Salzburg – Bílí Tygři Liberec 0:5 (kon.) | Mnichov – Košice 4:1 (kon.)
EHC Red Bull Mnichov
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
HC Košice
Sobota 14.08.2021, 20:30Red Bulls Salute • Semifinále

Je za námi zápas Red Bullu Mnichov a HC Košice. Je rozhodnuto, že zítřejší finále Red Bulls Salute si zahraje Mnichov, o třetí místo se utkají Košice. Mnichov byl dominantnějším celkem. V první třetině vstřelil dva góly, prosadili se Wasin Eliz a Jonathan Blum. Ve druhé třetině Mnichov chtěl navýšit skóre, ale ani přes svou dominanci nebyl schopen skórovat. V poslední třetině se prosadily i Košice, snížily na 2:1 zásluhou Ladislava Romančíka, ale konec zápasu ovládl Mnichov, který v 56. a 58. minutě přidal další dvě branky, jejichž autory jsou: Erik Smoth a Frederik Tiffels.
    Košice se zítra utkají se Salzburgem a Mnichov ve finále vyzve Liberec. (22:44:52)

59:50
    Zápas se dohrává za SAus Den Birkenovou bránou, Mnichov má puk pod kontrolou.

59:12
    Mnichov chce přidat u pátou branku, Street střílel do horní části brány, ale jeho střela nakonec minula zařízení.

58:33
    Přechod do útočného pásma Mnichova zastavil ofsajd.

57:53
    Košice vysílají na brankáře Red Bullu střely, nebezpečná byla ta z hole autora jedině branky Košic, Romančíka.
    57:11 TIFFELS - 4:1

57:11
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Košice zůstaly jako opařené. Tvrdou a samo o sobě nebezpečnou střel Streeta tečoval do nechytatelných míst, vedle betonu Košarišťana, FREDERIK TIFFELS. Asistence: Benjamin Street,
    55:35 SMITH - 3:1

55:35
    Mnichov využívá přesilové hry. Ačkoli se slovenský tým stával aktivnějším a přestalo se hrát pouze na jednu branku, přišlo oslabení. Po přihrávce Ehlze se přesně trefil ERIK SMITH. Red Bull odskakuje Košicím před koncem třetí periody opět na rozdíl dvou branek.

54:37
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Klhůfek – 2 min.).

54:23
    Scenérie, která je teď k vidění na ledě je úplný opak toho, co jsme viděli ve druhé dvacetiminutovce, Košice zavřeli Mnichov v pásmu, jejich snažení přerušil až ofsajd.

52:33

52:16
    Belluš si právě se spoluhráči vyměnil dvě rychlé přihrávky a hrozil před Aus Den Birkenem, největší akce slovenské početní výhody.

51:38
    Přesilová hra se zatím Košicím příliš nedaří, Mnichov hráče slovenského mužstva aktivně napadá.

50:33
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Cimmermann – 2 min., nedovolené bránění).

48:19
    Po střele a nevybíravém dorážení mnichovských na Košarišťana vznikla před bránou slovenského celku potyčka.

47:56
    Košice už nejsou vůbec tak bezbranné jako ve druhé třetině Saucerman vyslal dobrou střelu od modré čáry.

47:20
    Jde vidět, že slovo si bere opět Mnichov, ale Košice už svého soupeře nenechají bez problému operovat ve svém obranném pásmu.

Daniel Fekets

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 7. Ehliz, 20. Blum (Tiffels, Street), 56. Smith (Ehlz), 58. Tiffels (Street) – 46. Romančík (Fryč)

EHC Red Bull Mnichov: Aus Den Birken (Fiessinger) – Seidenberg, Boyle, Szuber, Abeltshauser, Daubner, Blum, Cimmermann – Ehliz, Smith, Kastner, Tiffels, Street, Parkes, Lutz, Hager, Ortega, Gogulla, Schütz, Mauer
    HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Cibák, Tansey, Novota, Romančík, Deyl, Jacko – McPherson, Slovák, Réway – Pereskokov, Milý, Klhůfek – Lapšanský, Havrila, Bartánus – Belluš, Frič, Jokeľ – Rogoň