapustka je ošetřovaný za postranní čárou a zdá se, že bude muset střídat.

8
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Kapustka, přichází Slisz.

8
    Domácí hráč před malou chvílí vstřelil úvodní branku zápasu, ale pro zranění nemůže pokračovat. Za potlesku tribun míří do kabiny.

9
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

10
    Flora se propracovala poprvé stabilněji na polovinu soupeře a díky rychlé akci vybojovala rohový kop.

10
    Vassiljev rozehrál na krátko, následoval centr, po kterém hlavička končí mimo hrací plochu.

11
    Boruc bude rozehrávat od své branky. Rozhodl se pro dlouhý a rychlý výkop.

12
    Mladenovič vedl zajímavou domácí akci, ale k centru před branku se nepropracoval. Následně hosté rychle přenesli hru, ale brejk byl zastavený obranou.

13
    Miller hledal nabíhajícího spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.

15
    Sappinen fauloval Mladenoviče, a tak budou mít míč domácí fotbalisté. Ti se z první výraznější šance dokázali prosadit.

16
    Po nepřesné rychlé akci budou hosté vhazovat na své polovině, postupně rozehrávají od své branky.

17
    Žlutou kartu dostává Marco Lukka (FC Flora Tallinn).

19
    Dobrou šanci měli nyní domácí. André Martins to vzal na sebe. Po dobré akci Mladenoviče zakončoval. Jeho rána mířila nad branku. Gólman Igonen zasahovat nemusel, ale pořádně se protáhl.

20
    Dvacet minut hry je pryč, domácí fotbalisté vstoupili do zápasu aktivně a dokázali se prosadit. Hosté na své výraznější šanci zatím čekají.

21
    Tallin vybojoval na útočné polovině autové vhazování, ale hostující hráči byli obsazení, a tak hru vrací až na svou půlku.

23
    Tallinn rozehrává na své polovině a marně se pokouší dostat se před branku soupeře, domácí defenziva hraje hodně zodpovědně a rychle přistupuje k soupeřům.

24
    Varšava vybojovala míč, Soomets fauloval André Martinse. Hrát tak mohou domácí.

25
    Luquinhas se propracoval do zajímavé střelecké pozice. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Jeho rána minula branku, vykopávat tak bude gólman Flory.

27
    Blesková akce hostů. po individuální akci se k zakončení dostal Lilander, ale jeho ránu výborně vyrazil brankář Legie. Boruc své spoluhráče nyní podržel.

29
    FC Flora Tallinn hraje momentálně nejlepší pasáž zápasu, hosté se sice pomalu rozjížděli, rychle inkasovali, ale nyní se pokouší hrát hodně aktivně.

30
    Hosté si vypracovali další příležitost, do zakončení se dostal Zenjov, jehož rána končí vedle branky.

31
    Domácí brankář si nyní poradil se střelou z velké dálky. Boruc v pohodě zastavil míč, který mířil do poloviny branky.

33
    Souboje o míč probíhají nyní zejména na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry.

35
    Domácí tým rozehrává od své branky, obránci Varšavy si nahrávají a čekají na to, až se jim uvolní spoluhráči.

36
    Flora se sice protlačila na útočnou polovinu, ale přihrávka na nabíhajícího hráče postrádala přesnost.

39
    Domácí se usadili na polovině soupeře, ale střílený centr Mladenoviče byl hodně nepřesný. Balon končí mimo hrací plochu. Rozehrávat tedy bude gólman.

40
    Hosté se dostali do šance, po centru před branku hlavičku odvrátila obrana na rohový kop.

41
    Centr se snesl před branku, ale obrana Legie si dokázala poradit. Autorem předchozí střely byl Pürg.

42
    Obrana Varšavy si dokázala poradit poměrně snadno, rychle otočila směr hry. Domácí následně vybojovali rozehrávku, protože Ojamaa fauloval soupeře.

44
    V poklidném tempu se dohrává úvodní poločas, ve kterém jsme zatím viděli jednu jedinou branku.

45
    Uvidíme, kolik minut se bude k prvnímu poločasu nastavovat. Vzhledem k dlouhému ošetřování v úvodu lze očekávat více minut.

45+1
    Nastavovat se bude k prvnímu poločasu pouze minut, což vzhledem k okolnostem není mnoho.

45+1
    Domácí se sice usadili na polovině soupeře, ale do zakončení se nedostali.

45+2

Po prvním poločase vede domácí celek o jednu branku, ve třetí minutě se trefil Kapustka, který následně musel pro zranění střídat. Aktivnější Varšava zatím zaslouženě vede.

46

46
    Utkání, ve kterém jsme zatím viděli jednu branku, pokračuje druhým poločasem.

47
    Zdá se, že ani jeden z trenérů neudělal během přestávky změnu v sestavě. Pokračují tedy stejné jedenáctky.

48
    Hraje se v poklidném tempu, sledujeme nepříliš atraktivní fotbalovou podívanou.

49
    Hosté vybojovali autové vhazování na polovině hrací plochy, mnoho šancí nyní k vidění není.

49
    Rychlý pokud Flory a přechod před branku skončil v podstatě dříve než začal, balon končí v zámezí. Boruc bude vykopávat od své branky.

50
    Varšava vybojovala volný kop. Centr se snesl před branku, následně hlavičkoval Juranovič, ale jeho zakončení bylo velmi nepřesné.

53
    Flora Tallinn vstřelila branku!
    Snad poprvé se domácí obrana dopustila v tomto zápase zaváhání a hosté toho výborně využili. Ojamaa připravil akci, poslal míč před branku, kde usměrnil míč za záda brankáře RAUNO SAPPINEN. Asistence: Henrik Ojamaa.
    53. Rauno SAPPINEN - 1:1

55
    Sappinen pokračuje v aktivní hře, tentokrát centrem před branku připravoval pozici pro spoluhráče, ale míč končí mimo hrací plochu.

56
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Josue, přichází Mahir Emreli.

57
    Zatím jsme viděli dvě střídání, obě provedl domácí trenér. Jeho svěřenci před malou chvílí inkasovali gól.

57
    Hosté zvyšují tempo hry, nyní se po rohovém kopu do zakončení dostal Ojamaa. Minul branku.

60
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Mateusz Holownia, přichází Rafael Lopes.

63
    Domácí rozehrávali rohový kop. Centr se snesl před branku, následně zakončoval Jedrzejczyk. Jeho pokus tak tak vytáhl brankář Flory na rohový kop.

64
    Následoval znovu centr před branku a další hlavička. Míč tentokrát míří nad. Pekhartova hlavička postrádala přesnost.

66
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit na polovině soupeře.

68
    Domácí celek se pokouší vrátit se k aktivní hře, ale v jeho pojetí hry je celá řada nepřesností, která kazí dojem ze hry.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce druhého poločasu, zatím platí vyrovnaný stav-

71
    Miller vedl hostující akci, míč posílal před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit. K zakončení se Tallinn nedostal.

73
    Luquinhas zůstal po faulu soupeře ležet na hrací ploše. Zdá se, že bude v pořádku a bude moci v zápase pokračovat.

74
    Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Marco Lukka, přichází Ken Kallaste.

75
    Legia bude rozehrávat volný kop. Vypadalo to na nacvičený signál, ale Josué se k míči nedostal.

75
    Domácí rozehrávali rohový kop, cent se snesl před branku a Luquinhas hlavičkoval. Jeho ránu odhlavičkoval obránce z brankové čáry.

76
    Následně zakončoval po Pekhartově přihrávce Slisz. Minul branku.

78
    Varšava se usadila na polovině soupeře, kde kombinuje. Juranovič hledal z pravé strany spoluhráče, ale centr byl nepovedený.

79
    Domácí Pekhart se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána minula cíl.

80
    Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Markus Soomets, přichází Markus Poom.

80
    Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Rauno Sappinen, přichází Sten Reinkort.

82
    Dostali jsme se do poslední desetiminutovky hry ve druhém poločase, stále platí vyrovnaný stav.

83
    Domácí hráči pokračují v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale nyní Josué nedokázal zakončit podle představ. Míč má snadno brankář.

84
    Hostující celek se do stal po rychlé akci do střelecké pozice, ale Poom nedokázal vypálit podle představ. Obránce jej od míče odstavil.

85
    Nyní se hraje o míč zejména na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

87
    Na hrací ploše se začíná momentálně přitvrzovat, osobních soubojů na hraně pravidel přibývá.

87
    Wieteska hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit a odvrátila míč do bezpečí.

89
    Legia se pokouší v samotném závěru něco vymyslet. Luquinhas z velké dálky vůbec netrefil branku.

89
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí mají převahu, ale na výraznější šanci čekají.

90
    Žlutou kartu dostává Sergej Zenjov (FC Flora Tallinn).

90+1
    Domácí fotbalisté se dostávají do vedení. V první minutě nastavení se tvrdou ránou nechytatelně prosazuje RAFAEL LOPES.
    90+1. Rafael LOPES - 2:1

90+3
    Hostující celek se nevzdává, bojuje, pokouší se vyrovnat, ale nemá už moc času ani sil.

90+3
    Varšava drží míc bezpečně daleko od své branky.

90+3
    Hostující Ojamaa se dostal k zakončení, brankář Boruc míč v pohodě zastavil u tyče.

90+5
    Hosté nyní mají možnost volného kopu. Podle všeho poslední akce zápasu. K zakončení se nedostali.

90+5

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:16.

Domácí fotbalisté se v zápase rychle dostali do vedení, ve druhém poločase Tallinn vyrovnat. V první minutě nastaveného času rozhodl o výhře Varšavy Rafael Lopes. Právě on je autorem gólu, který by ve finálním zúčtování mohl být velmi důležitý. (23:01:40)