Finsko – Švýcarsko 8:1 (kon.) | USA – Německo 10:0 (kon.) | Česko – Rusko 3:7 (kon.)
Slovensko – Švédsko 4:3 (kon.)
konec
Slovensko
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Švédsko
Středa 04.08.2021, 19:00 • Easton Aréna, Piešťany • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B
Partner:
  47:02 Filip BYSTEDT - 4:3
   
  47:02
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Kontaktní gól je na světě, v Easton Aréně to dnes bude ještě pořádné drama! Přes slovenskou defenzívu se hravě prodral FILIP BYSTEDT, který svůj krátký nájezd přetavil v branku – 4:3! Asistence: Mattias Hävelid.
  45:21 Dalibor DVORSKÝ - 4:2
   
  45:21
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Tak teď už to tři korunky budou mít opravdu hodně těžké! Do dvoubrankového vedení Slovensko posílá DALIBOR DVORSKÝ, který se po zpracovaní krátké přihrávky z předbrankového prostoru trefil přesně pod víko – 4:2! Asistence: Ondrej Molnár.
  44:22 Šimon NEMEC - 3:2
   
  44:22
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Domácí hráči se poprvé v zápase ujímají vedení a momentálně mají blíže k ukořistění konečného prvního místa ve skupině! Z modré čáry na Hävelida vyzrál slovenský kapitán ŠIMON NEMEC, který kotouč prudkým projektilem uklidil do vzdálenějšího horního rohu – 3:2! Asistence: Filip Mešár.
  37:33 Maxim ŠTRBÁK - 2:2
   
  37:33
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Neuvěřitelně intenzivní tlak graduje druhým domácím gólem, v Easton Aréně je vyrovnáno! Po desítkách sekund soustavného ostřelování švédské klece Hävelida konečně z modré čáry propálil MAXIM ŠTRBÁK, který si tak zadělal na hattrick – 2:2! Asistence: Alex Čiernik, Dávid Nátny.
  23:52 Mattias HÄVELID - 1:2
   
  23:52
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Nerozhodné skóre moc dlouho nevydrželo, Švédové nakonec přesilovku využívají! Náskok svému celku vrací MATTIAS HÄVELID, který z hranice útočného pásma uklidil kotouč přesně do pravého vinglu slovenské klece – 1:2! Asistence: Filip Bystedt.
  20:34 Maxim ŠTRBÁK - 1:1
   
  20:34
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Domácí hned zkraje prostřední části přetavili výborný vstup do periody v gól, v Piešťanech se začíná zase od začátku! Švédský brankář sice na projektil MAXIMA ŠTRBÁKA z levé strany zareagoval, nikoliv však dostatečně. Puk mu proklouzl skrz výstroj do brankoviště a jen tak tak doklouzal za brankovou čáru – 1:1! Asistence: Dávid Nátny, Adam Žlnka.
  01:14 Linus HEMSTRÖM - 0:1
   
  01:14
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Seveřané po minutě a čtrnácti sekundách hry otevírají skóre a nutno podoktnout, že s notnou dávkou štěstí! Střeleckou listinu otevírá LINUS HEMSTRÖM, který v prostoru pro vhazování zachytil od mantinelu odražený kotouč a následně ho uklidil do úzké škvíry mezi betonem slovenského gólmana a bližší tyčí – 0:1! Asistence: Liam Öhgren, Filip Bystedt.

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 21. Štrbák (Nátny, Žlnka), 38. Štrbák (Čiernik, Nátny), 45. Nemec (Mešár), 46. Dvorský (Molnár) – 2. Hemström (Öhgren, Bystedt), 24. M. Hävelid (Bystedt), 48. Bystedt (M. Hävelid)


  Slovensko: Eliaš (Jurčák) – Moško, Nemec, Nátny, Štrbák, Kmec, Žabka, Nahálka – Slafkovský, Repčík, Mešár – Žlnka, Petrovský, Sýkora – Molnár, Dvorský, Čiernik – Kopecký, Suchý, Šotek.
  Švédsko: H. Hävelid (Albihn) – Salomonsson, Good Bogg, M. Hävelid, Pettersson, Fransson, Odelius, Degnell, Almgren – Carlsson, Östlund, Lekkerimäki – Hemström, Bystedt, Öhgren – Rudslätt, Wagner, Born – Jansson, Palsson, Styf.

  Rozhodčí: Novák, Hronský – Kacej, Jedlička.

  Diváci: 500
  www.ibrshop.com