Dortmund – Hoffenheim 3:2 (kon.)
Borussia Dortmund
3:2 (0:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Pátek 27.08.2021, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 3. kolo

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dortmundu, který svého soupeře porazil poměrem 3:2. Do druhého poločasu lépe vstoupili právě domácí, kteří se dostali rychle do vedení. Hoffenheim ovšem zabral a poměrně rychle si připsal vyrovnávací branku. Slovo si ovšem znovu vzala favorizovaná Borussia Dortmund, který díky přesné ráně Bellinghama šla do vedení. Před nastaveným časem se Hoffenheimu povedlo vyrovnat a vypadalo to na dělbu bodů. V nastaveném čase ovšem zaúřadoval Erling Haaland, který svému celku vystřelil tři body. (22:28:32)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 10:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:12.

90+7

90+5
    Definitivně rozhodnout mohl domácí Reus, jehož rána z hranice malého vápna putovala vedle branky.

90+4
    Witsel to provedl jednoduše, míč se mu odkopem povedlo poslat daleko na druhou stranu hrací plochy.

90+3
    Hlavní sudí ještě celou situaci projednával s VAREM. K přestupku nedošlo a branka tak platí.

90+1
    Dortmund právě vstřelil branku!
    To je neskutečné, v první minutě nastaveného času se domácí vrací zpět do vedení! Do pokutového území totiž přiletěl další centr, který přinesl závar. Po něm Baumann hned dvakrát vyrážel míč přímo před sebe, kde byl ovšem připraven ERLING HAALAND, který vypálil přesně pod břevno.

90
    Pět minut nad rámec.

90
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Hostující celek před nastaveným časem srovnává krok! Rudy totiž rozehrál rohový kop, který byl prodloužen na zadní tyč, kde se nacházel MUNAS DABBUR. Před ním číhala prázdná branka, do které pochopitelně jednoduše zamířil.

88
    Haaland se dostal do slibné šance, přičemž dost možná ještě nahrával na zadní tyč, kde měl daleko k míči střídající Moukoko.

87
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Dortmund stále drží těsné vedení a ještě musíme počítat s nastaveným časem.

86
    Hodně nebezpečným centrem to zkoušel hostující Raum, který posílal míč napříč malým vápnem. Žádný z jeho spoluhráčů na tuto nabídku nedosáhl.

85
    Nahrávka na levou stranu měla najít hostujícího Gačinoviće, který si ovšem s touto nahrávkou nedokázal poradit a míč tak směřoval pouze do zámezí.

84
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Felix Passlack.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Youssoufa Moukoko.

83
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Munas Dabbur.

83
    Reus se dostal za záda obránce a poté se Dortmund po hezké kombinaci dostal do zakončení. Akce byla zbytečná, přihrávka totiž putovala do ofsajdu.

82
    Malen předkládal do tandemu na Brandta, ten pro změnu ještě pod sebou hledal kolegu Dahouda, který se ovšem nedostal do prostoru pro zakončení

81
    Do konce zápasu zbývá poslední desetiminutovka. V posledních minutách jsou aktivnější hráči Hoffenheimu, kteří se ale nemohou dostat do vyložené šance.

79
    Geiger nabídku sympaticky posílal na zadní tyč, kde si naskakoval Kramarić. Ten ještě vracel míč do malého vápna, kde ovšem zasahoval Haaland.

David Suchý

Branky: 49. Reyna (Bellingham), 69. Bellingham, 90+1. Haaland – 61. Baumgartner (Geiger), 90. Dabbur (Akpoguma)

Karty:   36. Dahoud (DOR), 54. Meunier (DOR) – 1. Baumgartner (HOF), 7. S. Posch (HOF), 20. Geiger (HOF)

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Witsel, Akanji, Guerreiro (84. Passlack) – Bellingham (73. M. Wolf), Dahoud, Reyna (63. Brandt) – Reus (C) – Malen (84. Moukoko), Haaland.
    Náhradníci: Hitz – Papadopoulos, M. Wolf, Reinier, Moukoko, Gurpuz, Passlack, Brandt.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Akpoguma, S. Posch, Vogt, Raum – Rudy, Stiller (46. Rutter) – Baumgartner (70. Gaćinović), Geiger (83. Dabbur), Bruun Larsen (70. Adamjan) – Kramarić.
    Náhradníci: Pentke – Samassékou, Skov, Rutter, John, Adams, Adamjan, Dabbur, Gaćinović.

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Sinn