Frýdek-Místek – Rosice 1:3 (kon.) | Zlínsko – Hlučín 0:3 (kon.) | Blansko – Vratimov 0:1 (kon.)
Kroměříž – Znojmo 2:1 (kon.)
FK Frýdek-Místek
1:3 (0:1)
FC Slovan Rosice
Sobota 31.07.2021, 10:15 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • Moravskoslezská fotbalová liga • 1. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (12:13:13)

Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 5:11. Rohy: 5:4.

Je konec. Frýdek-Místek v úvodním zápase prohrál se Slovanem Rosice 1:3.
    Do druhé půle Frýdeckomístečtí vlétli aktivně a v 55. minutě srovnal na 1:1 David Kučera. Ovšem odpověď soupeře přišla okamžitě, neboť o dvě minuty později poslal Slovan zpět do vedení Jiří Koláčný. V 60. minutě se Frýdek-Místek radoval z druhé branky jen chvíli, protože neplatila díky ofsajdu. Následně se Manzia i Janša ocitli v šancích, které nedali a v 81. minutě uklidnil hosty třetí brankou Jiří Koláčný.

90+3

90+2
    Opět se Frýdek-Místek snažil něco vymyslet, ale míč skončil jen v zámezí za bránou.
    90+1. Manzia se nedokázal trefit mezi tři tyče.

90+1
    Dominik Konečný poslal z pravé strany skvělý přízemní skákající centr na zadní tyč, kde byl Bidje Manzia, ale jeho zakončení skončilo vedle brány!

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

90
    Erik Sedláček následně potřeboval ošetření od lékaře, ale vypadá to, že spíše jen zdržoval hru, protože nyní už běhá jako laňka na poli.

89
    Tamajka velice dobře zastavil únik soupeře a vydal se dopředu, kde si vyměnil míč se soupeřem, ale následně se podle sudího dopustil faulu.

88
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Vrbka, přichází Klimeš.
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Koláčný, přichází Šíp.

88
    Ale centr Bidjea Manzii nepřinesl vůbec nic, neboť skončil jen a bezpečně v moci brankáře Zádrapy.

87
    Následně se do rychlého útoku dostal Frýdek-Místek, který získal rohový kop z levé strany.

86
    Jakub Černý se ujal standardní situace, ale jeho centr skončil pouze v rukou Květoně.

86
    Jakub Tamajka tentokrát podrazil Erika Sedláčka a Slovan Rosice bude mít volný kop z levé strany.

85
    Kapitán Rosic Jakub Černý nyní uviděl za svůj faul rovněž žlutou kartu.

83
    Následně musel být hostující hráč ošetřen lékaři a po krátké přestávce se může pokračovat.

82
    David Kučera tentokrát tvrdě sejmul soupeře a uviděl kartu žluté barvy.
    81. Jiří KOLÁČNÝ - 1:3

81
    Rosice právě vstřelily branku!
    Hostující celek jde do dvoubrankového vedení a je velice blízko k zisku tří bodů! Hosté se dostali do vápna z pravé strany a po skvělé přihrávce zakončoval sám JIŘÍ KOLÁČNÝ a střelou k levé tyči nedal Květonovi šanci.

80
    Chyba Frýdku-Místku znamenala příležitost pro Slovan Rosice, ale ty toho nedokázaly využít a míč končí jen v rukou Josefa Květoně.

80
    Tentokrát ale přišel jen faul domácího hráče a deset minut před koncem Slovan nadále vede 2:1.

79
    Slovan Rosice se už nyní soustředí spíše na defenzivní činnost a nenapadá rozehrávku Frýdeckomísteckých.

78
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Byrtus, přichází Křenek.
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Pazourek, přichází Kršák.
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Vítámvás, přichází Šenk.

77
    Manzia ukořistil balón na polovině soupeře a následně centroval, ovšem nebylo z toho nic nebezpečného. Poté ještě přišel střelecký pokus z dálky, který letěl nad.

76
    Tentokrát Konečný přišel o míč a Rosice šly do brejku, ovšem ten byl jen zakončen střelou nad bránu Frýdeckomísteckých.

76
    Ovšem centr Dominika Konečného ze standardní situace skončil jen bezpečně v rukou brankáře Jana Zádrapy.

75
    Jan Vítámvás se tentokrát dopustil faulu na Bidjeho Manziu a Válcovny získaly volný kop.

74
    Slovan se nyní nemůže vůbec dostat na polovinu soupeře a tlak Frýdku-Místku pokračuje.

73
    Znovu přiletěl nebezpečný centr do vápna ze strany domácích, kteří jsou v tlaku.

72
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Janša, přichází Kovařík.
    72. Marek Janša poslal své zakončení z voleje nad!

72
    Marek Janša byl velice blízko srovnání na 2:2, ale jeho zakončení z voleje po centru z levé strany letělo nad bránu Slovanu!

71
    Tentokrát ale centr ze standardní situace letěl na přední tyč, kde byl připraven hostující hráč a odvrátil balón do bezpečí.

70
    Po volném kopu bude následovat rohový kop, jelikož se míč jako poslední odrazil od soupeře.

69
    Dominik Konečný byl zfaulován kousek od rohového praporku na polovině soupeře a Frýdek-Místek tak bude mít volný kop.
    68. Manzia v zajímavé pozici minul bránu Rosic!

68
    Bidje Manzia se dostal uvnitř vápna do zakončení, ale to poslal jen vedle brány!

67
    Nebezpečný centr Slovanu z levé strany letěl na zadní tyč, kde ale byl připravený Dominik Konečný, kterému se povedlo odhlavičkovat balón.

66
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Dobrovodský, přichází Sedláček.
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Praks, přichází Fila.

65
    Rozhodčí nyní nařídil krátkou přestávku na občerstvení.

64
    Jakub Vrbka sice dokázal na pravé straně odcentrovat, ale jeho pokus našel jen soupeře. Posléze se právě vracející Vrbka dopustil faulu a uviděl žlutou kartu.

63
    Dominik Konečný skvěle přečetl myšlenku Rosic o přihrávku za obranu středem a skluzem zastavil balón.

62
    Znovu jen nepřesná přihrávka na straně domácích, tentokrát našel míč soupeře z kopačky Jakuba Vrbky.

61
    Nyní byla hra na chvíli přerušená, protože hostující útočník zůstal ležet na hrací ploše po souboji s domácím obráncem.

Dnešní utkání sleduje 347 diváků.
    60. Branka Frýdku-Místku z ofsajdu.

60
    Domácí sice dávají branku, ale ta nakonec neplatí, neboť pomezní rozhodčí zvedl praporek na signalizaci ofsajdu!

59
    Frýdeckomístečtí ovšem při rozehrávce ve středu hřiště nepůsobí zrovna dvakrát jistě a Rosice je velmi dobře napadají.
    57. Jiří KOLÁČNÝ - 1:2

57
    Odpověď Slovanu přichází téměř okamžitě a hosté jdou znovu do vedení! Šimon Byrtus trestuhodně přišel o balón, ke kterému se dostal Pavel Novák, který si počkal, než doběhně JIŘÍ KOLÁČNÝ a ten následně zakončil k levé tyči.

56
    Rosice se nyní okamžitě dostaly dopředu, ale centr z pravé strany skončil jen u brankáře Květoně.
    55. David KUČERA - 1:1

55
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    A máme srovnáno na 1:1! Frýdeckomístečtí tentokrát jednoduše poslali centr z pravé strany do vápna, kde se prodral obranou DAVID KUČERA a z voleje o horní tyč dává gól!

54
    Ovšem Rosice následně přišly o míč nepřesnou přihrávkou a Frýdek-Místek zkusil projít po pravém křídle, kde získal autové vhazování.

53
    Vengřínkovi se povedlo odhlavičkovat míč před soupeřem do zámezí a Slovan Rosice tak má další autové vhazování.

52
    Následný pokus o útočnou akci Frýdeckomísteckých ale vůbec nevyšel a balón skončil pouze v zámezí. Rosice tak měly k dispozici aut na své polovině a posléze se postupně dostaly až k další střele, ale ta skončila opět daleko vedle.

51
    Nepřesná přihrávka Jakuba Vrbky zahnala Jakuba Tamajku, která ale ještě dokázal v pádu vrátit balón dozadu Květoňovi.

50
    Domácí mužstvo ovšem zatím je o něco aktivnější, než v první půli, ale centr z pravé strany byl odvrácen do zámezí.

49
    Pazourek se chtěl prodrat přes Konečného, což se mu nepovedlo, ale nakonec byla celá akce zakončena střelou, ovšem ta letěla vysoce nad svatyni Květoně.

48
    Tomáš Dobrovodský připravil míč pro Jiřího Koláčného, ale jeho střela byla hodně nepovedená a letěla daleko vedle brány.

47
    Faul hostů ve středu hrací plochy a Frýdeckomístečtí tak budou znovu u míče.

46
    Frýdek-Místek chtěl hned v úvodu druhé půle něco vymyslet, ale centr z pravé strany letěl pouze do zámezí.

46
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Barkov, přichází Kučera.

Rohové kopy: 3:4

První polovina zápasu je u svého konce a Rosice vedou nad Frýdkem-Místkem 1:0. Už ve 2. minutě se Tomáš Praks dostal do zakončení, se kterým si poradil Květon. V 18. minutě byl Pazourek blízko gólu, ale domácí brankář se blýskl parádním zákrokem. Ve 26. minutě přišla šance Dobrovodského, se kterou si Květon znovu věděl rady. Ve 34. minutě se už ovšem Rosice branky dočkaly, když ji vstřelil po rychlé akci David Pazourek. Ke konci poločasu se Dobrovodský opět dostal do šance, ale ani tentokrát nepropálil frýdeckomísteckého gólmana.

45+3

45+2
    Tamajkova špatná přihrávka skončila opět u soupeře, který šel znovu do brejku, ale nyní už Květon nemusel zasahovat.

45+1
    Znovu je v akci Tomáš Dobrovodský, který se rozběhl po pravém křídle, kde dostal přihrávku, ale jeho následný centr letěl jen mimo hrací plochu.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

44
    Tak tohle zavánělo červenou kartou, jelikož Šimon Byrtus už jednu má a nyní skluzem poslal hráče nedovoleně k zemi, ovšem sudí byl benevolentní.

43
    Rohový kop posléze sice skončil na hlavě rosického hráče, ale ten přestřelil.
    42. Dobrovodský opět nepropálil Květoně!

42
    Jde vidět, že souhra Frýdku-Místku není vůbec dokonalá a po další špatné přihrávce se do brejku dostal Tomáš Dobrovodský, který dokázal zakončit přes Velnera k pravé tyči, ale Josef Květon předvedl další skvělý zákrok!

41
    Po centru před bránu se míč poodrážel od hráčů a nakonec se do něj opřel opět Tomáš Dobrovodský, který ale výrazně přestřelil.

40
    Tomáš Dobrovodský se dopředu dostal na hraně ofsajdové pozice, ovšem sudí nechal hru pokračovat a až Šimon Byrtus musel zastavit soupeře. Rosice ale získaly rohový kop.

39
    Bidje Manzia, který v pár zápasech nahlédl také do první ligy nyní poslal špatnou přihrávku na pravou stranu a Frýdku-Místku se vůbec nedaří projít obranou soupeře.

38
    Jakub Černý se tentokrát ujal standardní situace, která byla odvrácena Frýdkem-Místek. Posléze sice ještě přišel jeden centr před bránu, který už byl zakončen, ale balón letěl několik metrů vedle brány.

37
    Timofej Barkov tentokrát sejmul Tomáše Prakse a Rosice mají k dispozici další volný kop.

36
    Poté se hostující hráč dopustil nedovoleného zákroku a Frýdeckomístečtí mají prostor po delší době něco vymyslet.

35
    Znovu nepříjemná situace pro domácí, když přišel nebezpečný centr Rosic z levé strany, který ale odkopl obránce.
    34. David PAZOUREK - 0:1

34
    Máme tady první branku utkání! Rosice to zkusily po pravé straně, kde následně přišla přihrávka Černého na přední tyč a tam z první zakončil DAVID PAZOUREK. Josef Květon už tentokrát neměl šanci zasáhnout. – 0:1

33
    Tentokrát přišel jen faul Timofeje Barkova na polovině soupeře a Frýdek-Místek se už dlouho ani nepřiblížil bráně Slovanu.

32
    Lipina to tentokrát zkusila dalším dlouhým nákopem, ale ten se vůbec nepovedl a skončil hodně mimo hrací plochu. Jan Zádrapa tak bude rozehrávat od své svatyně.

31
    Výborně si poradil Michal Velner s Tomášem Dobrovodským, který pořádně větrá obranu Frýdku-Místku a je rozhodně nejlepším hráčem Rosic v první půli.

30
    Půl hodina utkání je u svého konce a na branku stále čekáme. Rosice k ní byly několikrát velice blízko, ale frýdeckomístecký hrdina Josef Květon za svá záda míč nepustil.

29
    Rosice se snažily prodrat do vápna z levé strany, což se jim podařilo, ale tentokrát obrana Frýdku-Místku nedovolila střelu na svůj klenot.

28
    Šimon Byrtus už za svou tvrdou hru uviděl žlutou kartu.
    26. Dobrovodský ani tentokrát neprostřelil Květoně!

26
    Znovu zachránil domácí celek před obdrženou brankou gólman Josef Květon, který vyrazil nepříjemný pokus Dobrovodského uvnitř vápna!

25
    Timofej Barkov se vydal po levé straně a nakonec dokončil akci sám, ovšem jeho zakončení nemělo moc razance a Zádrapa si snadno poradil.

24
    Frýdeckomísteckým se zatím nedaří nějak proniknout blíž k bráně Rosic a další nákop za obranu končí jen u brankáře Jana Zádrapy.

23
    Ale právě Lukáš Raab, který zavinil volný kop, vyhrál hlavičkový souboj po centru a následně míč skončil v rukou Josefa Květoně.

22
    Rozhodčí píská další nedovolený zákrok, tentokrát Lukáši Raabovi a Rosice mají k dispozici volný kop, ovšem tentokrát z levé strany hrací plochy.

21
    Rosice jsou znovu v nátlaku a Frýdek-Místek se poslední minuty pouze brání. Hosté budou pokračovat autovým vhazováním.

20
    Znovu ukazuje Slovan svou velkou sílu a po souboji ve středu hrací plochy šel do protiútoku, který nakonec nepřinesl nic nebezpečného. Na hrací ploše se ale přiostřilo a sudí Tomanec by měl hráče začít krotit.

19
    Následná standardní situace Rosic nepřinesla nic moc nebezpečného a střela z dálky skončila v moci Kvtětoně.
    18. Květon skvěle vytáhl pokus Pazourka!

18
    Rosice byly velice blízko branky! David Pazourek se dostal k míči uvnitř vápna, kde z první pálil k levé tyči, ale Josef Květon vytáhl fantastický zákrok a vytáhl balón na rohový kop!

18
    Poté hosté získali autové vhazování, které bylo prodlouženo do vápna, kde z voleje zakončoval Tomáš Dobrovodský, ale jeho pokus skončil pouze vedle levé tyče.

17
    Nakonec Rosice chtěly překvapit soupeře signálem, ale centr Pazourka odhlavičkoval první domácí hráč.

17
    Další nedovolený zákrok Slovanu Rosic a následuje volný kop, kterého se ujme Pazourek nebo Černý.

16
    Šimon Byrtus šel tentokrát do souboje se soupeřem velice tvrdě a může být hodně rád, že od sudího neuviděl žlutá karta, která už se skoro sama tahala z kapsičky.

15
    Jakub Černý si nedokázal poradit s míčem v souboji s Dominikem Konečným a Frýdek-Místek se postará o autové vhazování.

14
    Tomáš Dobrovodský předvedl skvělé sólo po pravé straně, kde se dostal přes Velnera a následně našel na hranici vápna Tomáše Prakse, který ale napálil jen domácího obránce. Po chvíli ještě přišla střela z dálky, ale ta minula bránu Květoně.

13
    Kapitán hostů Jakub Černý vytáhl míč středem hřiště, ale následně jeho přihrávku ukořistil domácí celek.

12
    Tentokrát centr skončil na hlavě Michala Velnera, který ale byl v záklonu a míč se od něj spíše jenom odrazil.

12
    Nyní se dopředu vydal také Frýdek-Místek a získal další rohový kop z pravé strany, o který se znovu postará Marek Janša.

11
    Tohle už vypadalo na nebezpečnou šanci Slovanu, který vystihl rozehrávku soupeře a posléze přiletěl centr z pravé strany před frýdeckomísteckou bránu, kde se snažil zakončit Jiří Koláčný, ovšem míč nedokázal trefit čistě.

10
    Marek Janša byl tentokrát zfaulován ve středu hrací plochy a zatím je na začátku zápasu velice aktivní.

9
    Ovšem standardní situace Rosic nepřinesla žádné velké pozdvižení a balón skončil mimo šestnáctku.

8
    Slovan Rosice se tentokrát dostal dopředu, kde celkem jednoduše získal rohový kop z levé strany a má možnost ohrozit bránu Josefa Květoně.

7
    Tentokrát to Marek Janša dával na zadní tyč, kde se do vzduchu prodral Lukáš Raab, ale jeho hlavička skončila jen v boční síti rosické svatyně.

6
    Roh se bude opakovat, jelikož centr Marka Janšy byl zblokován opět mimo hrací plochu.

5
    Lukáš Raab si sběhl za obranu Slovanu, která odvrátila míč pouze do zámezí a Frýdeckomístečtí rozehrají rohový kop z pravé strany.

4
    Znovu velice nebezpečný tlak Slovanu, který se prodral do šestnáctky domácího mužstva, ale kapitán Michal Velner dokázal odkopnout balón do bezpečí. Posléze přišel faul hostů.

3
    Znovu Rosice vyvinuly tlak na rozehrávku Frýdku-Místku, který má zcela nově postavený kádr a v určitých momentech a situacích ještě nemusí být sehraný.
    2. Květon si poradil se zakončením Prakse.

2
    Tomáš Praks se hned na začátku zápasu dostal do zakončení po přihrávce z pravé strany, ale Josef Květon si s jeho pokusem poradil.

1
    O úvodní výkop se postaral hostující celek Slovan Rosice, ale pokus o pas na pravou stranu skončil jen v zámezí.

1

FK Frýdek-Místek: Květon – Vrbka, Velner (C), Tamajka, Konečný, Vengřinek, Manzia, Byrtus, Barkov, Janša, Raab
    Náhradníci: Gergela – Blejchař, Křenek, Neuer, Kučera, Klimeš, Kovařík

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Praks, Novák, Koláčný, Pazourek, Černý (C), Selinger, Vítámvás, Dobrovodský, Krejčí
    Náhradníci: Juran – Šenk, Fršák, Fila, Drbal, Sedláček, Šíp

Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Pospíšil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Michal Raška

Branky: 55. Kučera – 34. Pazourek, 57. Koláčný, 81. Koláčný

Karty:   28. Byrtus (FRM), 64. Vrbka (FRM), 82. Kučera (FRM) – 85. Černý (ROS)

FK Frýdek-Místek: Květon – Vrbka (88. Klimeš), Velner (C), Tamajka, Konečný, Vengřinek, Manzia, Byrtus (78. Křenek), Barkov (46. Kučera), Janša (72. Kovařík), Raab

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Praks (66. Fila), Novák, Koláčný (88. Šíp), Pazourek (78. Kršák), Černý (C), Selinger, Vítámvás (78. Šenk), Dobrovodský (66. Sedláček), Krejčí

Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Pospíšil