Slavia – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Olomouc – Havířov 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
BK Mladá Boleslav
Pátek 06.08.2021, 12:30 • Zimní stadion Eden • Přípravné zápasy juniorů

Hosté v poslední části prolomili prokletí a trefili se hned dvakrát. To nakonec na vítezství v dnešním zápase stačilo. Sešívaní neproměnili minutu a 32 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku a nedokázali přidat v dnešním zápase další trefu. Já se s vámi pro dnešek loučím a těším se zase někdy u dalších zápasů. (14:39:17)

58:46
    Boleslavské přečíslení tři na jednoho! Sešívaným propadl puk až k nohám rozjetého hostujícího útočníka. Ten hledal přihrávkou jednoho ze svých spoluhráčů, ale přihrávka byla delší než by útočník potřeboval.

57:35
    Němečkova rána od modré pořádně vylekala boleslavskou střídačku. Puk po střele vypadl vedle golmana Krále přímo k nohám sešívaného útočníka. Ten byl ale zablokován jedním z bránících hráčů.

57:14
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Autorem branky je VACÍK. Asistence: Jasečko.

56:52
    A hosté se po přerušené kombinaci hostů osvobozují vyhozením.

56:02
    Puk krouží po hokejkách hráčů Bruslařského klubu, ale střel moc nevidíme.

55:16
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Malínek – 2 min., krosček).

54:41
    Po ubráněném dvojnásobném oslabení jsou to teď hosté, kdo je aktivnější a kdo diktuje tempo hry.

54:17

53:49
    Hosté ve čtyřech hráčích.

53:11
    Sešívaným se nedaří dostat se do útočného pásma s kotoučem na holi.

52:17
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Polák – 2 min., držení). Dvojnásobná výhoda pro domácí trvající minutu a 32 vteřin.

51:55
    Hosté se hned po vyhrané buly osvobozují vyhozením z obranné třetiny.

51:49
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jasečko – 2 min., podrážení).

51:12
    Nahození Šímy končí v lapačce slávistického brankáře.

50:29
    Ofsajd hostů.

48:33
    Hosté se snaží ze stupňujícího se tlaku vykřesat ještě jeden gól. Drábův blok hokejkou však překazil přihrávku před branku Slavie. Hosté tak musí začít znova.

46:23
    Tak přeci jen! Boleslavští prolomili prokletí a zásluhou SULÍKA vyrovnávají stav zápasu. Střelec gólu se z bezprostřední blízkosti nemýlil a propálil puk kolem domácího golmana. Asistence: Brouček.

Oddechový čas pro domácí.

45:09
    Boleslavští vůbec nehrají špatně a jsou aktivní dopředu i dozadu. Dnes je však jejich hlavním problémem přesná střela na branku mimo dosah Voleveckého.

44:37

43:18
    Boleslavští kombinují v útočné třetině, zakončení jim však zatím opravdu nevychází. Svojí střelou se vyhání z útočné třetiny.

42:37
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Štrombach – 2 min., vysoká hůl).

42:21
    Zakázané uvolnění hostů je způsobeno aktivním přístupem celé slávistické pětky.

41:40
    Volevecký má první dva úspěšné zákroky ve třetí třetině, když si poradil s dvojitým zakončením Poláka.

40:32
    Dvojice sešívaných Štrombach – Strnad dnes odvádí neuvěřitelné množství práce. Další rychlá výměna puku kolem levého kruhu.

40:01

Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali gólu, na který se ale vyplatilo čekat. Perfektní souhrou slávistického útoku a chladnokrevným zakončením útočníka Štrombacha sešívaní odskakují do jednobrankového vedení. Boleslavským ale zbývá ještě 20 minut čistého času a za tu dobu se toho dá ještě hodně stihnout. Uvidíme, co nám nabídne poslední dvacetiminutovka.

40:00

39:33
    Hosté jsou brankou viditelně zaskočeni, teď už je to domácí Slavia, která udává tempo hry.

37:55
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté unikli po levé straně do přečíslení. Branku vstřelil ŠTROMBACH, který najel z levé strany a počkal na pohyb golmana, aby poslal puk mezi jeho betony. Asistence: Tichý.

36:48
    Hosté v plném počtu. Slávisté měli velký tlak, opět ale jejich šance neskončily gólem kvůli nedostatkům v koncovce.

35:05
    Odehnalova bomba se odráží až od zadního mantinelu. Hosté už hrají ve čtyrech.

34:48
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Němec – 2 min., podrážení). Domácí hrají 19 vteřin jen proti třem.

33:52
    Slávisté se po přesilovkové kombinaci natahovali po prvním gólu v zápase! V rozhodující moment však Kvasnička zlomil hůl.

33:07
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Brouček – 2 min., nedovolené bránění). Jedná se o vůbec první vyloučení v tomto zápase.

31:20
    Boleslavský útočník Polák svižnou ranou ze středu hřiště nastřelil rameno Voleveckého.

30:04
    Další důležitý odpal nám předvedl obránce Stejskal, který se snažil osvobodit Slávii od stále sílícího tlaku hostů. Puk vyletěl ze hřiště, ale byl tečovaný, vhazuje se tak ve středním pásmu.

27:55
    Malínek upadl při rozehře za brankou a puku se ujal jeden z hostujících útočníku. První rychlý pokus Volevecký vyrazil, puk však neměl pod kontrolou. Hosté se tak snažili puk do branky dotlačit a vznikla velká skrumáž v brankovišti Slávie. Domácí ale hosty s pukem do branky nepustili, důležitý odpal puku do bezpečí si připsal obránce Odehnal.

27:15
    O pásmo však hosté brzo přišli kvůli ofsajdu.

26:53
    Kulinič poslal Hofmanna, ten však byl ale příliš rychlý a puk dostal na paty. Následná otočka tak nevyšla a puku se ujímají hosté. Ti nahozením na Voleveckého získávají pásmo.

25:21
    Strnad nahrál Štrombachovi přes dva obránce a před druhým jmenovaným se otevřela úplně volná branka. Přihrávka však byla překvapivá pro všechny hráče a Štrombachův následný pokus letěl těsně mimo branku.

24:39
    Domácí hráči Strnad a Kluch se ocitli v přečíslení, nedokázali však zakončit na branku.

23:34
    Největší šance hostů! Jeden z obránců hostů vysokým lobem našel najíždějícího Broučka. Ten si puk srovnal a následnou střelou rozezněl břevno slávistické branky!

21:03
    Zatím hra plyne v podobném stylu jako v minulé třetině. Hra se přelévá ze strany na stranu a po dvou dobrých přihrávkách přijde moment, který útočnou akci zbrzdí. Útočí tak druhý tým, ale i tam to vypadá podobně.

20:01

První třetina nám končí bez branek. Oba týmy hrají zatím velmi vyrovnaně, každý z týmů měl dobré šance ke skórování, slávisté si jich ale připravili trochu více. V úvodních minutách byl aktivnější Bruslařský klub, jehož hráči několikrát podrželi sešívané hokejisty v jejich obranném pásmu. Slibně se rozvíjející akce ale vždy skončily neúspěšně kvůli nepřesnosti v koncovce. Domácím patřili naopak závěrečné minuty úvodní části, sešívaní útočníci se několikrát ocitli sami před hostujícím brankářem. I tady však rozhodla nepřesnost ve finální fázi a v zápase jsme tak branku zatím neviděli.

20:00

19:16
    Po delší chvíli musel zasahovat i Volevecký, když jeden z najíždějících obránců puk nebezpečně srazil na vlastní branku.

16:57
    Hned dvě velké šance slávistů! Nejprve Strnad sebral puk hostujícímu obránci a přihrál Štrombachovi přímo před brankáře Krále. Hned poté Tichý připravil ještě slibnější pozici Drábovi. Golman hostů však byl v obou případech úspěšnější a skóre se tak nemění.

15:45
    Strnad ve spolupráci s Borodenkem obral rozehrávající hosty o puk v jejich obranném pásmu. Další podpory od spoluhráčů se jim však nedostalo a akce tak končí na boleslavském obránci.

13:52
    Strnad vyslal po mantinelu dnes aktivního Štrombacha. Ten všem ujel, ale ocitnul se ve špatném střeleckém úhlu a boleslavskou branku tak neohrozil.

12:59
    Boleslavští dlouho nepustili sešívané ven z jejich obranného pásma. Střely hostů však nemají patřičné parametry a jsou spíše nahozeními.

12:16
    Volevecký teď pokryl nebezpečně poskakující ránu z pravého kruhu. Po následné buly si hosté vypracovali ještě lepší střeleckou pozici, domácí golman však zatím se zákroky nemá problémy a odvádí bezchybnou práci.

11:16
    Puk po oblouku dopadl před branku hostů, kde stál osamocený Vlasák. Puk však měl na bekhend a nezamířil přesně.

10:00
    Podobná situace jako mělí před chvíli domácí, tentokrát však v podání boleslavského Křepelky a Rajgla.

09:38
    Labuzík se zbavil několika obránců a přihrál na modrou úplně volnému Odehnalovi. Jeho střela byla razantní, ale Král neměl zakrytý výhled, a tak ji chytil.

08:09
    Volevecký Rajglovu střelu z modré čáry viděl, a proto ji bez problému lapil. Následuje vhazování po pravé ruce domácího brankáře.

06:35
    Boleslavský Simon poslal vynikající přihrávku do bezbrankového prostoru, kde číhal Němec. Puk však na poslední chvíli skočil na brusli a ke střele tak nedošlo.

04:28
    Štrombach skvěle získal puk, nikdo z jeho spoluhráčů však na výborný zákrok nedokázal zareagovat. Oba týmy se snaží usadit ve svém útočném pásmu, golmani ale zatím moc práce nemají.

03:24
    Klatt Puczka svojí dlouhou přihrávkou nenalezl a hosté tak získali kotouč. Po několika přihrávkách vystřelili a vyzkoušeli pozornost Voleveckého. Toho však tato střela nepřekvapila.

01:25
    Hosté teď kombinují v útočné třetině. Puk však vypadl ze hřiště, následuje vhazování ve středním pásmu.

00:02
    Úvodního buly se zhostili domácí lépe a hned posílají puk do útočného pásma.

00:01

Rozhodčí už jsou na ledě, za malou chvíli začínáme.

HC Slavia Praha: Volevecký (Kufa) – Odehnal, Dráb, Stejskal, Němeček, Kluch, Cichoň, Klatt – Strnad, Tichý, Štrombach, Vlasák, Malínek, Jokl, Kvasnička, Labuzík, Borodenko, Puczek, Hofmann, Kulinič

BK Mladá Boleslav: Král (Krinwald) – Moravec, Hron, Němec, Vacík, Křepelka, Rajgl, Jasečko, Hrouda – Simon, Polák, Brouček, Broš, Hruška, Václavík, Hamršmíd, Hašlar, Šíma, Sulík.

HC SLAVIA PRAHA

Sešívaní junioři nastoupí dnes ke čtvrtému přípravnému zápasu. Poslední zápas odehráli červenobílí včera, když podlehli domácímu Litvínovu 2:3. Slávisté tak dál čekají v přípravě na vítězství.

BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři dnes nastoupí ke svému třetímu přípravnému utkání. V minulém zápase si dokázali poradit s pardubickým Dynamem 4:3. Z tří odehraných přípravných zápasů odcházeli mladoboleslavští hokejisté jako poražení jen jednou.

Slavia hrála s Mladou Boleslaví naposledy 30. července a tehdy bylo utkání jednoznačnou záležitostí, když Boleslav nedovolila sešívaným ani jednou skórovat a vyhrála 4:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Michael Schuster

Branky a nahrávky: 38. Štrombach (Tichý) – 47. Sulík (Brouček), 58. Vacík (Jasečko)