Novosibirsk – Magnitogorsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 7:3 (kon.) | Jaroslavl – Viťaz 2:3 (kon.)

Česká & slovenská stopa

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista. (16:54:52)

Dnešní utkání sledovalo 3140 diváků.

Statistické okénko

Střely na bránu: 31 – 24
    Přesilová hra: 1/5 – 1/3
    Trestné minuty: 8 – 33
    Vyhraná vhazování: 30 – 30

Je dobojováno! Metallurg potvrdil roli favorita a natáhl svou vítěznou šňůru již na šest utkání. Neměl to ale vůbec jednoduché, Sibir si totiž počínal velmi dobře. O výsledku rozhodla druhá třetina, v níž hosté udeřili třikrát. Skvělý výkon navíc podal Jussi Olkinuora, jenž si brousil zuby na druhé čisté konto za sebou.

59:56
    Jussi Olkinuora ještě musel vytáhnout svou lapačku. Nic se ale už nezmění.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:55
    Tým Metallurg Magnitogorsk hraje v plném počtu.

57:40
    Novosibirsk samozřejmě pokračuje v početní výhodě. Zkusí to domácí ještě bez brankáře?
    57:22 Alexej KRUČININ - 1:3

57:22
    Sibir právě vstřelil branku!
    Tak domácí hokejisté se přece jen dočkali! Puk se odrazil od zadního mantinelu přesně na hokejku ALEXEJE KRUČININA, jenž se trefil pod horní tyč. Jeho první gól od 12. září 2020! Asistence: Nikita Jefremov, Nikolaj Děmidov.

56:58
    Hosté to zvládají s velkým přehledem. Z tribun se začíná ozývat pískot.

56:16
    Jegor Jakovlev obral soupeře o kotouč, jeho spoluhráči se pak postarali o vyhození.

55:55
    Tým Sibir Novosibirsk hraje v plném počtu.

55:22
    Nikita Jefremov se již brzy vrátí z trestné lavice. Podaří se Sibiru alespoň očarovat kouzlo finského brankáře?

54:00
    Dvě minuty se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Poté by si domácí měli zahrát tři minuty v přesilové hře.

53:55
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Jefremov – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Goldobin – 5 min., kopnutí + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Danila Jurov.

53:00
    Jussi Olkinuora sebral kotouč do své rukavice. Do konce třetí periody zbývá přesně sedm minut.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 58. Kručinin (Jefremov, N. Děmidov) – 27. Nikoncev, 33. Čibisov (Pašnin, Košelev), 37. Korosteljov (Karpov, Maillet)

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – Jermakov, N. Děmidov, D. Bodrov (A), Jefremov, T. Murphy, Ilja Morozov, J. Alanov – Litovčenko, Pjanov, O. Li (C) – Wedin, Golubev, Kručinin – Šarov, N. Shore, Milovzorov (A) – A. Jakovlev, V. Komarov, Setdikov – Ovčinnikov.
    Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – J. Jakovlev (C), Zemčonok, Makljukov, Hultström, Pašnin (A), Minulin, Nikolajev – Čibisov, Currie (A), Košelev – Leipsic, Maillet, Nikoncev – Goldobin, Zernov, Karpov – Korosteljov, Jurov, Akolzin – Korobkin.

Rozhodčí: Bělov, Hribik – Viljugin, Šišlo