Buffalo – Vancouver 5:2 (kon.) | Montreal – San Jose 0:5 (kon.) | New Jersey – Seattle 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 1:2 (1:2 po s.n.) | Washington – Colorado 6:3 (kon.) | Tampa – Florida 1:4 (kon.)
Detroit – Columbus 4:1 (kon.) | Chicago – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – Los Angeles 2:1 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 6:5 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 6:5 (kon.)
Detroit Red Wings
4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 20.10.2021, 01:35 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (04:15:14)

Jakub Voráček (CBJ) – 0+1, -2, 1 střela, čas na ledě 19:18

Je dobojováno. Detroit hrál s Columbusem dlouho bezbrankovou partii, což byla zásluha především hostujícího brankáře Joonase Korpisala, který polapil několik jasných šancí Red Wings. Ve 47. minutě ale Korpisalo inkasoval poprvé a o dvě minuty později už Bertuzzi zvyšoval na 2:0. Hosté sice v přesilové hře snížili, závěrečná power play jim ale vůbec nevyšla a Detroit přidal dva góly do prázdné branky.

59:50 Adam ERNE - 4:1

59:50
    Detroit právě vstřelil branku!
    Naměstnikov s Ernem si vyměnili role střelce a nahrávače. Vladislav Naměstnikov už mohl střílet do prázdné branky, nesobecky ale přenechal kotouč ADAMU ERNEMU, který tak snadno vsítil svůj první gól v sezóně. Asistence: Vladislav Naměstnikov a Michael Rasmussen.

59:23
    Korpisalo zůstává na střídačce, v tuto chvíli by se ale musel stát zázrak, aby se hostům podařilo vyrovnat.
    58:46 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 3:1

58:46
    Zdá se, že je rozhodnuto. Columbuští ztratili puk v útočném pásmu, což domácí trestají gólem do prázdné branky. Postaral se o to střelou z levé strany VLADISLAV NAMĚSTNIKOV. Asistence: Adam Erne a Marc Staal.

58:04
    Korpisalo míří na střídačku, Blue Jackets to zkouší v šesti!

57:47
    Bean sice zavezl puk do útočné třetiny, tam o něj ale hosté rychle přišli.

56:58
    Na konci další akce Blue Jackets stál obránce Werenski, který z vrcholu levého kruhu nemířil přesně.

56:14
    Red Wings jen vyhodili puk na zakázané uvolnění, necelé čtyři minuty před koncem se vše schyluje k závěrečnému tlaku hostí.

55:50
    Voráčkovi se zatoulal puk do středního pásma – ofsajd.

55:42
    Thomas Greiss po nahození z pravé strany přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.

54:48
    Oliver Bjorkstrand pod tlakem jen vyhodil puk do bezpečí a odjel vystřídat, Danny DeKeyser má nyní spoustu času na rozehrávku.

53:49
    Seiderovo nahození od pravého mantinelu Korpisalo vytěsnil, domácí ještě pokračují ve své akci.
    52:51 Boone JENNER - 2:1

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 47. L. Raymond (Dylan Larkin), 49. Bertuzzi (Dylan Larkin, L. Raymond), 59. Naměstnikov (Erne, M. Staal), 60. Erne (Naměstnikov, M. Rasmussen) – 53. Jenner (J. Voráček, Laine)

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – DeKeyser, Hronek, Leddy, Seider, M. Staal, G. Lindström – Bertuzzi, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Zadina – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Givani Smith, Stephens, Gagner.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, Bean, Gavrikov, A. Boqvist, Harrington, Peeke – Laine, Jenner (C), J. Voráček – Nyquist, Roslovic, O. Bjorkstrand – Texier, Sillinger, Činachov – E. Robinson, Kuraly, Hofmann.

Rozhodčí: MacDougall, Schlenker – Flemington, Brisebois