Michalovce – Banská Bystrica 1:0 (po pr.) | Nové Zámky – Zvolen 1:4 (kon.) | Trenčín – Košice 5:2 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Prešov – HC Slovan 2:4 (kon.) | Poprad – Nitra 3:4 (po pr.)
HC Prešov
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
HC SLOVAN Bratislava
sk Neděle 17.10.2021, 17:00 • Ice Aréna Prešov • Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Zápas nám končí a Slovan Bratislava napokon poráža nováčika z Prešova výsledkom 4:2.
    Slovanisti boli počas väčšiny zápasu lepším tímom, ale bola tu aj pasáž hry, kedy vyhrávali práve domáci Prešovčania. Belasí ale vývoj zápasu otočili v druhej tretine dvomi gólmi strelenými v krátkom slede a poslednú bodku za zápasom dal dve minúty pred koncom Michal Sersen.
    Slovan si tak upevní v tabuľke tretiu priečku a Prešov ostáva naďalej posledný.
    Odo mňa je to tak všetko a pekný nedeľný večer praje Martin Kožiak. (19:23:57)

59:30
    Hráči Slovanu vyhodili puk z obranného pásma a vyzerá to tak, že v zápase sa už nič nestane.

58:35
    Jeden z Prešovčanov vypálil od modrej čiary ale jeho strela neprešla cez hradbu tiel pred Gudlevskisom.

57:46
    Prešovský tréner sa rozhodol na posledné dve minúty odvolať brankára a skúsiť tak záverečnú presilovku.

57:29
    Slovan Bratislava dal gól!

Pár sekúnd po návrate Rajnohu na ľad strieľa celkovo šiesty gól dnešného duelu MICHAL SERSEN a pravdepodobne rozhoduje o osude tohto zápasu.
    Asistencia: Daniel Gachulinec

56:35
    Asi prvú presilovkovú strelu vyslal na Bespalova Matoušek.
    Ruský gólman ale nezaváhal a tento pokus zlikvidoval.

56:10
    Slovan je ale v tejto početnej výhode veľmi pasívny a vyzerá to tak, že im ide iba o postupné ukrajovanie z časomiery.

55:26
    Faulu sa necelých päť minút pred koncom dopúšťa Rajnoha a Slovan si tak bude môcť vytvoriť už pravdepodobne rozhodujúci náskok.

54:50
    Hráči Prešova sa dopustili zakázaného uvoľnenia a hra sa tak opäť presunie pred Bespalova.

54:26
    Po Harisovej prihrávke od modrej napriahol Takáč ale jeho načasovanie nebolo vôbec dobré a puk tak prekĺzol do stredného pásma.

53:43
    Vyzerá to, že sa vyskytli problémy s časomierou a hra je tak na chvíľu prerušená.

52:20
    Nebezpečné nahodenie Raisa bolo stečované ale bohužiaľ pre domácich puk končí iba tesne vedľa pravej žrďky.

51:33
    Na dve minúty oslabí svoj tím Matoušek a Prešov tak bude môcť vyrovnať v presilovke.

49:50
    Na Bespalova vypálil od modrej Golian ale puk skončil iba na plexiskle.

48:30
    Ďalšia Šimunova koncovka končí tesne vedľa ľavej tyčky lotyšského gólmana.

46:45
    Prešovčania sú teraz v útoku veľmi aktívny a po individuálnej akcii Sýkoru strieľal z prvej strieľal Šimun.
    Gudlevskis je ale naďalej v tretej tretine bezchybný a vyrovnanie nedopúšťa.

46:10
    Tentokrát sa to zaobišlo bez vylúčenia a pokračuje sa tak v plnom počte.

45:30
    Po ďalšej strele na Gudlevskisa sa znovu rozpútala šarvátka a uvidíme, či sa bude vylučovať aj tentoraz.

Martin Kožiak

Branky a nahrávky: 17. Charbonneau (Čacho, Krasničan), 25. Čacho (Sýkora, Rais) – 4. Takáč (MacKenzie), 30. Takáč (MacKenzie, Harris), 32. Rapuzzi (Sukeľ), 58. Sersen (Gachulinec)

HC Prešov: Bespalov (Petrík) – Rais, Bakala, Ružička, F. Fekiač, Turan, Jendroľ, Masarik, Miškuf – Charbonneau, Čacho, Krasničan, Jokinen, Klima, Žilka, Šimun, V. Fekiač, Sýkora, Magdolen, Halama
    HC SLOVAN Bratislava: Gudlevskis (Hlavaj) – Golian, MacKenzie, Maier, Valach, Sersen, Gachulinec, Beno – Takáč, Harris, Zigo, Yogan, Rapuzzi, Matoušek, Sukeľ, Kytnár, Kluciar, Danišovský, Preisinger, Lukošík

Rozhodčí: T. Hronský, M. Krajčík