Slavia – Prostějov 4:1 (kon.) | Jihlava – Šumperk 6:5 (2:1 po s.n.) | Vsetín – Kolín 7:1 (kon.)
Litoměřice – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Třebíč – Sokolov 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – Benátky n/J 3:1 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Vrchlabí – Havířov 2:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 27.10.2021, 18:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 16. kolo

Z RT TORAX ARENY je to ode mne už vše. Přeji příjemný zbytek dne a děkuji za pozornost.
    6. listopadu opět na počtenou. (20:25:22)

Dramatická třetina je za námi. Zpočátku měli převahu Benátky, točily se v pásmu Poruby několik minut, jenže gólově nezakončili ani jednu ze střel. Celkem jich ve třetím dějství vyprodukovali 11.
    Porubané se dostávali do útoku drhnutě, a když už, tak byli nebezpeční. Žajdlík čelil pouhým šesti střelám a až na tu poslední nedosáhl. Dominik Hrníčko se 33 vteřin před koncem základní hrací doby dík Stloukalovi dostal za obranu a pojistil tak zápasové vedení.

59:27 Dominik HRNÍČKO - 3:1

59:27
    Poruba právě vstřelila branku!
    Přesná nahrávka za obranu a úprk DOMINIKA HRNÍČKA na bránu. Střelou těsně nad ledem dává třetí porubský gól, který zajišťuje tři body. Asistence: Petr Stloukal a Tomáš Voráček.

58:58
    Aubrecht střílí od modré, puk se odráží mezi kruhy. Dušek je dalším hráčem, který může poslat zápas do prodloužení. Jenže proti je Kanko.

58:35
    Dělovka Houdka končí na zadním mantinelu.

58:00
    Máme tu poslední dvě minuty základní hrací doby. Budou hodně dramatické.

56:58
    Stloukal byl ve velké šanci pojistit vedení. Žajdlík ale dobře vyjel z brány a střelecký úhel zmenšil tak. že porubský forvard přes něj přepadl a další domácí hráči v zisku puku zazmatkovali. Poruba tak přišla o slibnou šanci uklidnit hlavy.

56:50
    Domácí si dobře hlídají obranné pásmo. Hubené vedení by neradi ztratili.

56:04
    Jenyš zaváží kotouč do útočného pásma, ale tam je obtěžován Bukačem a tak se od mantinelu nemůže dopracovat ke střele.

55:34
    Icing pro RT TORAX

55:30
    Wiencek protáhl domácího gólmana střelou z kruhů.

55:24

55:03
    Muštukovs vychytal Špačka.

54:28
    Rychnovský zazvonil na horní tyč. Střela z velké dálky se odrazila zpět do třetiny.

53:48
    V oslabení chtěl skórovat Korkiakoski. Benátky hráče blokovali.

53:24
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Stloukal – 2 min., podrážení).

52:49
    Dlouhý posílá puk do třetiny po mantinelu. Muštukovs za brankou puk sbírá pro své spoluhráče.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 12. Korkiakoski (R. Toman, Szathmáry), 20. Korkiakoski (Réway, Žovinec), 60. Hrníčko (Stloukal, T. Voráček) – 4. Daniel Špaček (Rychlovský, Dušek)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – Žovinec, Husa, Szathmáry, T. Voráček, M. Houdek, Slavík – Réway, R. Toman, Korkiakoski – Stloukal, Bitten, Hrníčko – Jenyš, Vachovec (C), Gřeš – Kanko (A), Hotěk, Guman.
    HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (D. Král) – Aubrecht (A), Žůrek, Patzelt, Kunst, Hampl, Bukač, F. Kovář – Daniel Špaček (C), Dušek, Rychlovský – Jiruš, Čederle, A. Dlouhý (A) – Wiencek, Jansa, E. Čermák – Vomáčka, Kalaj, Křepelka.

Rozhodčí: Koziol, Obadal – Hranoš, Konvička