Česko – Německo 2:0 (kon.) | Dánsko – Maďarsko 1:5 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 6:0 (kon.)
Dánsko
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Maďarsko
Čtvrtek 26.08.2021, 03:30Mistrovství světa žen • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky ženského hokeje. V tomto zápase skupiny B na MS žen proti sobě nastoupí Dánsko a Maďarsko.

Maďarsko své první tři zápasy na MS prohrálo. Postupně nestačilo na Německo 0:3, Česko 2:4 a Japonsko 1:4. Skóre má 3:11 a je na předposledním místě skupiny B.

Dánsko také nemělo dobrý vstup do turnaje, úvodní tři zápasy prohrálo. Česku podlehlo 1:6, Japonsku 0:1 a Německu 1:3. Skóre má 2:10 a v tabulce skupiny B je na posledním místě.

Hrát se bude ve WinSport Areně v Calgary v Kanadě bez přítomnosti fanoušků.

Jedná se o poslední zápas pro oba týmy ve skupiny, postoupit do play-off nemůže ani jeden z nich.

Dánsko: Jensenová L. (Nordstromová) – Asperupová, Frandsenová, Andersenová, Plougová, Melbergová, Skottová, Rafsgaardová – Jensenová N., Weisová, Jakobsenová – Gludová, Perssonová, Ostergraardová – Brixová, Oksbjergová, Bauová – Skriverová, Petersová, Friisová-Hansenová – Russellová

Maďarsko: Nemethová A. (Tothová) – Kissová-Kneeová, Nemethová B., Toothová E., Odnogaová, Mayerová, Partosová – Seregelyová, Kreiszoová, Gowieová – Gasparicsová, Dabasiková, Jokaiová-Szilagyiová – Szamosfalviová, Kissová, Ronaiová – Horvathová, Merzlerová, Pinterová L. – Pinterová H.

Rozhodčí: Nearyová, Vichoreková – Hammarová, Heikkinenová.

Zápas brzy začne.

00:01

00:37
    Dánsko hraje v červeném, Maďarsko v bílém V poklidném tempo zápas začal.

01:07
    Melbergová rozehrává od své branky, ale do výraznější šance se po rychlé akci dostat nedokázala.

01:44
    Hráčky Maďarska se dostaly po rychlé akci do zakončení, ale střelecký pokus byl na poslední chvíli zblokovaný.

02:24
    Tým vedený jako hostující špatně rozehrál. Je z toho zakázané uvolnění.

02:34
    Tothová to zkoušela po pravé straně akcí podél mantinelu, ale nevypálila.

03:07
    Sledujeme nyní aktivní hru Dánska, které se dostalo do útočného pásma.

03:24
    Melbergová si sjela před branku a rychle zakončovala. Její rána ovšem končí mimo branku.

04:00
    Gludová mohla zakončovat, ale rozhodla se pro přihrávku, která byla zblokovaná.

04:20
    Následně musela brankářka Maďarska zasahovat proti střele soupeřky. Buly v útočném pásmu.

04:50
    Hráčky Dánska hrají aktivně, poměrně snadno se dostávají do zakončení.

05:16
    2:0, tak vypadá momentálně statistika střel na branku.

05:45
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Fruzsina Mayerová – 2 min., podrážení).

06:36
    Dánsko se usadilo v útočném pásmu, ale výraznější šanci si vypracovat tentokrát nedokázalo.

06:56
    Weisová dostala přihrávku před branku, ale do lepší střelecké pozice se dostat nedokázala.

07:40
    Hráčky Maďarska dostaly puk do středního pásma a jejich hra v oslabení pomalu končí.

08:02
    Petersová to vzala na sebe, její rána končí vedle branky, Nemethová zasahovat nemusela.

08:27
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

09:30
    Szamosfalviová se po pěkné individuální akci dostala k zakončení, její rána končí vedle branky. Zakončení nebylo přesné.

10:06
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, zatím čekáme na úvodní výraznější šanci.

10:25
    Dánsko rozehrává od své branky. Maďarsko vypálilo od modré čáry. Kneeová minula bránu.

11:03
    Maďarsko hraje nyní aktivně, soupeřky se tak tak brání. Jensenová tak tak zastavila ránu soupeřek.

11:29
    Vyloučení v týmu Dánsko (Julie Ostergraardová – 2 min., pozdní dohrání).

11:46
    Přesilovku nyní hrají hráčky Maďarska, které se usadily v útočném pásmu.

12:33
    Rána z pravého kruhu byla dánskou obranou zblokovaná.

13:00
    Teprve nyní se podařilo hráčkám Dánska vyhodit puk přes všechny čáry. Oba týmy tak mohou vystřídat.

13:30
    Vyloučená hráčka se vrací do hry, Jensenová musela zasahovat proti střele z bezprostřední blízkosti.

13:48
    Zakázané uvolnění proti Dánsku. Maďarky to nyní sehrály velmi dobře, ale nedaří se jim skórovat.

14:11
    Vyloučení v týmu Dánsko (Malene Frandsenová – 2 min., nedovolené bránění).

14:21
    Dánská brankářka čelila další šanci soupeřek a vůbec nevěděla, kde má kotouč. Sudí raději přerušily hru, píská se další faul.

14:21
    Vyloučení v týmu Dánsko (Josefine Jakobsenová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

14:25
    Maďarsko hraje přesilovku pět na tři prakticky celé dvě minuty.

14:45
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    V přesilovce pět na tři jdou hráčky Maďarska do vedení. Po přihrávce Kneeové usměrnila puk za brankovou čáru z dobré pozice KINGA JOKAIOVÁ-SZILAGYIOVÁ. Asistence: Sarah Kneeová.
    14:45 Kinga JOKAIOVÁ-SZILAGYIOVÁ - 0:1

16:21
    Dánsko hraje v plném počtu.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:15
    Komerční přestávka.

17:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

17:51
    Po obrovské chybě Dánské obrany se Maďarsko dostává do dvoubrankového vedení. Po chybné přihrávce se prosazuje ALEXANDRA GOWIEOVÁ. Byl to vyloženě námaz od hráčky Dánska.
    17:51 Alexandra GOWIEOVÁ - 0:2

18:36
    Vyloučení v týmu Dánsko (Mia Bauová – 2 min., podrážení).

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, Maďarsko pokračuje v aktivní hře.

19:20
    Dánsko vyhazuje přes všechny čáry, a tak může střídat.

20:00

Maďarsko díky přesilovce pět na tři a obrovské chybě obrany soupeřek vede po první třetině 2:0. Tento stav je poněkud překvapivý, ale průběhu hry odpovídá.

20:01

20:01
    Zápas pokračuje druhou třetinou, hráčky Maďarska pokračují v přesilovce.

20:22
    Z kraje druhé třetiny navyšuje Maďarsko své vedení, v přesilovce se z bezprostřední blízkosti prosazuje FANNI GASPARICSOVÁ. Asistence: Kinga Jokainová-Szilagyiová.
    20:22 Fanni GASPARICSOVÁ - 0:3

22:03
    Tothová měla další zajímavou šanci, ale střela na vzdálenější tyč končí vedle branky.

22:35
    Dánsko se pokouší hrát aktivně, ale má velké problémy s přechodem do útočné fáze.

23:00
    Obrana Maďarska hraje velmi dobře zodpovědně.

23:46
    Hráčka, která přihrávala na poslední branku, se nyní dostala do dobré střelecké pozice, ale blafák nedokázala zakončit přesněji.

24:44
    Perssonová rozehrává od své branky, ale přišla o puk. Hrát tak mohou soupeřky.

25:01
    Vyloučení v týmu Dánsko (Kristine Melbergová – 2 min., krosček).

25:16
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Gól při vlastním oslabení a poprvé v zápase se prosazuje Dánsko. Po špatné rozehrávce soupeřek se do situace dvě na jednu dostala JOSEFINE JAKOBSENOVÁ. Mohla nahrávat, ale rozhodla se pro zakončení.
    25:16 Josefine JAKOBSENOVÁ - 1:3

26:20
    Maďarská rána od modré čáry byla zblokovaná, ale dál pokračuje tlak hráče v bílém.

27:02

27:12
    Hokejistky Dánska se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Maďarky se musí bránit tlaku soupeřek.

27:36
    Gludová čekala před brankou na přihrávku, ale spoluhráčky jí nedokázali přesněji nahrát.

28:10

28:10
    Utkání po krátké přestávce pokračuje dál. Hráčky Maďarska stále vedou o dvě branky.

29:30
    Sledujeme rychlou hru, ani jeden tým se nyní nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Mnoho velkých šancí k vidění není.

30:10
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.

30:41
    Dánsko se pokouší něco vymyslet před brankou soupeřek ,Oksbjergová to zkoušela individuálně, ale neuspěla.

31:10
    Vyloučení v týmu Dánsko (Petra Szamasfalviová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

31:46
    Přesilovku nyní hraje Dánsko, které se pokouší prosadit se stabilněji v útočném pásmu.

32:08
    Akci Dánska překazil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:41
    Frandsenová měla velkou šanci, ale brankářku překonat nedokázala. Dánsko se pokouší hrát aktivně.

33:16
    Vyloučená hráčka se vrací do hry, sledujeme nyní hru pět na pět.

33:41
    Maďarsko se po rychlé akci středem dostalo do zakončení, ale rána končí vedle branky.

34:03
    Optickou převahu mají momentálně hráčky Dánska, ale po vstřelení první branky v zápase na další šanci čekají.

34:48
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

35:34
    V poklidném tempu se momentálně dohrává druhá třetina.

36:03
    Jakobsenová ani nadvakrát nedokázala dostat puk za brankářku Nemethovou.

36:35
    Hráčky Dánska se pokouší nyní zdramatizovat zápas, mají převahu a dominují hře v útočném pásmu.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Buly před brankou Maďarska.

37:51
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Imola Horvathová – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Dánsko (Michaele Brixová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

38:17
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, Jakobsenová N. měla dobrou šanci, ale minula branku.

38:46
    Vyloučení v týmu Dánsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Gludová.

39:15
    Maďarsko navyšuje své vedení, krásně to udělala ALEXANDRA GOWIEOVÁ, která po individuální akci poslal puk přesně pod horní tyč. Asistence: Bernadett Nemethová a Emma Kreiszová.
    39:15 Alexandra GOWIEOVÁ - 1:4

40:00

O tři branky vede Maďarsko po dvou třetinách a míří za první výhrou v posledním zápase turnaje.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:20
    Brankářka Nemethová raději přerušuje hru, nechtěl zbytečně riskovat rozehrávku. Buly před její brankou.

41:07
    Dánská Perssonová to zkoušela individuálně, ale nedokázala se dostat do zakončení.

41:33
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí třetiny. Z ničeho nic měla šanci Ponaiová, ale její rána končí vysoko nad.

43:00
    Horvathová měla velkou šanci, ale sama před brankářkou nedokázala najít dobré řešení této šance.

43:18
    Zbytečně se nepřerušuje, hraje se plynule.

44:18
    Gasparicsová to zkoušela individuálně, ale přes obranu se prosadit nedokázala.

44:43
    Vhazovat se nyní bude před brankou Maďarska. Následovala rána Frandsenové, kterou kryje v pohodě Nemethová.

45:41
    Seregelyová a její individuální akce sice zamotala hlavu obraně soupeřek, ale k zakončení se nedostala.

46:20
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

46:55
    Perssonová měla dobrou pozici, před brankou se dostala k odraženému puku, ale do branky ho neposlala. Minula.

48:00
    Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč, Maďarsko se blíží historicky první výhře na MS žen elitní skupiny.

48:23
    Hráčky Dánska se pokusily o rychlý protiútok, ale obrana si rychle dokázala poradit.

49:55
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hráčky Maďarska drží náskok.

49:58
    Vyloučení v týmu Dánsko (Kristine Melbergová – 2 min., hákování).

50:25
    Tým vedený jako hostující má možnost přesilové hry, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu. Hráčky Dánska rychle vyhazují.

51:04
    Další vyhození ale úspěšné nebylo, a tak mohou hrát Maďarky na útočné modré čáře.

51:58

52:45
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje. Mnoho vyložených šancí tento duel momentálně nenabízí.

53:14
    Perssonová se dostala k zakončení přes obrányni, její pokus byl ovšem zblokovaný.

53:48
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Petra Szamasfalviová – 2 min., podrážení).

54:30
    Dánsko má nyní přesilovku, ale nemůže se propracovat stabilněji do útočného pásma.

55:01
    Probíhá finální část třetí třetiny.

55:10
    Hráčky Dánska se dostaly do dobré střelecké pozice, ale rána z pravé strany byla zblokovaná.

55:49
    Vyloučená hráčka se vrací do hry, sledujeme tedy hru pět na pět.

56:30
    Szamosfalviová se dostala do úniku, ale její rána byla zblokovaná nad branku. Komerční přestávka.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině i tomto zápase.

57:23
    Jensenová nyní své spoluhráčky podržela, dokázala si poradit se střelou soupeřky z pravé strany.

57:53
    Horvathová se dostávala do střelecké pozice, ale kotouč jí v rozhodující chvíli sjel z hole.

58:37
    Po pěkné přihrávce poslala puk mezi betony brankářky FANNI GASPARICSOVÁ. Asistence: Kinga Jokainová-Szilagyiová a Bernadett Nemethová.
    58:37 Fanni GASPARICSOVÁ - 1:5

Hráčka Maďarska slaví výhru v tomto zápase, ale především historicky první výhru na MS žen v elitní skupině. V tomto zápase nedaly Dánkám šanci a porazily je 5:1.

Nejlepší hráčky zápasu
    Dánsko: Julie Ostergraardová
    Maďarsko: Alexandra Gowie (05:45:29)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. Jakobsenová – 15. Jokaiová-Szilagyiová (Kneeová), 18. Gowieová, 21. Gasparicsová (Jokainová-Szilagyiová), 40. Gowieová (Nemethová, Kreiszová), 59. Gasparicsová (Jokainová-Szilagyiová, Nemethová)

Rozhodčí: Nearyová, Vichoreková – Hammarová, Heikkinenová