Tampa – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (kon.) | Boston – Calgary 0:4 (kon.)
NY Islanders – Toronto 0:3 (kon.) | Vancouver – Chicago 0:1 (kon.) | Seattle – Washington 5:2 (kon.)
Los Angeles – Arizona 1:2 (po pr.)
Boston Bruins
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Calgary Flames
Pondělí 22.11.2021, 01:08 • TD Garden, Boston • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (03:50:32)

Jeremy Swayman (BOS) 27 zák., 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 60:00

Calgary vynulovalo Boston, které poráží 4:0 a obrovský podíl na tomto jasném vítězství má brankář Dan Vladař, který si připsal proti svému bývalému týmu 27 zásahů a vychytal svou druhou nulu v sezoně (a i kariéře).

Boston sice šel do utkání se třemi výhrami v řadě v zádech, ale už od druhé minuty po trefě Gaudreaua prohrával a až do konce utkání nedokázal s výsledkem nic udělat. Utkání se postupně lámalo na stranu Calgary, které ve 34. minutě zvýšilo na 2:0 a následně na začátku třetí třetiny dvěma góly v rozmezí 70 sekund definitivně rozhodlo o tom, že si z TD Garden odveze dva body.

59:40
    Kotouč je ve středním pásmu. Calgary u mantinelu sbírá čas, už nechce příliš hrát, především však nechce pustit soupeře do útoku.

59:05
    Jenže k ohrožení branky nakonec vůbec nedošlo.

58:29
    Nosek v dnešním utkání opět odvádí poctivou a dobrou práci. Znovu se mu povedlo dostat puk do útočného pásma, kde jej spolu s Blidhem drží.

57:47
    Smith zpoza pravého kruhu napálil pouze nohu Valimakiho. Ani z tohoto mráčku nezaprší.

57:13
    Postavení mimo hru hostů při přechodu do útočného pásma.

56:46
    Obětavá obrana Calgary však nyní zamezila možnému náporu do brankoviště. Puk za použití vlastních těl zpomalila a nedovolila domácím ohrozit Vladaře, který posléze přerušil hru.

56:30
    Bostonu by rozhodně slušel alespoň čestný gól, na druhé straně český fanoušek určitě přeje Danu Vladařovi nulu v tomto utkání. Jisté ovšem je, že Boston rozhodně neskládá zbraně a onen jeden gól, alespoň, vsítit chce.

56:07
    Poslední komerční přestávka v utkání.

55:56

55:49
    Ještě si Flames v probíhající přesilovce vynutili jeden zákrok brankáře Swaymana a přerušení hry.

55:30
    Kotouč vyletěl ve středním pásmu až do hlediště. Příjemný suvenýr pro některého z diváků.

54:51
    V pravém kruhu se uvolnil Lindholm, jehož střelu Swayman chytá a přerušuje hru. Calgary, které je v útoku, toto zcela vyhovuje.

54:34
    Gaudreau se pokusil protečovat letící puk a povedlo se mu to. Jenže jej zároveň poslal mimo tři tyče.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 2. J. Gaudreau (Välimäki, M. Tkachuk), 34. Hanifin (M. Tkachuk, R. Andersson), 44. Mangiapane (D. Dubé), 45. Backlund (E. Lindholm)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Forbort, Carlo, Grzelcyk, J. Zbořil, M. Reilly – Pastrňák, Bergeron, B. Marchand – N. Foligno, Coyle, T. Hall – Craig Smith, Haula, DeBrusk – Lazar, T. Nosek, Blidh.
    Calgary Flames: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Välimäki – M. Tkachuk, E. Lindholm, J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, Coleman – T. Pitlick, Monahan, D. Dubé – T. Lewis, B. Richardson, Lucic.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Brandon Schrader – Devin Berg, Matt MacPherson

Diváci: 17850