Olomouc – Liberec 6:4 (kon.) | Salzburg – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.)
Havířov – Pardubice 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:2 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Chomutov – Sparta 1:10 (kon.)
HC Olomouc
6:4 (1:1, 4:2, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 10.09.2021, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 1. kolo

První utkání nové sezony Extraligy juniorů ovládla Olomouc, která dnes Liberec porazila poměrem 6:4. O svém vítězství rozhodla hlavně ve druhé třetině, ve které nasázela čtyři branky. Dvougólovými střelci utkání se stali domácí Mácha a hostující Gajda. Hned čtyři kanadské body si zároveň připsal domácí útočník Daniel Ministr, takže o výborné individuální výkony nouze nebyla.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou! (15:12:08)

59:57
    Přišla ještě jedna střela, kterou Špunar vytřepal z lapačky až po hvizdu, takže ještě se bude i vhazovat.

59:42
    Leden před bránou Špunara promáchl, následně domácí vyhodili do středního pásma.

59:13
    Liberec hraje znovu bez brankáře, ale žádný tlak nemá. Zdá se, že o majiteli vítězství je rozhodnuto.

58:40
    Tohle domácím vyhovuje. Ti teď hrají dostatečně daleko od své brány, přičemž Vopravil se musel vrátit zpět do té své.

58:09
    Domácí kouč Karel Beran si nyní vyžádal oddechový čas.

58:09
    Dvakrát tečovaný pokus Dvořáka rozhodně špatný nebyl. Olomouc měla štěstí, že touš vyskočil nad její svatyni.

57:38
    Po zakázaném uvolnění Olomouce se musí hrát dále. Liberec totiž už svůj oddechový čas vyčerpal. Brankář Vopravil už ale je na střídačce.

57:14
    Ministr ve spolupráci s Máchou znovu předváděli zajímavé kousky v útočném pásmu. Až k zakončení se ale nedostali.

56:50
    Oba celky už hrají v plném počtu.

56:17
    Hra čtyř proti čtyřem zatím více vyhovuje Hanákům, kteří se snaží převážně držet puk.

55:48
    Pokus dnes velmi aktivního Adama Měchury moc práce brankáři Špunarovi nenadělal. Český reprezentant touš vyrazil pravým betonem nad bránu.

55:04
    Plosova rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Pět minut před koncem třetí třetiny se bude vhazovat před Špunarem.

54:49
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Šimon Groch – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Dvořák – 2 min., hrubost).

54:27
    Vopravil musel do zákroku, po kterém se v jeho brankovišti semlela mírná strkanice. Vylučovat se po ní ale nebude.

53:55
    Zdá se, že v těchto minutách domácí kontrolují utkání. Tygry k puku tolik nepouští a v některých fázích to hrají zkušeně.

53:22
    Následná olomoucká rozehrávka skončila icingem. Bude se vhazovat před brankářem Špunarem.

52:29
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc využívá přesilovku a teď už je velmi blízko k zisku tří bodů! JOSHUA JAMES MÁCHA si počkal na pravém křídle na pas Daniela Ministra a vsítil svou druhou branku v utkání. 6:4. Asistence: Daniel Ministr a Šimon Groch.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 17. Tarnoczy (Kučera, Zapletal), 29. Fasner (Poledna), 30. Mácha (Ministr), 30. Rajzík (Ministr), 36. Ministr (Kočí), 53. Mácha (Ministr, Groch) – 15. Gajda (Dvořák, Nezbeda), 25. Gajda (Měchura), 35. Plos (Nezbeda, Zajíček), 44. Hladík (Jenčovský)

HC Olomouc: Špunar (Kmec) – Kočí, Rajzík, Přecechtěl, Groch, Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Kučera, Tomajko (C), Zapletal, Fasner, Matašovský, Fibigr, Handl (A), Mácha (A), Tarnoczy
    Bílí Tygři Liberec: Vopravil (Krátký) – Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A), Patzelt – Zajíček, Měchura, Nezbeda (C), Cikhart, Pavlík, Kříž, Plos, Jenčovský, Leden, Gajda, Putz

Rozhodčí: Held – Novotný, Bezděk