N.Novgorod – Jekatěrinburg 4:3 (kon.) | Spartak Moskva – CSKA Moskva 4:3 (po pr.) | Soči – Omsk 4:5 (kon.)
Viťaz – Novosibirsk 5:2 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pondělí 18.10.2021, 18:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

S konstatováním, že Torpedo Nižnij Novgorod porazilo doma Avbomobilist Jekatěrinburg 4:3 díky povedenému vstupu do třetí třetiny, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:35:18)

Československá stopa v zápasu:
    Marek Hrivík (NNO) – útočník, 1 střela, 1 bod (0+1), čas na ledě: 17:26 minut.

Využití: 2-1.

Domácí tým nakonec získává vítězství, ačkoliv šlo o slušnou přestřelku. Již v páté minutě otevřel skóre Andy Miele, když mu stačilo jen nastavit hokejku. Hosté o tři minuty později srovnali díky Stéphane Da Costovi, který se prosadil bekhendovou dorážkou.

Na další gól se čekalo do 34. minuty. Domácí nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři a museli toho litovat, neboť poté dostali výhodu klasické přesilovky hosté a Sergej Šumakov krásně vymetl šibenici. V závěru třetiny domácí tým zatlačil soupeře a patnáct sekund před sirénou vyrovnal díky pohledné kombinaci, na jejímž konci byl Ivan Čechovič.

O všem rozhodl začátek třetí části. Torpedo šlo do vedení úspěšnou tečí Andy Mieleho, který sklepl do sítě ránu Marina a sudí gól posvětil. Za dvě a půl minuty hosté srovnali díky ráně Brookse Macka z levého kruhu. Jenže stav 3:3 vydržel jen necelou minutu a tři čtvrtě, než Hrivik vystřelil od modré, Daniel Zaar dobře zaclonil brankáři a sám puk dorazil. Jekatěrinburg se snažil o vyrovnání, zkusil i hru bez gólmana, ale domácí dovedli zápas k vítězství – 4:3.

59:45
    Hosté jej vyhráli, ale o puk se bojuje za brankou.

59:41
    Zatím nikoliv, následuje buly po pravici Tichomirova.

59:31
    Hosté stále kombinují v útočném pásmu a v šesti lidech svírají domácí. Podaří se Jekatěrinburgu vyrovnat?

59:05
    Rána Jesse Blackera od modré neměla potřebné parametry a ani jí nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal ztečovat.

58:54
    A také nyní budou muset hosté rozjet akci ve středním pásmu.

58:23
    Torpedo posílá puk do středního pásma.

58:03
    Hosté pokračují v šesti bez gólmana Vladimira Galkina.

Hosté si vyžádali oddechový čas, následně možná budou pokračovat bez brankáře.

58:03
    Nahození Ryana Spoonera si našel gólman Torpeda bezpečně v lapačce.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:18
    Další minuta je pryč a hosté se nemohou usídlit v útočném pásmu před brankářem Andrejem Tichomirovem, který má dnes úspěšnost lehce pod devadesát procent.

56:18
    Stanislav Bočarov se pokusil zavést puk do útočného pásma, ale narazil na nepřesnou přihrávku.

Následuje komerční přestávka.

Počet střel: 51-22

55:23
    Až nyní je hra přerušena, Vladimir Galkin musel reagovat na svižný protiútok domácího týmu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 5. Miele (Žafjarov, Lennström), 40. Čechovič (Žafjarov, Miele), 42. Miele (Marin, Agostino), 46. Zaar (Hrivík) – 8. S. Da Costa (Šumakov), 34. Šumakov (Trjamkin, S. Da Costa), 45. B. Macek (Blacker, Spooner)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Murygin) – Pajgin (A), J. Martynov, Lennström, M. Fedotov, M. Orlov, Marin, Mišarin – Agostino, Miele, Žafjarov (A) – Šenfeld (C), Hrivík, Zaar – Ilja Fedotov, A. Michejev, Čechovič – Urakov, Ťanulin, Verjajev.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Galkin (Šikin) – Blacker, Trjamkin (C), Zborovskij, Gurkin, Sevostjanov, Arzamascev, Salov – Šumakov, S. Da Costa, A. Makejev (A) – B. Macek (A), Bělousov, Spooner – P. Cormier, S. Bočarov, Romancev – V. Kuzněcov, Chripunov, P. Kulikov – Pšeničnikov.

Rozhodčí: Jevgenij Gamalej, Anton Lavrentěv – Konstantin Gordenko, Maxim Stroganov