Engineers Prague – HC UP Olomouc 4:5 (po pr.) | HC MUNI – Black Dogs Budweis 7:3 (kon.)
ČVUT Engineers Prague
4:5 (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
Neděle 12.09.2021, 10:00 • Zimní stadion Hvězda, Praha • Tipsport UNI CUP

Hosté na Hvězdě překvapivě vedli 2:0, pak ale v rozmezí pěti minut i vinou dvou přesilových her Pražanů rovnou třikrát inkasovali a rázem tahali za kratší konec. Ve 48. minutě pak Hanáci inkasovali ve vlastní početní výhodě. Na zásah Blažka ale bleskově reagoval Sup a pět minut před třetí sirénou vyrovnal po hezké akci Pěcha. Ten byl v závěru třetiny ostře atakován Matějkou, který vyfasoval pětiminutový trest. Pouhých 43 vteřin stačilo Univerzitě Palackého k tomu, aby v prodloužení zužitkovala početní výhodu a rozhodla o svém vítězství. Řečí střely z levého kruhu odstartoval olomouckou euforii Dubovči. (12:32:28)

60:43 DUBOVČI - 4:5

60:43
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté v prodloužení rychle využívají početní výhodu a vítězí! Kuchař posunul puk do levého kruhu na Mikuláše Rimmela, jenž střílel švihem k bližší tyči nad Havlovu lapačku. Skvělou práci odvedl clonou před brankou DOMINIK DUBOVČI, jenž puk tečoval do sítě. Asistence: Mikuláš Rimmel a Dominik Kuchař.

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo. Na řadu přijde prodloužení, v němž bude hrát Univerzita Palackého ve čtyřech proti třem.

60:00

59:37
    Vyloučení v týmu Engineers Prague (Vojtěch Matějka – 5 min., napadení).

59:37
    Hostující kapitán už odjíždí za pomoci spoluhráčů z ledu. Pro Olomouc rezultuje z celé situace dlouhá přesilovka.

59:37
    Vojtěch Matějka sundal u mantinelu Martina Pěchu, který leží bezvládně na ledě a je v péči zdravotníků.

59:30
    Jeden z domácích obkroužil branku a hledal přihrávkou spoluhráče před ní, zakončení z toho ale nebylo. V opačném případě by měla Olomouc problém.

58:51
    Pražané vyhráli vhazování ve vlastním pásmu a mohou zaútočit.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Hra pokračuje i s Havlem. Skončí zápas po šedesáti minutách remízou, nebo se podaří některému z týmů rozhodnout ještě před sirénou?

57:34
    Po střetu s protihráčem zůstal ležet Josef Havel v brankovišti. Brankář Engineers vypadá otřesen, už je ale na nohou.

56:12
    V závěru se hraje poměrně tvrdě. K vidění bylo několik hraničních zákroku, rozhodčí ale nechávají hru plynout.
    54:55 PĚCHA - 4:4

54:55
    Hanáci se dostali do přečíslení dva na jednoho. Zmeškal předložil z pravé strany kotouč před odkrytou klec MARTINU PĚCHOVI a kapitán Univerzity Palackého se nemýlil. Je srovnáno! Asistence: Lukáš Zmeškal, Dominik Dubovči.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 30. Vobořil (Burda, Raiterman), 34. Najman (Vobořil), 35. Matějka, 48. Blažek – 20. Zmeškal (Vaňo), 25. Vaňo (Pěcha), 48. Sup (Pírek, Rosecký), 55. Pěcha (Zmeškal, Dubovči), 61. Dubovči (Rimmel, Kuchař)

ČVUT Engineers Prague: Havel (Mann) – Vobořil, Horský, J. Najman, Šonský, Raiterman, Klement, Kubata, Janásek (C) – Fabiánek, Hynek, Tvrdoň, Březina, M. Najman, Bečvář, Blažek, Burda, Matějka, Slavata, Adamec, Janiurek. Trenér: Daniel Fuks.
    HC Univerzita Palackého v Olomouci: Novotný (Kašpárek) – Veselský, Fojtášek, Holiš, Janků (A), Kuchař, Pírek, Dubovči – Vaňo, Zmeškal, Rimmel, Skopal (A), Palička, Rosecký, Pěcha (C), Sup. Trenér: Michal Janeček.

Rozhodčí: Jebavý – Stacho, Jurak.