Kajrat – Omonia Nikósie 0:0 (kon.) | Karabach – Basilej 0:0 (kon.) | Mura – Arnhem 0:2 (kon.)
Rennes – Tottenham 2:2 (kon.) | Slavia – Union Berlín 3:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Kodaň 1:3 (kon.)
Flora – Gent 0:1 (kon.) | Helsinki – Linz 0:2 (kon.) | Lincoln – PAOK 0:2 (kon.)
Famagusta – Partizan Bělehrad 0:2 (kon.) | AS Řím – CSKA Sofia 5:1 (kon.) | Bodö/Glimt – Zorja Luhansk 3:1 (kon.)
Jablonec – Kluž 1:0 (kon.) | Randers – Alkmaar 2:2 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
1:3 (1:2)
FC Kodaň
Čtvrtek 16.09.2021, 18:45 • Národný futbalový štadión, Bratislava (SVK) • Evropská konferenční liga • Skupina F

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou. (20:45:58)

Bratislavský klub se za dva týdny představí na stadionu řeckého PAOKu Soluň. Kodaň bude v domácím prostředí hostit papírově nejslabší tým skupiny – gibraltarský Lincoln.

Slovan tak vstoupil do skupinové fáze Evropské konferenční ligy porážkou. Kodaň sice po dlouhých 412 minutách inkasovala, nakonec ale zaznamenala už svou devátou soutěžní výhru v řadě.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 9:11.

Nakonec už se tak nestalo. Rozhodčí Fabbri foukl naposledy do píšťalky a ukončil tak zápas, v němž fotbalisté favorizované Kodaně porazili bratislavský Slovan 3:1.

Třináctinásobný dánský mistr šel ve slovenské metropoli do vedení v 18. minutě, kdy se po rohovém kopu z pravé strany prosadil hlavou Jonas Wind. O tři minuty později se zrodila dost podobná situace na opačném konci hrací plochy. Po centru z levé strany hlavičkoval na zadní tyč Ezekiel Henty. Nerozhodný stav vydržel do 41. minuty. Pak obrana Slovanu nezpracovala balon na polovině hřiště a hosté se hnali do brejku dva na brankáře. Biel našel pod sebou napravo Jense Stageho a ten neměl problém nasměrovat merunu do úplně odkryté klece.

Rozhodující zlom nastal v 68. minutě. Zmrhal fauloval v šestnáctce Dikse a Kodaň kopala penaltu. Jonas Wind poslal z puntíku přízemní střelu k levé tyči, zatímco Chovan se hodil napravo. Slovan měl ve zbytku utkání územní převahu, žádnou vážnou možnost ke zdramatizování klání si ale nevytvořil. Definitivní pojistku mohl naopak přidat v 81. minutě střídající Höjlund, tečovanou ránu ale vyrazil Chovan na roh.

90+5

90+4
    Andri Baldursson zahrál rukou. Slovan má zřejmě poslední možnost zaútočit.

90+4
    Dlouhý nákop Slovanu dohopsal až ke Kamilu Grabarovi. Ten rychle rozehrál.

90+3
    Fotbalisté Kodaně uklidňují hru a kombinují s balonem na vlastní polovině.

90+2
    První Kashiův centr z pravé strany byl zblokován. O chvíli později si dal domácí bek repete. Grabarovi míč vypadl z rukavic, nakonec ho ale zpacifikoval.

90+1
    Zápas bude nastaven o čtyři minuty.

90
    Hosté podnikli útok do rozhozené obrany Slovanu. Nadějnou akci zazdil Andri Baldursson přetaženým centrem z pravé strany, kterým hledal Kamila Wilczeka.

89
    Andri Baldursson poslal u postranní čáry k zemi Filipa Lichého. Podle rozhodčího o faul nešlo, Slovan bude pouze vhazovat.

88
    Ísak Bergmann Jóhannesson chtěl rychlou přihrávkou vysunout za obranu Kamila Wilczeka. Počínal si ale hodně unáhleně.