Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | Košice – HC Slovan 3:6 (kon.) | Poprad – Banská Bystrica 2:4 (kon.)
Zvolen – Nitra 1:4 (kon.) | Trenčín – Michalovce 4:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Prešov 5:0 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
HC Prešov
sk Neděle 26.09.2021, 18:00 • Stez Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Spišiaci to zvládli, Melicherčík si pripisuje prvé čisté konto v sezóne a Rysy majú prvé tri body v tabuľke. Domáci štadión v plnej povolenej kapacite ďakuje hráčom v stoji a nikomu sa nechce odísť z ľadovej plochy. Nečudo na toto tu Novovešťania čakali dlhých predlhých 11 rokov. No Koňare si za predvedenú hru určite nejaký ten zásah zaslúžili. O všetkom sa rozhodlo v prostrednej časti hry, ktorú hostia nezvládli. Spišiaci si v tejto tretine už viac menej mohli iba kontrolovať zápas a podarilo sa im to do víťazného konca.
    Ja sa s Vami lúčim a ďakujem za pozornosť. (20:26:25)

59:09
    Melicherčík musí byť v týchto chvíľach plne koncertovaný, domáci celok sa nedokáže oslobodiť.

58:12
    Dve minúty do konca tretej tretiny. Diváci sú v stoji a Prešov v záverečnom tlaku.

56:55
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Poľský reprezentant si predsa len pripisuje asistenciu pri góle LUKÁŠA HAMRÁČKA!
    Asistencia: Tyczynskí.

55:55
    Tyczynskí bol pripravený pred bránou na tečovanie, no puk sa k nemu napokon nedostal.

55:12
    Tlak Prešova pokračuje, no gólu sme sa z ich strany zatiaľ nedočkali. Spišiaci puky teraz, iba odhadzujú. No stačí im to.

54:42
    Melicherčík si po tvrdej strele od modrej radšej puk schoval v lapačke.

54:33
    Domáci v plnom počte.

53:55
    Turana sa snažil nahodiť puk pred bránu z pravého rohu, no bol tiesnený.

52:33
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Ordzovenský – 2 min., nedovolené bránenie).

52:13
    Olejník sa snažil predrať cez dvoch obrancov, no neuspel.

52:06
    Na štadione panuje dobrá nálada a fanúšikovia sa bavia.

52:02
    Spišiacii sa oslobodili druhýkrát v rade, no Sýkora sa rýchlo ponáhľa za pukom.

50:13
    Romaňák pomohol tímu a dostal puk až k Petrikovi. Hostia majú momentálne väčší tlak na súpera, no ten má nahraté.