Michalovce – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 5:2 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 4:3 (kon.)
Prešov – Zvolen 2:3 (kon.) | Poprad – Košice 4:3 (po pr.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.)
HK Poprad
4:3 (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
HC Košice
sk Neděle 10.10.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 7. kolo

Tak napokon Poprad v tomto zápase zvíťazil a asi si to možno aj trochu viac zaslúžil. Prvé dve tretiny bol jednoznačne lepším tímom, Košice vstali síce z popola, no v predĺžení inkasovali veľmi rýchlo a určite musia byť veľmi vďační za jeden bod. (20:35:20)

60:37
    Poprad dal gól!
    Rozuzlenie zápasu prichádza v predĺžení veľmi rýchlo. Dalhuisen strieľal spomedzi kruhov, Košarišťan zostal dezorientovaný, Svitana sa neulakomil a ešte naservíroval ako na podnose pre DÁVIDA SKOKANA, pred ktorým už ostala iba odkrytá prázdna brána.
    Asistencie: Patrik Svitana, Mike Dalhuisen.

60:16
    Skokan vyhral úvodné buly v predĺžení, Poprad je na puku.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Skokan síce začal tretiu tretinu výborne, zvýšil na 3:0, no potom domáci Popradčania jednoznačne podcenili situáciu. Klhůfek a Milý znížili na 3:2 a v záverečnej hre bez brankára vyrovnával na 3:3 druhým gólom v zápase Klhůfek. O jasne vyzerajúce tri body prišli Popradčania vcelku veľmi rýchlo. Zápas putuje do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:32
    Košice dali gól!
    Oceliari uspeli v powerplay a vyrovnávajú skóre duelu. Napriek počiatočným problémom so ziskom útočného pásma sa to hosťom podarilo. PAVEL KLHUFEK dostal prihrávku medzi kruhy, kde ostal nechránený a strelou k žrdi prekonal Čiliaka.
    Asistencie: Allan McPherson, Marek Slovák.

58:58
    Skokan zvíťazil na buly a bezpečne posielal puk preč.

58:53
    Dalhuisenova žabka cez celé klzisko znamená zakázané uvoľnenie.

58:39
    Košičania začínajú spoza vlastnej brány.

58:27
    Skokan vyhral buly, Svitana vyviezol puk do stredného pásma.

58:21
    Zblokovaný puk skončil na ochrannej sieti, tréner Kaskinen si berie oddychový čas.

58:13
    Košarišťan odchádza z brány.

57:46
    Deyl bekhendom jednoduchým spôsobom poslal puk na zadný mantinel a jeho spoluhráči za ním korčuľovali.

57:05
    Belluš neskrotil nahodený puk, Popradčania sa znovu oslobodili.

56:24
    McPherson otočil hru, ukázal sa mu na pravom kruhu Lapšanský, prihrávku však nespracoval a domáci sa oslobodili.

55:51
    McPherson posielal strieľanú prízemnu prihrávku popred bránkovisko, puk bol tečovaný, ale letel mimo.

55:11
    Tak toto bolo naozaj zbytočné od Lukáša Handlovského. Košice si zahrajú presilovku, dve minúty za nedovolené bránenie pre Handlovského.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 6. Drgoň (Rymsha, Svitana), 35. Drgoň (Svitana, Rymsha), 41. Skokan (Livingston), 61. Skokan (Svitana, Dalhuisen) – 47. Klhůfek (Saucerman), 55. Milý (Wehrs, Havrila), 60. Klhůfek (McPherson, Slovák)

HK Poprad: Čiliak (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Bjalončík, Handlovský – Mešár, Paločko, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak – Šotek
    HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Wehrs, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Rogoň – Lapšanský, Klhůfek, Belluš – Milý, Havrila, Jokeľ

Rozhodčí: Krajčík, Novák – Crman, Orolin