Toronto – Nashville 3:0 (kon.) | Florida – NY Islanders 6:1 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:1 (po pr.)
Pittsburgh – Buffalo 1:2 (kon.) | NY Rangers – Montreal 3:2 (kon.) | St. Louis – Arizona 2:3 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 5:2 (kon.) | Minnesota – San Jose 1:4 (kon.) | Dallas – Detroit 5:2 (kon.)
Vegas – Carolina 2:4 (kon.) | Anaheim – Washington 3:2 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Buffalo Sabres
Středa 17.11.2021, 01:07 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (03:45:41)

Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 16 366 diváků.

Střely na branku: 46 – 19

Je konec! Buffalo Sabres nakonec vítězí na ledě Pittsburghu 2:1. Ve třetí třetině sice za domácí celek dokázal snížit v početní převaze Jake Guentzel, ale více už Penguins nestihli. Závěr duelu si Pittsburgh zkomplikoval vyloučením Krise Letanga, takže nemohl při hře bez brankáře využít početní převahu. Přesto mohl vyrovnat Guentzel, ale Tokarski dnes předvedl skvělý výkon.

59:41
    Jake Guentzel se před brankou Buffala dostal k odraženému kotouči, ale pod tlakem soupeře jej nedokázal usměrnit za záda brankáře!

59:10
    Jarry je na střídačce a Pittsburgh zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

58:24
    Buffalo je hodně blízko k vítězství. Letang totiž dostává dvě minuty za sekání a hosté dohrají duel v početní převaze.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:17
    Mohlo být rozhodnuto! Hostující celek se dostal do přečíslení. Přihrávku před branku obdržel Arttu Ruotsalainen, ale Tristan Jarry vytáhl efektní zákrok!

57:02
    John Hayden před vlastní brankou zastavil přihrávku z pravé strany a jednoduše puk vyhodil za modrou čáru.

56:34
    Kapanen na modré čáře s vypětím všech sil udržel kotouč v útočném pásmu. Domácí celek má sice tlak, ale nedostává se do zakončení.

56:10
    Buffalo se vymanilo z vlastní třetiny vyhozením po mantinelu. Hráči Penguins ale rychle vybojovali kotouč zpátky a opět se tlačí do útoku.

55:23
    Zach Aston-Reese prověřil hostujícího brankáře dělovkou z levé strany, ale Tokarski se rychle přesunul k tyči a nepustil kotouč za svá záda.

55:03
    Kris Letang poslal střílenou přihrávku před klec Buffala, ale nikdo z hráčů v černém na jeho pobídku nedosáhl. Pittsburgh přesto drží útočné pásmo.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 46. Guentzel (Rust, Crosby) – 21. C. Miller (Caggiula, Cozens), 29. Okposo (Girgensons, Dahlin)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, J. Carter, Zucker – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Simon, Rodrigues, D. Heinen.
    Buffalo Sabres: Tokarski (Dell) – Pysyk, Dahlin, C. Miller, Bryson, Hägg, Butcher – R. Asplund, Tage Thompson, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, Caggiula – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A) – Hayden, Ruotsalainen, Bjork.

Rozhodčí: Dunning, Lambert – Daisy, Fournier

Diváci: 16 366