Topoľčany – Pov. Bystrica 0:0 (zruš.) | Humenné – Levice 4:1 (kon.) | Dubnica – Trnava 6:5 (kon.)
Martin – Žiar nad Hronom 1:4 (kon.)
TSS GROUP Dubnica
6:5 (1:2, 4:1, 1:2)
HK Gladiators Trnava
sk Středa 22.09.2021, 18:00 • Zimný štadión Dubnica nad Váhom • 1. liga (SR) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu zo zápasu TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. Dnes sa proti sebe postavia hokejisti z Dubnice, ktorí privítajú na svojom štadióne Trnavu.

Obidva tímy odohrali generálky proti slovenskej reprezentácii do 18 rokov. Dubnica zvíťazila 3:2 po nájazdoch, Trnavčania vyhrali vysoko 10:3. Liga je však o niečom úplne inom. Preto sa pohodlne posaďte a vychutnajte si dnešný zápas v našej prítomnosti.

Úvodné zostavy:

TSS GROUP Spartak Dubnica: Gabriš (Ma. Kristín) – Jarábek, Mikuš, Cebák, Dubeň, Trška, Janík, Putala, Miklovič – Sojčík, Ďuriš, Mi. Kristín – Síkela, Ondruš, Andrisík – Tábi, Hegyi, Haščák – Maniaček, Vaňo, Korbel

HK Gladiators Trnava: Hollý (Rekoš) – Schmidt, Rašin, Semaňák, Vuorijärvi, Hajda, Kliment, Pejkovič, Poldruhák – Jurák, Holovič, Okoličány – Antonov, Kukumberg, Miklík – Ružek, Kupka, Šandor – Litavec, Adamčík, Mrava

Rozhodca: Branislav Píšťanský – Ľubomír Danko, Adam Rehák.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:07
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Nico Vuorijärvi – 2 min., sekanie).

01:07
    Prvé vhadzovanie prebiehalo pred bránkou Trnavy. Vyhrali ho domáci, ktorí sa usadili v pásme súpera.

02:21
    Zápas začal opatrne. Puk zatiaľ mení často svojho majiteľa.

03:07
    Trnavčania sa dokázali ubrániť presilovej hre súpera bez akýchkoľvek problémov.

04:54
    Po strele od modrej končí puk v moci brankára Trnavy.

05:06
    Dubnica dáva gól! Gól strelil MIROSLAV KRISTÍN, ktorý sa dostal do situácie zoči voči hosťujúcemu brankárovi a nemýlil sa. Asistencie: Oliver Ďuriš.
    05:06 Miroslav KRISTÍN - 1:0

06:11
    Na prvý gól sme teda dlho nečakali. Domáci celok ide do vedenia a bude sa mu dýchať o niečo lepšie.

07:10
    Po zákroku hosťujúceho brankára bude nasledovať vhadzovanie po jeho pravici.

07:33
    Identická situácia sa odohrala aj o pár sekúnd neskôr.

08:36
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Peter Mikuš – 2 min., krosček).

09:52
    Trnava dala gól!
    Gól strelil ALEX FRANTIŠEK KUPKA. Ten dokázal doraziť puk do odkrytej bránky, kde bol ležiaci bezmocný Gabriš. Asistencie: Dávid Schmidt, Alex František Kupka
    09:52 Alex František Kupka - 1:1

11:26
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Oliver Ďuriš – 2 min., sekanie).

12:29
    Trnavčania prvú presilovú hru využili. Uvidíme, či sa im to podarí aj na druhýkrát.

13:26
    Dubničania sú už v plnom počte.

14:59
    Záverečná päťminútovka prvej tretiny je v plnom prúde.

15:48
    Od modrej napriahol Schmidt, ale jeho projektil nenašiel cestu k domácemu brankárovi.

16:38
    Obrovská šanca Vladimira Antonova! Ten sa z ničoho nič ocitol pred brankárom, no svoj blafák zakončil len do žrde.

17:49
    Trnava má teraz navrch. Dokazuje to aj ich ďalšie zakončenie, po ktorom bude nasledovať vhadzovanie po ľavej ruke domáceho brankára.

19:01
    Záverečná minúta prvej tretiny je už v plnom prúde.

19:59
    Gól strelil MICHEL MIKLÍK. Ten bol na konci biliardovej akcie, ktorú zakončil strelou do odkrytej bránky. Asistencie: Nico Vuorijärvi, Vladimir Antonov.
    19:59 Michel MIKLÍK - 1:2

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je úspešne za nami. Do rýchleho vedenia išli domáci, no na konci úvodnej časti je stav opačný. Zápas je však veľmi vyrovnaný a dramatický, a preto sa máme vo zvyšných tretinách na čo tešiť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:46
    Trnavská bránka je posunutá. Domáci sa dožadujú vylúčenia za zdržiavanie, ale ich prosby pravdepodobne nebudú vyslyšané.

22:27
    Teraz sa hrá dlhší čas bez prerušenia. Aktívnejší sú zatiaľ domáci.

23:11
    Trma vrma v bránkovisku hosťujúceho tímu končí úspešným zákrokom brankára Hollého.

23:35
    Po trnavskom ofsajde sa presunie hra do stredného pásma.

24:33
    Aj naďalej sa odohráva prostredná tretina prevažne pred bránkou Trnavy.

25:38
    Po peknom zákroku Hollého sa bude vhadzovať po jeho pravici.

26:37
    Do pásma súpera nazreli aj hostia, ale príliš dlho sa tu nezdržali.

27:09
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Marcel Holovič – 2 min., vrazenie na mantinel).

28:02
    Mikuš napriahol od modrej, ale triafa len zadný mantinel.

28:49
    Najväčšiu šancu presilovej hry mal zatiaľ Síkela, no svoj samostatný nájazd nevyužil.

28:59
    Dubnica dáva gól! Gól strelil FILIP ONDRUŠ. Hosťujúci brankár neudržal strelu od modrej. Puk mu vypadol a ten poľahky dorazil do bránky zakončujúci hráč. Asistencie: Matej Síkela, Juraj Cebák.
    28:59 Filip ONDRUŠ - 2:2

30:00
    V polovičke zápasu je teda stav opäť nerozhodný.

30:27
    Gól strelil SAMUEL KLIMENT, ktorý dostal prihrávku pred bránku a z bezprostrednej blízkosti ju pretavil na presný zásah. Asistencia: Vladimir Antonov.
    30:27 Samuel KLIMENT - 2:3

31:16
    Vyrovnaný stav príliš dlho netrval a opäť vyhrávajú hostia z Trnavy. Uvidíme, či budú mať opäť Dubničania viac z hry.

33:04
    Dubnica dáva gól! Gól strelil OLIVER ĎURIŠ. Ten sa rútil do samostatného nájazdu a zoči voči hosťujúcemu brankárovi sa nemýlil. Asistencie: Peter Sojčík, Miroslav Kristín.
    33:04 Oliver ĎURIŠ - 3:3

33:25
    Dubnica dáva gól! Gól strelil FILIP ONDRUŠ. Dubnica teraz ťažila zo zaváhania súpera, čo vyústilo do presného zakončenie k žrdi. Asistencie: Matej Síkela, Martin Andrisík
    33:25 Filip ONDRUŠ - 4:3

34:50
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (David Janík – 2 min., sekanie).

35:27
    Druhá tretina je zatiaľ poriadne vzrušujúca. Oko diváka si však sťažovať nemôže.

36:50
    Dubnica je už v plnom počte.

37:05
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Martin Semaňák – 2 min., nedovolené bránenie).

38:01
    Dubnica je usadená v pásme súpera, kde sa bude snažiť využiť presilovú hru.

39:05
    Trnava hrá už v plnom počte.

39:59
    Dubnica dáva gól! Teraz brankár Trnavy nevedel, kde je puk, čo dokázal využiť OLIVER ĎURIŠ a prepasíroval puk do bránky súpera. Asistencie: Peter Sojčík, Miroslav Kristín.
    39:59 Oliver ĎURIŠ - 5:3

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredná tretina je úspešne za nami. Domáci dokázali dokonalo otočiť priebeh stretnutia a vďaka štyrom gólom sú vo vedení o dva góly. Šialená druhá tretine priniesla 5 gólov. Uvidíme, či sa nechá záverečná tretina zahanbiť.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:38
    V krátkom časovom slede vychytal Hollý dve zakončenia domácich.

41:55
    Aj v záverečnej tretine sú o niečo aktívnejší hokejisti z domáceho tímu.

42:14
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Adam Poldruhák – 2 min., hákovanie).

43:37
    Dubnica dáva gól! Gól strelil MATEJ SÍKELA, ktorý po spätnej prihrávke prepálil trnavského brankára. Asistencie Lukáš Dubeň.
    43:37 Matej SÍKELA - 6:3

45:00
    Štvrťhodinu pred koncom zápasu vedú domácim rozdielom triedy.

45:36
    Hollý teraz včas vyštartoval proti puku, ktorý drží pevne v moci.

46:33
    Dubničania si naďalej užívajú zápas. Potvrdzuje to aj zisk ďalšieho vhadzovanie pred bránkou súpera.

48:02
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Dominik Hegyi – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

48:37
    Trnavčania sa blysli ukážkovou presilovkovou akciou, na konci ktorej vsietil gól tvrdou ranou DÁVID OKOLIČÁNY. Asistencie: Roman Jurák, Dávid Schmidt.
    48:37 Dávid OKOLIČÁNY - 6:4

51:09
    Gól strelil DÁVID OKOLIČÁNY, ktorý ťažil z nádhernej individuálnej akcie svojho spoluhráča, kedy len dorazil puk do prázdnej bránky. Asistencie: Roman Jurák.
    51:09 Dávid OKOLIČÁNY - 6:5

52:06
    Razom je zápas dramatický, keď je rozdiel už len jednogólový.

53:27
    Trnavčania majú teraz jednoznačne navrch a dvomi rýchlymi gólmi sú mimoriadne povzbudení.

55:01
    Záverečných päť minút dnešného zápasu je v plnom prúde. Teda ak nebudeme svedkami predĺženia.

56:17
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Dávid Okoličány – 2 min., nedovolené bránenie).

56:46
    Dubnica má teraz veľkú výhodu, a to, že sa môže na minimálne dve minúty usadiť v pásme súpera.

57:48
    Po zblokovanom pokuse sa podarilo Trnavčanom vyhodiť puk cez všetky čiary.

58:17
    Počet mužov na ľadovej ploche je opäť vyrovnaný.

59:01
    Dubnicu delí od plného bodového zisku už len minúta. Trnava to pravdepodobne skúsi ešte bez brankára.

Dnešný duel je úspešne za nami. Trnava síce prvú a tretiu tretinu vyhrala v pomere 2:1, no v prostrednej časti zabrali naplno domáci a vyhrali ju 4:1. Aj preto sa v celkom súčte 6:5 radujú z víťazstva práve Dubničania. Oko diváka sa nemohlo sťažovať, pretože sme boli svedkami mimoriadne vyrovnaného zápasu. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (20:18:22)

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 6. Kristín (Ďuriš), 29. Ondruš (Síkela, Cebák), 34. Ďuriš (Sojčík, Kristín), 34. Ondruš (Síkela, Andrisík), 40. Ďuriš (Sojčík, Kristín), 44. Síkela (Dubeň) – 10. Kupka (Schmidt, Kupka), 20. Miklík (Vuorijärvi, Antonov), 31. Kliment (Antonov), 49. Okoličány (Jurák, Schmidt), 52. Okoličány (Jurák)

TSS GROUP Dubnica: Gabriš (Ma. Kristín) – Jarábek, Mikuš, Cebák, Dubeň, Trška, Janík, Putala, Miklovič – Sojčík, Ďuriš, Mi. Kristín – Síkela, Ondruš, Andrisík – Tábi, Hegyi, Haščák – Maniaček, Vaňo, Korbel

Rozhodčí: Branislav Píšťanský – Ľubomír Danko, Adam Rehák