Topoľčany – Pov. Bystrica 0:0 (zruš.) | Humenné – Levice 4:1 (kon.) | Dubnica – Trnava 6:5 (kon.)
Martin – Žiar nad Hronom 1:4 (kon.)
konec
HK VITAR Martin
1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
HK Indian Žiar nad Hronom
sk Středa 22.09.2021, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 1. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vyjadrenia po zápase:

  Norbert Javorčík (tréner HK Indian Žiar nad Hronom): "Z našej strany môžeme hovoriť o dobrom vstupe do sezóny. Sme radi, že sa to podarilo. Úvodná tretina bola z našej strany asi najnervóznejšia. Bola poznačená nielen tým, že sme nováčikom, ale aj tým, že mnoho hráčov hralo po dlhšom čase nejakú súťaž. Nie sme etablovaný prvoligový tím a máme niekoľko hráčov, ktorí uplynulý rok súťažne nehrali. Prejavovalo sa to prakticky celý zápas. Druhá tretina bola z našej strany najlepšia, aj z tohto dôvodu, že sme boli mimoriadne efektívni. Kontrolovali sme puk, čím by sme sa chceli prezentovať aj v ďalších zápasoch. V tretej tretine nás súper dostal pod tlak. Jednoduché situácie sme nezvládali dobre, na druhej strane celý zápas nás zdobila obetavosť a veľmi kvalitný výkon brankára Adama Trenčana. Obetavosť tímu, výkon brankára a efektívnosť – to boli atribúty, ktoré rozhodli o našom víťazstve.V tomto zápase sme sa určite nemohli nazvať farmárskym klubom. Keďže sme okrem Adama Trenčana a Jána Chlepčoka hrali s hráčmi Žiaru nad Hronom, označil by som náš výkon ako prvoligový. Na druhej strane, situácia vo Zvolene nebude vždy najružovejšia a tak chceme byť pripravení na to, aby sme mohli v prípade potreby tomuto tímu pomôcť. Žiar nad Hronom je v tejto sezóne postavený na vlastných hráčoch, hráči zo Zvolena, Juniorky či Dorastu však budú takisto dostávať dostatok priestoru na ľade. Marat Murtazin je pre nás hráčom základnej zostavy, boli by sme samozrejme veľmi radi, ak by svoj zručnostný potenciál v priebehu sezóny zúročil tak, že by sa z neho stal veľmi zaujímavý hráč aj pre vyššiu súťaž. O tom je ale ešte predčasné hovoriť, pred nami je veľa práce."

  Daniel Babka (tréner HK VITAR Martin): "Stretnutie poznačil začiatok, kedy sme v úvodnej minúte hry inkasovali gól. Najskôr sme síce trafili po buly bránkovú konštrukciu, súper na situáciu ale okamžite zareagoval a strelil gól. Podarilo sa nám vyrovnať, vyzeralo to, že by sme mohli dostať súpera pod tlak. Bolo to však vyrovnané. V druhej tretine sme inkasovali druhý a tretí gól po situáciách, kedy bol puk nastrelený na gólmana, pričom sme si nedokázali pokryť hráčov súpera. Pri štvrtom góle sme nedokázali dostať puk z obranného pásma, boli sme príliš vysunutí hore. Hostia ho pri napádaní zachytili a zvýšili na 4:1. Zostavu sme sa v tretej tretine snažili zredukovať na tri formácie aj napriek tomu, že máme viacero hráčov mimo zostavy. Hrali sme preto tak, ako sme to vedeli vyskladať. Žiaľ, nedokázali sme sa presadiť zo situácií, pri ktorých súper dokázal skórovať. Aj vtedy, ak puk predsa len padol za Trenčana, nemali sme akoby silu ho dotlačiť za čiaru. Čo sa týka jednoduchosti, neboli sme tak dôrazní, ako bol Žiar nad Hronom a preto sme si dnes nezaslúžili body. Každý hráč, ktorý nám chýba, je cítiť. Sú to všetko kľúčoví hráči, ak by nastúpili, padol by určite minimálne ďalší gól. Zápas by vyzeral úplne inak. V zakončení nám to nejde, jediné pozitívum bola naša hra v oslabeniach, počas ktorých sme neinkasovali gól. Je to ale jediné pozitívum v tomto zápase. Počas prípravy sme boli v plnšej zostave. Úvodný zápas sezóny býva nervózny, na hráčoch bola badať nervozita ešte vo včerajšom tréningu. Musia sa však naučiť hrať pod tlakom. Je to mladé mužstvo, ktoré sa musí formovať. Nesmú natoľko podliehať emóciám, keďže dva predchádzajúce dni bolo na nich vidieť rešpekt. V príprave proti Extraligistom nemali čo stratiť, mohli vypustiť paru pričom v zápasoch bolo cítiť energiu. Dnes to bolo z ich strany príliš kŕčovité."

  Lukáš Lunter (útočník HK Indian Žiar nad Hronom): "Sme radi, že po nevydarenej príprave to začalo konečne padať do bránky súpera. Takisto vyjadrujeme spokojnosť s tým, že sme dokázali určovať tempo hry. Je to pre nás ale ešte len prvý krok, prvý zápas – ideme preto ďalej. V druhej tretine sme robili to, čo od nás vyžadoval tréner. Tlačili sme sa do bránky, dávali sme si pozor na presilové hry súpera, uhrali sme čas v oslabení a zápas dohrali tak, ako sa patrí. Po nevydarených prípravných zápasoch sme si pred vstupom do sezóny povedali všetko dôležité. V tíme nemáme veľké mená, hrať musíme tímovo, vyšlo to už v prvom zápase. Výhoda domáceho prostredia nehrá v tejto sezóne rolu, my chceme hrať v každom zápase svoju hru. Ako tím ideme od zápasu k zápasu, ako jednotlivci chceme podávať čo najlepšie výkony."

  Matej Dírer (útočník HK VITAR Martin): "Vstup do sezóny nám nevyšiel podľa predstáv. Nedopadlo to tak, ako sme sa pripravovali. V úvode zápasu akoby sme zostali hlavami ešte v šatni. Čo sme si povedali, to sme nedokázali naplniť a z tohto pohľadu možno aj zaslúžené víťazstvo súpera. Dnes to bolo z našej strany trápenie. Bol to taký ten deň "Blbec". Z neúspechu sa musíme pozbierať, opätovne na sebe pracovať. Takáto prehra mrzí, je to neospravedlniteľné. V piatok musíme prehru odčiniť, byť mentálne silní. Dostali sme poriadnu facku, spolu s trénermi sa z nej musíme poučiť. Táto súťaž je v tejto sezóne iná. Každý súper je silný. Ak sme si mysleli, že keď sme s Extraligistami v príprave odohrali vyrovnané zápasy, tak to pôjde aj počas ročníka s tímami 1. ligy, tak sme sa mýlili. Hráči sa vedeli v príprave proti favoritom namotivovať, dnes všetko úsilie zostalo v šatni a do zápasu nastúpili úplne iní hráči. Máme mladý tím, je nás ale niekoľko skúsených hráčov, ktorí musíme pomôcť mladším. Zodvihnúť sa musíme sami, je to na nás ako tíme." (21:39:13)
   
  Víťazný vstup Žiaru nad Hronom do sezóny po víťazstve nad Martinom 1:4. Góly: 18. Dírer (Burzík, Pacalaj) – 1. Lunter (Gašpar), 27. Tatár (Rybnikár, Duran), 32. Srnka (Adamčík, Hús), 34. Chlepčok (Václav, Mihalík).
   
  Koniec zápasu.
   
  59:36
  Poliaček nad brankára. V závere ešte pokus domácich.
   
  58:49
  Nauš pred bránkou. Rybnikár sa mu snaží vypichnúť puk.
   
  58:17
  Domáci v plnom počte. Burzík na ľadovej ploche.
   
  58:06
  Dvořákom vyhodený puk. Cez všetky čiary.
   
  57:40
  Lunter v snahe získať puk. Bojuje oň aj po páde na ľad.
   
  57:06
  Hostia vyháňaní z pásma. Domáci si tak vydýchnu.
   
  56:21
  Hostia v plnom počte. Kobolka na ľadovej ploche.
   
  56:16
  Jakub Burzík (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.
   
  55:44
  Volko stráca puk. Následná strata pásma.
   
  55:16
  Gagnon sa vracia po vyhodený puk. Chlepčok to urobil najlepšie ako mohol.
   
  54:41
  Dvořákovi sa podarilo zachytiť puk. Veľa síl však domácich hráčov stojí opätovné ovládnutie pásma.
   
  54:20
  Adam Kobolka (ZNH) inkasuje dve minúty za podrazenie.
   
  53:54
  Duran bez väčších problémov vyhodil puk. Domáci sa vracajú späť.
   
  53:21
  Nauš s Linetom. Nauš pritlačený na mantinel.
   
  52:44
  Thomka pomohol svojmu brankárovi. Mladík sa tak pripomenul obranným zákrokom.
   
  52:02
  Domáci v plnom počte. Toma na ľadovej ploche.

  Daniel Modrovský

  Branky a nahrávky: 18. Dírer (Burzík, Pacalaj) – 1. Lunter (Gašpar), 27. Tatár (Rybnikár, Duran), 32. Srnka (Adamčík, Hús), 34. Chlepčok (Václav, Mihalík)


  HK VITAR Martin: Glosár (Maťovčík) – Dvořák, Pacalaj – Lavička, Gagnon – Burzík, Thomka – Kovačka – Nauš, Linet, Poliaček – Volko, Dírer, Bartoš A. – Grega, Toma, Smidžár – Cerda, Babka, Ďurina
  HK Indian Žiar nad Hronom: Trenčan (Šimo) – Anderssons, Kobolka – Buianov, Hlinka – Páč, Duran – Nociar – Gašpar, Murtazin, Lunter – Václav, Mihalík, Chlepčok – Tatár, Rybnikár, Sarvaš – Adamčík, Srnka, Hús

  Rozhodčí: Vido, Ščurka – Knižka, Majling, Uličný (inštruktor)

  Diváci: 335