Novosibirsk – Magnitogorsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 7:3 (kon.) | Jaroslavl – Viťaz 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 2:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Středa 22.09.2021, 14:30 • Sibir Arena, Novosibirsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

VÍTEJTE U ON-LINE PŘENOSU Z KHL!

Zdravíme všechny fanoušky ledního hokeje! Středeční hrací den v Kontinentální hokejové lize nabídne čtyři utkání. Zde budete moci sledovat on-line přenos z duelu mezi týmy Sibir Novosibirsk a Metallurg Magnitogorsk. Úvodní buly je na programu již ve 14 hodin a 30 minut. Příjemnou zábavu!

SIBIR NOVOSIBIRSK

Sibir v pondělí zdolal na domácí půdě Kunlun fotbalovým výsledkem 1:0, čímž utnul sérii tří porážek. Hrdinou utkání se stal Fin Harri Säteri, jenž pochytal všech 22 střel soupeře. Jedinou branku pak vsítil Švéd Anton Wedin, pro kterého se jednalo o premiérovou trefu v KHL. Novosibirsk však tímto zapsal teprve druhou výhru v této sezoně.

METALLURG MAGNITOGORSK

Metallurg se naopak veze na vítězné vlně. V pondělí uspěl s čistým štítem na vladivostockém ledě a slavil již pátou výhru za sebou. V minulých pěti utkáních navíc nasázel soupeřům hned 26 gólů, v KHL není lepšího týmu v počtu vstřelených branek. Naváže Magnitogorsk na skvělou formu i v Novosibirsku?

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – Jermakov, N. Děmidov, D. Bodrov (A), Jefremov, T. Murphy, Ilja Morozov, J. Alanov – Litovčenko, Pjanov, O. Li (C) – Wedin, Golubev, Kručinin – Šarov, N. Shore, Milovzorov (A) – A. Jakovlev, V. Komarov, Setdikov – Ovčinnikov.

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – J. Jakovlev (C), Zemčonok, Makljukov, Hultström, Pašnin (A), Minulin, Nikolajev – Čibisov, Currie (A), Košelev – Leipsic, Maillet, Nikoncev – Goldobin, Zernov, Karpov – Korosteljov, Jurov, Akolzin – Korobkin.

Rozhodčí: Bělov, Hribik – Viljugin, Šišlo.

Kdo se dnes postaví do brankoviště?
    (Pozn.: Statistické údaje jsou z tohoto ročníku KHL.)

Anton Krasotkin – Sibir Novosibirsk
    → bilance 0-1-0, průměr 3,63, úspěšnost 86,7 %, SO 0

Jussi Olkinuora – Metallurg Magnitogorsk
    → bilance 6-0-0, průměr 1,74, úspěšnost 94,3 %, SO 2

00:01

00:04
    Hosté uspěli na vhazování a mají tak možnost založit první útočnou akci.

00:29
    Semjon Košelev nahazoval touš od modré čáry, jenže ten skončil na zadním mantinelu.

00:54
    Hostující kapitán Jegor Jakovlev vyčkává s pukem za vlastní bránou, oba týmy poprvé střídají.

01:20
    Sibir poprvé v útočném pásmu a Anton Wedin hned zkoušel své štěstí z levého kruhu.

01:44
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., krosček).

01:51
    Trevor Murphy se krátce po vhazování odhodlal ke střele od modré čáry, která ovšem neprošla.

02:23
    Metallurg dostal kotouč do středního pásma a může tak alespoň částečně vystřídat svou bránící čtveřici.

02:42
    Jussi Olkinuora měl připravenou svou lapačku proti dalšímu střeleckému pokusu z hole Antona Wedina.

03:05
    Začala už druhá minuta z trestu Jegora Jakovleva. Domácí hokejisté nyní musí začínat od vlastního brankáře.

03:41
    V závěru oslabení útočil po levé straně Pavel Akolzin, jenž i zaměstnal Antona Krasotkina.

03:44
    Tým Metallurg Magnitogorsk hraje v plném počtu.

04:18
    Hosté odehráli kotouč na zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí zpátky před Jussiho Olkinuoru.

05:43
    Andrej Čibisov se před bránou snažil tečovat střelu spoluhráče od levého mantinelu, avšak nepochodil.

06:02
    Po tvrdém hitu Andreje Čibisova zůstal ležet u mantinelu Denis Bodrov. Sudí se jdou ještě poradit, zda se přece jen nebude vylučovat.

06:02
    Budeme pokračovat v plném počtu. Vhazuje se ve středním pásmu.

06:49
    Anton Krasotkin má touš ve svém držení. Následuje první komerční přestávka.

07:01
    Brendan Leipsic při pokusu o střelu zlomil svou hokejku a musí tak na střídačku pro novou.

07:06
    Střely na bránu: 6 – 2

08:04
    Metallurg v úvodních minutách přece jen tahá za kratší konec...

08:25
    Zakázané uvolnění v podání Magnitogorsku. Jussi Olkinuora si bude muset dávat pozor.

08:53
    Třetí formace Novosibirsku se drží v útočném pásmu. Ke střele se ale zatím nedostala.

09:16
    Na opačné straně kluziště zahrozil Josh Currie, jenž těsně přestřelil domácí bránu.

11:05
    Puk skončil v kalhotách hostujícího útočníka. Pokračovat budeme po komerční přestávce.

11:07
    Vhazovalo se po levé ruce finského brankáře ve službách Metallurgu.

11:38
    Anton Krasotkin si trochu zahrával s rozehrávkou. Domácí hokejisté raději poslali kotouč na icing.

11:58
    Nikolaj Děmidov řídil další útočnou akci Sibiru. Jussi Olkinuora má rozhodně o zábavu postaráno.

12:11
    Střely na bránu: 8 – 4

12:52
    Hosté vybojovali touš za klecí soupeře, jenže vzápětí se připravili o útočné pásmo.

13:40
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Korosteljov – 2 min., držení).

13:45
    Sibir si svou aktivitou vybojoval druhou přesilovou hru. Bude tentokrát úspěšnější?

14:41
    Trevor Murphy vybídl ke střele Jegora Milovzorova, jehož pokus však zblokoval první bránící hráč.

15:32
    Trevor Murphy to vzal tentokrát na sebe, avšak trefil clonícího spoluhráče.

15:40

16:24
    Maxim Karpov se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale jeho akce neměla dlouhého trvání.

17:07
    Anatolij Nikoncev pálil z dobré střelecké pozice jen do levého betonu Antona Krasotkina.

17:14
    Novosibirsku nevyšel přechod do útočného pásma, čároví rozhodčí odpískal ofsajd.

18:00
    Vjačeslav Litovčenko se obětavě položil do střeleckého pokusu Andreje Čibisova.

18:53
    Anton Wedin se dostal do menší potyčky s Michailem Pašninem. Vylučovat se ale nebude.

18:53
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Goldobin – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:52
    Oleg Li se prokličkoval zpět do útočného pásma, hostující obrana jej ale k ničemu nepustila.

20:00

V úvodní periodě jsme žádnou branku neviděli, oba maskovaní muži však museli předvést své umění. Novosibirsk měl k dispozici dvě přesilové hry a na začátku druhého dějství bude dohrávat další početní výhodu. Dočkáme se v prostřední třetině nějakého gólu?

20:03
    Nikolaj Goldobin zůstane na trestné lavici ještě 50 vteřin. Pokud samozřejmě domácí nevstřelí branku...

20:38
    Novosibirsku se nedaří usadit v útočném pásmu. Zdá se, že hosté zvládnou i třetí oslabení.

20:53

21:33
    Jussi Olkinuora měl nyní velké štěstí! Alexej Jakovlev se prokličkoval s kotoučem do ohně a trefil horní tyč.

21:56
    Na opačné straně kluziště se tlačil před bránu Andrej Čibisov. Domácí klec pak vypadla ze svého postavení.

22:05
    Touš opustil hrací plochu. Následuje další vhazování po levé ruce Antona Krasotkina.

22:38
    Sibir pokračuje ve velmi dobrém tempu. Ke střele se dostal Ilja Morozov a též Trevor Murphy.

23:15
    Andrej Čibisov je v tomto utkání hodně vidět. Střelou od levého mantinelu však nezaměstnal domácího brankáře.

24:07
    Domácí se málem dostali do přečíslení dva na jednoho. Jussi Olkinuora raději schoval touš do své rukavice.

25:15
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Zernov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

25:15
    Po komerční přestávce uvidíme již čtvrtou přesilovou hru Novosibirsku.

25:24
    Metallurgu se na úvod podařilo vyhodit touš až k bráně soupeře.

26:06
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté při vlastním oslabení otevírají skóre tohoto utkání! Hokejisté Novosibirsku si nerozuměli při přechodu do útočného pásma, čehož rychle využil ANATOLIJ NIKONCEV, jenž střílel na vyrážečku. Jeho pátý gól v této sezoně – 0:1! Bez asistence.
    26:06 Anatolij NIKONCEV - 0:1

26:48
    Rychlou kombinaci zakončoval od modré čáry Trevor Murphy. Hostující gólman však zůstal bez práce.

27:15

27:36
    Střely na bránu: 14 – 10

28:24
    Na obou stranách byl v krátkém sledu odpískán ofsajd.

28:36
    Hra je znovu přerušena. Tentokrát byl odpískán icing na straně Magnitogorsku.

29:43
    Pomalu se blížíme do poloviny tohoto utkání. Zatím jedinou trefu má na svědomí Anatolij Nikoncev, jenž skóroval při vlastním oslabení.

31:06
    Linus Hultström napřáhl k ostré ráně od modré čáry, kterou Anton Krasotkin vyrazil před sebe.

32:14
    Už více než tři minuty se hraje bez přerušení. Metallurg nyní přehrává svého soupeře.

32:22
    O pouhých osm vteřin později je hra konečně přerušena, a proběhnout tak může další komerční přestávka.

32:31
    Střely na bránu: 14 – 13

32:44
    Magnitogorsk vede o dva góly! ANDREJ ČIBISOV, který dnes hraje velmi dobré utkání, se natlačil před bránícího Andreje Jermakova a překonal též Antona Krasotkina v bráně Sibiru. 0:2! Asistence: Semjon Košelev.
    32:44 Andrej ČIBISOV - 0:2

33:46
    Třetí zásah Metallurgu mohl přidat Denis Zernov, jenž ovšem mířil bekhendem z těsné blízkosti nepřesně.

34:49
    Nepřesná rozehrávka v podání hostujícího týmu končí na icingu.

35:31
    Velkou šanci měli také domácí hokejisté. Po střele Jegora Alanova zazvonila branková konstrukce.

35:57
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Denis Golubev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

36:00
    Magnitogorsk má k dispozici první přesilovou hru v tomto utkání. Navýší hosté svůj náskok?

36:20
    Tak to bylo docela rychlé! Moc pěknou kombinaci zakončoval z mezikruží NIKITA KOROSTELJOV. Pro domácího brankáře nezáviděníhodná situace. 0:3! Asistence: Maxim Karpov, Philippe Maillet.
    36:20 Nikita KOROSTELJOV - 0:3

38:23
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Trevor Murphy – 2 min., podrážení).

38:35
    Střelecký pokus Linuse Hultströma od modré čáry domácího maskovaného muže nezaměstnal.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

40:00

Po čtyřiceti minutách svítí na výsledkové tabuli skóre 0:3. Kdo by to byl čekal... Vždyť Sibir navázal na velmi dobré tempo i ve druhé třetině, jenže recept na finského brankáře ve službách Metallurgu zatím nenašel.

Střely na bránu: 18 – 16
    Přesilová hra: 0/4 – 1/1
    Trestné minuty: 4 – 8
    Vyhraná vhazování: 20 – 24

40:01

40:23
    Tým Sibir Novosibirsk hraje v plném počtu.

40:36
    Domácí přečkali pár vteřinek v oslabení a nyní už mohou pomýšlet na první zásah. Po icingu se vhazuje po pravé ruce Jussiho Olkinuory.

41:06
    Alexej Kručinin dotíral před bránou soupeře. Jussi Olkinuora rychle schoval touš pod svou lapačku.

42:09
    Jegor Milovzorov nabral velmi dobrou rychlost, jenže podklouzl a tím útočná akce Sibiru skončila.

43:14
    Anton Krasotkin neměl žádný problém s nahozením Nikolaje Goldobina od pravého mantinelu.

44:10
    Brendan Leipsic s Anatolijem Nikoncevem už zaměstnali domácího brankáře o trochu víc. Skóre se však nemění.

46:52
    Danila Jurov zkusil své štěstí z levého kruhu, avšak minul tři tyče. Už téměř šest minut se hraje bez přerušení.

47:19
    Až nyní si Jussi Olkinuora vynutil přerušení hry. Proběhne první komerční přestávka ve třetí periodě.

47:56
    Střely na bránu: 23 – 19

48:10
    Brendan Leipsic pomohl svému gólmanovi, když se položil do střeleckého pokusu soupeře od modré čáry.

49:06
    Alexandr Šarov se hezky prokličkoval do útočné třetiny, ale marně hledal volné spoluhráče před bránou.

49:45
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Denis Golubev – 2 min., podrážení).

49:52
    Brendan Leipsic hned vyzkoušel levý beton domácího maskovaného muže.

50:24
    Anton Krasotkin čelil dalšímu ataku. Tentokrát to na něj zkoušel Denis Zernov.

51:28
    Linus Hultström nemířil přesně od modré čáry. Přesilová hra Magnitogorsku se blíží ke svému konci.

51:45

52:03
    Domácí přečkali druhé oslabení za sebou, jenže času na vyrovnání už moc nemají.

52:30
    Po poslední komerční přestávce se bude vhazovat po pravé ruce Jussiho Olkinuory.

52:46
    Střely na bránu: 27 – 22

53:00
    Jussi Olkinuora sebral kotouč do své rukavice. Do konce třetí periody zbývá přesně sedm minut.

53:55
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Jefremov – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Goldobin – 5 min., kopnutí + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Danila Jurov.

54:00
    Dvě minuty se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Poté by si domácí měli zahrát tři minuty v přesilové hře.

55:22
    Nikita Jefremov se již brzy vrátí z trestné lavice. Podaří se Sibiru alespoň očarovat kouzlo finského brankáře?

55:55

56:16
    Jegor Jakovlev obral soupeře o kotouč, jeho spoluhráči se pak postarali o vyhození.

56:58
    Hosté to zvládají s velkým přehledem. Z tribun se začíná ozývat pískot.

57:22
    Sibir právě vstřelil branku!
    Tak domácí hokejisté se přece jen dočkali! Puk se odrazil od zadního mantinelu přesně na hokejku ALEXEJE KRUČININA, jenž se trefil pod horní tyč. Jeho první gól od 12. září 2020! Asistence: Nikita Jefremov, Nikolaj Děmidov.
    57:22 Alexej KRUČININ - 1:3

57:40
    Novosibirsk samozřejmě pokračuje v početní výhodě. Zkusí to domácí ještě bez brankáře?

58:55

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:56
    Jussi Olkinuora ještě musel vytáhnout svou lapačku. Nic se ale už nezmění.

Je dobojováno! Metallurg potvrdil roli favorita a natáhl svou vítěznou šňůru již na šest utkání. Neměl to ale vůbec jednoduché, Sibir si totiž počínal velmi dobře. O výsledku rozhodla druhá třetina, v níž hosté udeřili třikrát. Skvělý výkon navíc podal Jussi Olkinuora, jenž si brousil zuby na druhé čisté konto za sebou.

Střely na bránu: 31 – 24
    Přesilová hra: 1/5 – 1/3
    Trestné minuty: 8 – 33
    Vyhraná vhazování: 30 – 30

Dnešní utkání sledovalo 3140 diváků.

Česká & slovenská stopa

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista. (16:54:52)
    Magnitogorsk zvítězil v Novosibirsku poprvé od roku 2017

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 58. Kručinin (Jefremov, N. Děmidov) – 27. Nikoncev, 33. Čibisov (Pašnin, Košelev), 37. Korosteljov (Karpov, Maillet)

Rozhodčí: Bělov, Hribik – Viljugin, Šišlo