Mladá Boleslav – Frölunda cz 1:4 (kon.) | Rauma – Lausanne 2:3 (po pr.) | Rögle BK – Zug 5:3 (kon.)
Zürich – IFK Helsinky 0:3 (kon.) | Cardiff – Mannheim 0:5 (kon.) | SønderjyskE – Mnichov 1:5 (kon.)
SønderjyskE Ishockey
1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
EHC Red Bull Mnichov
Čtvrtek 26.08.2021, 20:15 • Fros Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

EHC Red Bull Mnichov zaslouženě vyhrává tento zápas 5:1 a získává hned na úvod Ligy mistrů první body do tabulky skupiny D. (22:51:15)

59:12
    Domácí musejí hrát, zakázané uvolnění se nepíská.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:36
    Domácí to zkouší bez brankáře.

57:44
    Vhazovat se nyní bude před brankou domácích. Blum po buly rychle vypálil, ale trefil jen brankáře.

57:26
    Eller se svými kolegy rozehrává od své branky, ale i oni ví, že mnoho času nemají.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:20
    Takticky hraje klub z Německa velmi dobře, po inkasované brance pokračoval v aktivní hře a postupně si dokázal náskok získat zpět.

55:22
    SønderjyskE rozehrává od své branky, následně Mnichov ve středním pásmu vybojoval puk, a tak se směr hry otáčí.

54:41
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se stabilněji nemůže propracovat do zakončení.

54:00
    Domácí nemohli hrát kvůli ofsajdu, a tak byli nuceni vyklidit útočné pásmo.
    53:01 Daryl BOYLE - 1:4

53:01
    Krásná rána a hostující celek navyšuje své vedení. Tvrdou ránou z první poslal puk mezi betony brankáře soupeře DARYL BOYLE. Asistence: Trevor Parkes a Ben Street.

52:40
    Ortega zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale jeho rána byla před domácím gólmanem zblokovaná.

52:07
    Smith rozehrává od své branky, hostující celek nyní kontroluje hru a domácí hráči prohrávají o dva góly.

51:47
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Mnichov se dostal do dvoubrankového vedení, čímž udělal důležitý krok k výhře v tomto zápase.
    49:00 Frederik TIFFELS - 1:3

49:00
    Hostující celek zhruba v polovině třetí třetiny navyšuje své vedení. Parkes výborně obkroužil branku, a pak předložil puk spoluhráči. FREDERIK TIFFELS pohodlně zakončoval do prázdné branky. Asistence: Trevor Parkes a Ben Street.

48:31
    Street to zkoušel jako obránce od modré čáry, ale nedokázal se prosadit.

48:00
    18:28, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Aktivnější je v tomto ohledu hostující celek.

47:32
    Doubner se dostal do postavení mimo hru, je přerušeno, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

46:33
    Nyní se vyloučený hráč vrací do hry.

46:00
    Mnichov dostal puk za svou branku, a pak přes všechny čáry šikovně vyhodil. Šetří tak čas z oslabení.

45:30
    Polovina domácí přesilovky je pryč, stále vede hostující celek těsně o jednu branku.

45:20
    SønderjyskE zatím na nějakou výraznější šanci čeká. Mnichov se v pohodě brání.

44:44
    Domácí hokejisté nyní mají možnost pokusit se o vyrovnání v přesilové hře.

44:30
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Trevor Parkes – 2 min., podrážení).

43:40
    Boyle tečoval spoluhráčovu střelu před brankou, ale nedokázal usměrnit puk za brankovou čáru.

43:00
    I ve třetí třetině se hraje rychlý hokej, což jistě diváci ocenění Domácí tým prohrává o jednu branku, ale pokouší se co nejrychleji vypracovat si výraznější šanci.

42:27
    Německý klub se prezentuje útočným hokejem, který musí fanoušky a fanynky bavit.

41:54
    Hostující celek měl dobrou pozici, Appendino to vzal na sebe, udělal blafák, ale ležícího brankáře překonat nedokázal.

41:25
    Nyní se už hraje pět na pět a ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat od útočného pásma.

40:27
    Mnichov nyní hraje zbytek oslabení, domácí musí rozehrávat od své branky,

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou. Sledujeme ještě hru čtyři na čtyři.

40:01

Jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, v závěru se při hře čtyři na čtyři prosadil hostující celek.

40:00
    39:47 Patrick HAGER - 1:2

39:47
    Mauer našel volného spoluhráče, a tak mohl PATRICK HAGER skvěle vypálit ke vzdálenější tyči. Hosté jdou do vedení po rychlé akci. Asistence: Frank Mauer a Zachary Redmond.

39:22
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Ben Street – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé části zápasu.

38:43
    EHC Red Bull Mnicho hraje přesilovku v závěru druhé třetiny.

38:39
    Vyloučení v týmu SønderjyskE Ishockey (Anton Öhman – 2 min., podrážení).

38:30
    Mnichov hraje nyní hodně aktivně, snaží se od své branky dohrát zbytek třetiny.

38:05
    Ofsajd domácích. Buly ve středním pásmu.

38:00
    Poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:25
    Aus Den Birken zatím zasahovat nemusel, obrana před ním hraje velmi koncentrovaně.

36:44
    Mnichov hraje poměrně dobře v oslabení, vyhazují přes všechny čáry. Byl to Hager, který poslal puk za branku soupeře.

36:20
    Domácí dvojnásobnou přesilovku neproměnili, hraje se už pět na čtyři.

36:07
    Lyo pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

35:51
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Kondrad Abeltshauser – 2 min., nedovolené bránění).

35:30
    SønderjyskE rozehrává od své branky, Little to zkoušel individuálně, dostal puk do útočného pásma, ale jeho spoluhráči se nemohou protlačit ke střele.

35:17
    Polovina domácí přesilovky je pryč, zatím domácí čekají na nějakou výraznější šancí.

34:36
    Lyo se dostal ke střele od modré čáry, jeho ránu v pohodě kryje brakář Danny Aus Den Birken.

34:17
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Sebastian Cimmerman – 2 min., nedovolené bránění).

34:06
    Ben Smith to udělal výborně, dokázal si poradit se střelou i dorážkou soupeře.

34:00
    Hostující obránce vypálil od modré čáry, ale rána před brankou byla zblokovaná.

33:40
    Kastner vedl další akci, ale domácí brankář kryje kotouč. Komerční přestávka.

33:20
    Kastner z ostré pozice vypálil, ale domácího brankáře překonat nedokázal.

32:46
    Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Mnichova.

32:19
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí celek se středem hrací plochy dostal do útočného pásma, ale Ellerova přihrávka byla nepovedená.

31:16
    Komerční přestávka.

30:25
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale žádné výraznější střelecké příležitosti neregistrujeme.

30:01
    Hraje se velmi rychle, zbytečně se nepřerušuje, polovina zápasu už je pryč.

29:10
    Tiffels to zkoušel individuálně, ale na zakončení to nebylo, a tak se pokoušel přihrát na modrou. To se mu nepodařilo.

28:31
    Little se dostal do zakončení, jeho rána byla obráncem zblokovaná mimo branku.

28:13
    Zakázané uvolnění se nepíská, hostující obrana musí tedy rozehrávat.

27:52
    Domácí hráči rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

27:08
    Vyloučený hráč se vrací do hry.

26:42
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Mnichova, který ještě půl minuty bude v oslabení.

26:07
    Red Bull to sehrál dobře, dostal se do útočného pásma, kde vypálil, Galbrait v pohodě betonem vykopl.

25:36
    Mnichov znovu vyhazuje přes všechny čáry, domácí klub tedy musí rozehrávat od své branky.

25:20
    Přesilovku si znovu zahraje domácí celek.

25:12
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Jonathon Blum – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

25:00
    Sledujeme rychlý hokej, která musí fanoušky bavit.

24:50

24:40
    Domácí znovu se pokouší dostat se do útočného pásma, zkoušel to Frank, který donutil brankáře soupeře k zákroku.

23:53
    Zhruba po minutě hry se domácí dostali ke střele, která byla snadnou prací pro brankáře soupeře.

23:25
    Öhman ani nadvakrát nedokázal dostat kotouč do útočného pásma, SønderjyskE má velké problémy s přechodem do útočné fáze.

23:00
    Domácí hokejisté nyní mají možnost zahrát si přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

22:50
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Yannic Seidenberg – 2 min., nedovolené bránění).

22:36
    Galbraith si dokázal poradit s ránou ze střední vzdálenosti.

22:04
    Hostující Commerman to zkoušel individuálně, ale k zakončení se nedostat nedokázal.

21:30
    Zápas pokračuje druhou třetinou stále sledujeme remízový zápas.

20:59
    Vyloučení v týmu SønderjyskE Ishockey (Mads Eller – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

20:01

Během úvodní třetiny jsme viděli dvě branky. Hosté se dostali do vedení, a pak domácí dokázali odpovědět. Mnichov je střelecky aktivnější, vede 13:8 v tomto ohledu. Parkes uspěl v 9. minutě a domácí Salhany v 11.

20:00

19:33
    V poklidném tempu se úvodí třetina dohrává. Zakázané uvolnění se nepíská, domácí obrana musí hrát.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:14
    Domácí hráči se pokoušeli o rychlý brejk, ale přihrávka na najíždějícího hráče byla příliš důrazná a prudká.

17:55
    Hostující rána byla zblokovaná, Patrick Galbraith zasahovat díky dobrému čtení hry obranou zasahovat.

17:13
    Vedel si tak tak dokázal poradit s aktivní hrou hostů, Domácím se podařilo dostat hru do středního pásma.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:30
    Tradičně se hraje v zápasech Hokejové Ligy mistrů rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje a platí to i tentokrát.

15:44
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Boyle dokázal udržet hostující celek v útočném pásmu.

14:22
    Mnichov bleskově přenesl hru a dostal se do zakončení. Rána po rychlé přihrávce končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

13:50
    Nyní se domácí celek usadil v útočném pásmu, Hansen pálil nepřesně od modré čáry. Rána byla navíc také zblokovaná do rohu.

13:35
    Tiffels to zkoušel individuálně, ale kotouč udržet v útočném pásmu nedokázal.

13:10
    SønderjyskE rozehrává od své branky, oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.

12:40
    Smith rozehrával od své branky, následně kotouč vypadl ve středním pásmu z hrací plochy. Komerční přestávka.

12:14
    Mnichov se pokouší vrátit se k aktivní hře, ale domácí obrana hraje nyní zodpovědně a soupeři mnoho prostoru nedává.

11:23
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se aktuálně nemůže propracovat do výraznější šance.

11:04
    Mauer se individuálně dostal do střelecké pozice, ale blafák zakončil jen střelou do tyče.

10:38
    Velkou šanci měl nyní hostující Blum, ale jeho rána bez přípravy končí výrazně mimo branku.
    10:14 Matt SALHANY - 1:1

10:14
    SønderjyskE právě vstřelilo branku!
    Bleskově je vyrovnáno, po rychlé akci se prosazuje střelou na lapačku brankáře domácí MATT SALHANY.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

09:34
    Red Bull pokračuje v aktivní hře, Abeltshauer to zkoušel individuálně, ale přes obranu neprošel.
    08:52 Trevor PARKES - 0:1

08:52
    Hostující celek proměnil přesilovku a dostává se do vedení, po rychlé akci dostal puk za brankovou čáru z hranice brankoviště neobsazený TREVOR PARKES. Asistence: Frederik Tiffels.

08:22
    Domácí se dostali do rychlého brejku, ale proměnit ho nedokázali. Rána končí mimo branku.

07:54
    První přesilovku v tomto zápase tedy hrají hostující hokejisté, kteří se díky vyhranému buly usadili v útočném pásmu.

07:52
    Vyloučení v týmu SønderjyskE Ishockey (Michael Szatula – 2 min., sekání).

07:35
    Bude se vylučovat, hosté hrají přesilovku.

06:36
    Frank Mauer vyslal ránu z velké dálky, domácí brankář si s jeho pokusem poradil. Komerční přestávka.

05:57
    Domácí Hansen vypálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho tvrdou ránu kryje brankář. Následně se Red Bull osvobodil jen za cenu icingu.

04:53
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

03:54
    Danny Aus Den Birken přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

03:41
    Domácí Oliver Gatz se dostal ke střele od modré čáry a poprvé v zápase musel zasahovat brankář Mnichova.

03:16
    Mnichov to nyní sehrál dobře, rána byla před brankou tečovaná, brankář toho mnoho neviděl, ale dokázal si poradit.

02:43
    Hosté rozehrávají od své branky, Boyle vedl rychlou akci, ale do střelecké pozice se nedostal.

02:14
    Po zakázaném uvolnění buly před domácí brankou. Následovala rána od modré čáry, která byla nepřesná.

02:08
    Hra je nyní přerušena, Mnichov vstoupil do zápasu aktivně, výborně domácí brankář před malou chvílí zastavil akci soupeře.

01:30
    Galbraith rozehrává za svou brankou, následně se hosté dostali do brejku, ale brankář své zaváhání napravil. Hokejkou vypíchl puk soupeři.

01:06
    Sledujeme rychlý hokej a hostující celek vstoupil do zápasu aktivně. Usadil se v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal.

00:38
    Smith postupoval do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázal.

00:01

Domácí hymnu zazpívali domácí fanoušci bez hudebního doprovodu. Když si vzpomeneme, jak dlouho se hrálo bez fanoušků a s omezeními, tak je to vlastně skvělá maličkost.

Nyní ještě Německá a Dánská hymna.

SønderjyskE Ishockey: Galbraith P. (Henrinksen) – Little, Lyo, Hansen, Öhman, Galbraith D., Gatz, Peterson, Borring – Salhany, Szmatula, Eskildsen – Frank, O'Donnell, Eller – Boysen, Foget, Vedel – Holzmann, Biel, Müller

EHC Red Bull Mnichov: Aus Den Birken (Feissinger) – Redmond, Abeltshauer, Boyle, Seidenberg, Blum, Daubner, Appendino, Szuber – Parkes, Street, Tifels – Ehliz, Smith, Gogulla – Ortega, Hager, Cimmerman – Mauer, Kastner, Varejcka

Rozhodčí: Christensen, Gregersen – Andersen, Ankerstjerne.

Jedná se o historicky první vzájemný zápas těchto týmů.

Ve skupině D je ještě Rögle a Zug.

SønderjyskE Ishockey odehrál v nové sezony také dva přípravné zápasy. Odense porazil 2:0 a s Esbjergem prohrál 1:4.

EHC Red Bull Mnichov zatím odehrál pouze dva přípravné zápasy. Košice porazil 4:1 a Liberci podlehl 3:7. Na první mistrovský zápas nové sezony Mnichov ještě čeká.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodní hokejové ligy mistrů. V tomto zápase proti sobě nastoupí SønderjyskE Ishockey a EHC Red Bull Mnichov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Salhany – 9. Parkes (Tiffels), 40. Hager (Mauer, Redmond), 49. TIffels (Parkes, Street), 54. Boyle (Parkes, Street), 60. Seidenberg

Rozhodčí: Christensen, Gregersen – Andersen, Ankerstjerne