Čína – Nizozemsko 6:13 (kon.) | ROV – USA 11:15 (kon.)
Austrálie – Kanada 14:12 (kon.) | Španělsko – Maďarsko 8:6 (kon.)
Španělsko – Maďarsko

8:6

(2:0, 3:2, 3:2, 0:2)

Čtvrtek 05.08.2021, 12:50 • Tatsumi Water Polo Centre, Tokio • Olympijské hry - Vodní pólo (ženy) • Semifinále
Sledujte:

O zlato si to tedy znovu po devíti letech rozdají v ženském vodním pólu hráčky Spojených států amerických a Španělska. Na Maďarky s ROC čeká boj o bronz. Dnes měly Španělky od začátku střetnutí herně navrch a nakonec dokázaly zvítězit 8:6. Hned tři branky dnes vsítila Anna Esparová Llaquetová.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek dne u sledování olympijského programu. Na počtenou! (13:51:59)

Zápas právě skončil.

32
    Ten ale nepřišel, takže 21 sekund před sirénou přichází na řadu maďarský oddechový čas.

32
    Španělky kontrolují míč v poslední minutě utkání. Možná se ještě pokusí přidat další gól.

31
    Rychlá střela z levé strany v podání Maďarek skončila po odrazu od brankářky na tyči.

31
    I tentokrát vyšla útočná snaha Maďarska vniveč. Hráčky hostujícího týmu už tuší, že dnes to na finále stačit nebude.

30
    Hned čtyři Španělky okamžitě vyskočily na hráčku Maďarska s míčem. Je zcela zřejmé, že nyní se už tým, který je momentálně ve vedení, snaží soustředit hlavně na obranu.

29
    O minutu později přišla rána do břevna. Maďarky ze závěru zápasu dělají obrovské drama.

28
    Chvilkovou dvojitou převahu měly i Maďarky, které ji oproti Španělsku dokázaly využít. VANDA VÁLYIOVÁ se mohla radovat, přestože před španělskou svatyní se vytvořil početný blok.

8:6.

27
    Maďarsko se pěkně prokombinovalo k dalšímu gólu! RITA KESZTHELYIOVÁ si našla volný prostor zhruba dva metry před brankou a brankářce nedala šanci.

8:5.

27
    Další akce Španělska záhy pokračovala. Střela však byla zablokována do boční sítě.

26
    Jelikož hned dvě maďarské hráčky byly potrestány, Španělsko hrálo chvíli dvojnásobnou přesilovku. Tu ale využít nedokázalo, neboť Peňaová zamířila jen do břevna.

25
    Esterovou Ramosovou zachránila tyč. Poté už brankářka Španělska rychle rozehrála směrem dopředu.

Čtvrtá čtvrtina právě začala.

Skončila třetí čtvrtina.

24
    Španělky se dostaly blízko před bránu. Jejich krásná kombinace skončila gólem z bezprostřední blízkosti. Trefila se MAICA GARCÍAOVÁ GODOYOVÁ.

8:4.

23
    Předposlední minuta třetí čtvrtiny se zatím nese v duchu mnoha nepřesností a útočných faulů.

22
    Ale teď už ano! Další branku Španělska vsítila hráčka s číslem 5 ELENA RUIZOVÁ, pro kterou to je už druhý zásah v utkání.

7:4.

22
    Útočné akce na jedné či druhé straně úspěchem neskončily. Stav se tedy na počátku 22. minuty nemění.

Daniel Fekets

Periš (CRO), Putnikovič (SRB)
    Sestavy

Španělsko: Esterová Ramosová - Bachová, A. Esparová Llaquetová, Ortizová, Ruizová, Gonzálezová Lópezová, C. Esparová Llaquetová, Peňaová, Forcaová Arizaová, Tarragová Aymerichová, Garcíaová Godoyová, Leitonová Arronesová.

Maďarsko: Magyariová - Szűcsová, Rybanská, Szilágyiová, Vályiová, Gurisattiová, Illésová, Keszthelyiová, Leimeterová, Gardová, Parkesová, Gyöngyössyová.

Branky: 3., 11. a 14. A. Esparová Llaquetová, 6. Ortizová, 14. Forcaová Arizaová, 17. a 22. Ruizová, 24. Garcíaová Godoyová - 12., 17. a 19. Szilágyiová, 16. Illésová, 27. Keszthelyiová, 28. Vályiová.