Nizozemsko – Angola 37:28 (kon.) | Španělsko – Brazílie 27:23 (kon.) | Japonsko – J. Korea 24:27 (kon.)
Č. Hora – Norsko 23:35 (kon.) | Maďarsko – ROC 31:38 (kon.) | Švédsko – Francie 28:28 (kon.)
Nizozemsko
37:28 (17:15)
Angola
Čtvrtek 29.07.2021, 02:00Olympijské hry - ženy • Skupina A
Sledujte:

Nizozemsko se tak tímto vítězstvím dostává do čela skupiny A, zatímco Angola zůstává poslední. (03:24:35)

Nizozemsko – Angola 37:28 (17:15)
    Nejvíce branek: Abbinghová 6/2, Dulferová 6, van Weteringová 6/1 – Carlosová 4, Guialová 4, Kassomová 4. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/1. Vyloučení: 0:0.

Je konec! Nizozemky podaly další parádní ofenzivní výkon a vítězí nad Angolou vysoko 37:28 rozdílem devíti bodů. Angola přitom v první půli držela s favoritem krok. Ve druhém poločase ale africkému celku odešla defenziva a Nizozemky se rozstřílely. Nakonec opět atakovaly nástřel čtyřiceti branek.

Konec zápasu. (37:27)
    60
    Dulferová si našla volný prostor na levé straně a poslala míč do dolního rohu. (37:27)
    59
    Chybu v rozehrávce Nizozemska trestá další brankou Guialová. (36:27)
    59
    Malesteinová se v závěru rozstřílela k dalšímu velkému výkonu. Další gól přidává střelou kolem ruky brankářky. (36:26)
    59
    Gól vstřelil tým Angola (Albertina da Cruz Kassomová). (35:26)
    58
    Jenže v obraně to africkému celku nefunguje. Malestainová technickým pokusem a odrazem o zem dopravila míč do sítě. (35:25)
    57
    Dombaxeová snižuje pod deset branek. Angola zatím podává střelecky nejlepší výkon. (34:25)
    57
    Malesteinová běžela sama na brankářku Angoly a vychutnala si ji lobem. (34:24)
    56
    Housheerová dostala volný prostor a uklidila svou ránu k tyči. (33:24)
    55
    Van Weteringová korunuje svůj fantastický výkon další střelou do horního rohu. (32:24)
    55
    Machadová si naběhla proti soupeřce a pravou rukou zatočila míč k tyči. (31:24)
    54
    Nizozemky ze závěru utkání dělají exhibici! Po nádherné kombinaci se podruhé během krátké chvíle trefila Freriksová. (31:23)