Chabarovsk – Čeljabinsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Minsk 3:4 (kon.) | Omsk – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Kunlun – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Dynamo Moskva
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Severstal Čerepovec
Sobota 09.10.2021, 16:00 • VTB Arena, Moskva • KHL

Československá stopa v utkání

Adam Liška (CER) – 0+0, 3 střely na branku, čas na ledě 15:14 (18:22:33)

Statistiky zápasu

Střely na branku 26-36
    Trestné minuty 8-6
    Hity 22-16
    Vhazování 36-27

Skončilo utkání mezi týmy Dynamo Moskva a Severstal Čerepovec. Domácí šli do třetí třetiny s jednobrankovým vedením, které se ukázalo jako stěžejní. Hosté si toho ve třetí periody moc nevytvořili, a tak se domácí mohou radovat z těsného vítězství v poměru 3:2. Vítěznou branku vstřelil Vadim Šipačov.

59:35
    Michail Fisenko se dostal do dalšího střeleckého pokusu, Konstantin Šostak jej vychytal.

59:10
    Stanislav Galijev se nyní dostal do situace jeden na jednoho, ale úspěšnější byl hostující obránce.

58:26
    Hraje se už přes čtyři minuty bez přerušení, a tak se zdá, že čas plyne hodně rychle. Hosté se stále nemohou dostat do souvislého tlaku.

57:40
    Střelu Adama Lišky naopak dokázal zablokovat jeden z domácích obránců.

57:11
    Až nyní se hosté zvládli dostat ke střele, když z mezikruží pálil Igor Geraskin, ale jeho střelu dokázal Alexandr Jerjomenko zastavit.

56:27
    Hosté potřebují vyrovnat, ale v tuto chvíli jsou stále zatlačeni ve své vlastní třetině.

55:35
    Už se sice hraje při vyrovnaném počtu hráčů, avšak domácí jsou zatím stále přes hostujícím brankářem.

54:46

54:13
    Z pravého kruhu pálil Dmitrij Raševskij, jehož rána skončila v lapačce Konstantina Šostaka.

53:38
    Po nahození Vjačeslava Vojnova ještě dorážel Vadim Šipačov a Rob Klinkhammer, avšak Konstantin Šostak svou svatyní ustrážil.

52:46
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Dmitrij Moisejev – 2 min., držení).

51:49
    Kotouč se ocitá mezi střídačkami, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude ve střední třetině.

51:00
    Akce Dmitrije Raševského skončila na dobrém obranném zákroku Jakoba Stenqvista.

50:09
    Dělovku Chochlova dokázal Alexandr Jerjomenko vyrazit do ochranné sítě.

49:12
    Dlouhý pas na Ivana Muranova přesný nebyl, a tak je domácím odpískán icing.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 15. Bryzgalov (Fisenko), 17. Raševskij (Volkov, Klinkhammer), 31. Šipačov (Galijev, Vojnov) – 9. Press, 22. Vovčenko (Timašov, Stenqvist)

Dynamo Moskva: A. Jerjomenko (I. Bočarov) – Vojnov, A. Mironov (A), Volkov, Andrej Sergejev, Pribylskij, A. Pedan, S. Bojkov – Galijev, Šipačov (C), Petunin – Klinkhammer, O'Dell (A), Raševskij – Bryzgalov, Fisenko, A. Nazarevič – Muranov, V. Jefremov, Igumnov.
    Severstal Čerepovec: Šostak (Šugajev) – Chochlov, Press, M. Tichonov, M. Chabarov, Timašov, Stenqvist, Čurkin, Rogov – J. Morozov (C), Joonas Nättinen, Liška – Vovčenko, Guslistov, Geraskin (A) – Kodola, D. Dumbadze, Rooba (A) – A. Alexejev, Dmitrij Moisejev, Kolmykov.

Rozhodčí: Gašilov, Kuljov – Lazarev, Šišlo

Diváci: 2 068